Gauneři (1992)

Jednoduché, prosté, minimalistické, SKVELĚ. Tarantinov prvý počin a hneď takáto bomba. Úžasné dialógy, úžasní herci, úžasná garáž:D. Tarantina jednoducho musíte milovať. 95%.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

ÚCHVATNÉ. Jeden z najlepších vojnových filmov všetkých čias (ak nie najlepší). Steven Spielberg vo vrcholnej forme ukazuje vojnu naturalisticky a niektoré scény naozaj nie sú pre slabšie povahy. Nechápem kritiku niektorých, ktorí vyčítajú filmu prílišný patetizmus. Všetky dialógy a postoje by sa dali v takých situáciách čakať. Najlepšie vojnové scény, aké sa dajú vidieť (lepšie sú možno iba v Band of Brothers, ale tí predsa nie sú konkurencia:D).

Let číslo 93 (2006)

Greengrass natočil nadčasové dielo, ktoré slúži ako spomienka na ľudí, ktorí boli ochotní položiť vlastné životy, aby zachránili životy iných. Sledovať tento film je ako rútiť sa plnou rýchlosťou proti stene. Dobre známy koniec, ku ktorému všetko speje ešte viac umocňuje pocit stiesnenosti. Na konci filmu človek takmer nedýcha, keď sleduje pasažierov ako sa dobýjajú do kabínky pilota. Jeden z najsilnejších filmových okamihov.

Profesionál (1981)

Hmm. Neviem prečo mi to celé prišlo také komické. Belmondo nepatrí k mojím obľúbencom a tento film to potvrdil. Zdalo sa mi akoby tvorcovia chceli spojiť Šakala s Četníkom zo St. Tropez. Najlepšie je zmiznutie helikoptéry počas záverečných titulkov:D

Saw: Hra o přežití (2004)

Veľmi originálny thriller s vymakanou pointou, ktorého polovica sa odohráva v jednej špinavej umývarni. Škoda iba poklesu úrovne ďalších dielov.

Hněv duší (2004)

Veľmi milé prekvapenie spoza Veľkej mláky. Nečakal som, že Amíci dokážu natočiť atmosférický horor, ktorý bude mať naozaj strašidelnú atmosféru. Atmosféra je tu naozaj hutná, človek nevie ,čo ho čaká za najbližším rohom a ľakačiek je tu viac než dosť. Akurát niektoré scény nemuseli byť také dlhé, diváka to zbytočne deprimuje, keď vie, že to aj tak nakoniec príde:D. Inak nemám väčších výhrad. Aj pointa bola celkom zaujímavá, čo sa nestáva často. Rozhodne nadpriemer v súčasnej americkej hororovej tvorbe. 70%.

24 hodin (2001) (seriál)

Seriál 24 je naozaj jedným z najlepších seriálov všetkých čias. Napätie sa počas sérií krásne stupňuje, pravý protivník sa pomaly ukazuje a nie vždy najlepší koniec sa blíži. Je vidno, že každou ďalšou sériou sa kvalita zlepšuje, akcia je svižnejšia. Kiefer Sutherland sa pre úlohu Jacka Bauera narodil. Neviem si na jeho mieste predstaviť nikoho iného. Jack Bauer rulezzz :D

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Tak tomuto dielku od Formana snáď ani niet čo vytknúť. Dokonalé vo všetkých ohľadoch. Od réžie, cez scenár až po famózne herecké výkony. Nicholsonova životná úloha. Excelentný je takisto aj Danny de Vito. Po zhliadnutí je ťažko uveriteľné, že ten istý človek hral neskôr v komédiách po boku Arnieho Schwarzenegra:D Ten koniec je pamätný.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Film, na ktorom nenájdete najmenšiu chybičku. Vôbec neprotestujem proti hodnoteniu (aj keď Godfather bude u mňa stále No. 1). Videl som ho nespočetkrát, ale nikdy som sa pri ňom ani sekundu nenudil, aj keď som dobre vedel ako to celé skončí. Darabont proste vie ako sa točia filmy a väzenské drámy mu idú ako po masle. No a o tom, čo tu zahráva Robbins s Freemanom, sa dá napísať iba MUST SEE. Snímok s toľkými čistými emóciami sa vidí raz za mnoho rokov. Klenot svetovej filmografie. 100%.

Forrest Gump (1994)

Jednoznačne jeden z najlepších filmov aké boli kedy natočené. Zemeckis dokázal že to vie:D O výkone Toma Hanksa sa snáď ani netreba rozpisovať. Takisto skvelí sú aj Gary Sinise a Robin Wright Penn. Nikdy neviete kam vás život dovedie. ,, Já jsem Forrest Gump a říkají mi Forrest Gump"