Iluzionista (2006)

Jediné s čím sa dá tento film porovnávať je asi Prestige. Ale Prestige je na tom o poznanie lepšie. Príbeh ktorý vás príliš neosloví nemôžu zachrániť ani ,,Bitkár" Norton ani ,,Nebeská" Jessica. Najlepší bol asi paradoxne Paul Giamatti. Aj keď snaha tu bola:D

Drsný časy (2005)

Mne sa to páčilo. GTA vo filmovej podobe so skvelými hercami (Bale aj Rodriguez valia). Koniec bol navyše vcelku dojímavý.

Mechanik (2004)

Pre mňa osobne jeden z najlepších noir filmov (ak nie najlepší). Pointa mohla byť o niečo lepšia. Ale ta atmosféééééra. To bolo niečo úžasné, keď pripočítame skvelý výkon Christiana Balea (ako zvyčajne) vyjde nám skvelý mysteriózny thriller. Bale vždy patril k mojím najobľúbenejším hercom, pretože sa so svojou postavou dokázal stopercentne stotožniť. Ale, čo dokázal obetovať kvôli hodnovernej podobe Trevora Reznika sa už v dnešnej dobe nevidí. Zaslúžených 5*.

Vražedný souboj (2007) (seriál)

Veľmi slušná miniséria, ktorá si vzala do svojich radov dve herecké hviezdičky, Leguizama a Wahlberga (podľa mňa si však mali vymeniť úlohy). Zo začiatku veľmi dobré, napätie sa dá krájať, pribúdajú nám zvraty. Lenže ku koncu už to ide iba na zotrvačnosť a divák už dobre vie ako to všetko dopadne. Ale za nápad urobiť minisériu o nepodarenom prepade banky dávam 4*.

Saw 4 (2007)

Brutalita na úkor príbehu. Neuveriteľne veľa logických dier a nezrovnalostí. Šokujúca pointa, ktorá vôbec nie je šokujúca, skôr trápna. Jigsawove filozofické múdrosti sú skôr na smiech ako na zamyslenie.Tu ide niekomu zrejme o vytvorenie seriálu. Inak si to neviem vysvetliť. Nechápem, prečo sa točí každý rok nový diel, keď kvalita je čoraz slabšia. Snaha vytĺcť čo najviac peňazí z braku je niekedy nekonečná. Dúfam, že si to konečne uvedomia aj diváci, a prestanú im žrať túto naťahovanú SÉRIU.

Saw 3 (2006)

No pomaličky ale isto sa boríme ku dnu. Dochadzajú nám nápady a snažíme sa byť krok pred divákmi, ale tí už nechcú hrať naše hry. Ako milovník GORE musím filmu dať o hviezdičku viac pretože niektoré scény sú naozaj skvelé (reťaze, operácia, stroj na lámanie končatín). Ale príbeh je naozaj úbohý. Najhoršie na tom všetkom je, že tvorcovia sa zrejme ešte len rozohrievajú, takže sa od nich dočkáme ďalších Píl. A moja ,,ženská inštitúcia" mi hovorí, že lepšie už to nebude.

Saw 2 (2005)

Jednotka bola originálna, zábavná, brutálna a stala sa právoplatne kultom. Lenže jednotkou to malo skončiť. Dvojka nám prináša stokrát obohrané klišé so skupinkou ľudí uzavretých na neznámom mieste snažiacich sa dostať preč, lenže ich počet začne rapídne klesať. Pár svetlých okamihov to malo a pointa sa dala tiež zhltnúť aj keď aj tam už to bolo na hrane logickosti. 60%ná Píla.

Boogeyman 2 (2007)

Tak určite lepšie ako jednotka. Vlastne s jednotkou to nemá spoločné asi nič:D Teda až na názov. Gore je na úrovni, scenár kolíše celú dobu. A záver je dosť predvídateľný. Ale na večer je to príjemná jednohubka. Aj keď jediné, čo si budem asi pamätať, bude Jigsaw:D

Nekonečný příběh (1984)

Na tomto vyrastal zrejme každý z nás. A každému sa to muselo páčiť. Už len pri vyslovení názvu tohto filmu ma prepadna neskutočná nostalgia.

Vesnice (2004)

Trochu chápem tie rozporuplné hodnotenia. Tento film naozaj nemusí chytiť každého. Ak čakáte silnejší príbeh ako Vyvolený, tak da nedočkáte. Ak čakáte silnejšie emócie ako Znamenia, nedočkáte sa. Ak čakáte šokujúcejšiu pointu ako Šiesty zmysel, takisto sa nedočkáte. Ale ak čakáte mysteriózny film v pravom shyamalanovskom duchu a nebudete hnidopišsky kritizovať každú nezrovnalosť, tak sa dočkáte. Podľa môjho názoru ďalšia perla od tohto vynikajúceho režiséra. Keď pripočítam mojich obľúbencov Phoenixa a Brodyho tak musím ísť do plna. 5*