Fingon

Fingon

Karel Musil

Rakousko
Supporter and audiovisual maniac

homepage

72 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Titanic (1997)

  O Titanicu - lodi toho bylo řečeno a napsáno hodně, o Titanicu - filmu možná ještě víc. Toto téma mě provází už delší dobu, ještě dříve, než se do kin dostal Cameronův epos. Jako mnoho mých milovaných filmů, ani Titanic jsem nikdy neviděl v kině, byl pro mně dlouho symbolem "slaďáku, který mě nezajímá." Pak jsem ho viděl na VHSce s českým dabingem a pokaždé, když byl uváděn v televizi. Titanic v sobě míchá nejrůznější ingredience v kombinaci, na kterou slyším - tento film je akční i romantický, obsahuje scény naprosté zkázy i neuvěřitelné erotičnosti, momenty plné napětí i plné humoru. Ideální film na rande... PS, mám tento film tak rád, že jsem si pořídil tu nejnabitější DVD edici se čtyřmi disky, v té době asi za osm set... moje druhá největší investice do DVD, nejdražší s jediným filmem.

 • poster

  Matrix (1999)

 • poster

  Mechanický pomeranč (1971)

  5x, oblíbené pasáže víckrát. Výjimečně se mi stane, že bych sledoval film s padlou čelistí a vykulenýma očima, spočítal bych je na prstech jedné ruky. Mechanický pomeranč mě naprosto dostal a jen utvrdil v kurzu, který načala už 2001: Vesmírná odysea: Film je můj život (a co teprve sex...:)

 • poster

  Pošetilost mocných (1971)

 • poster

  Osvícení (1980)

  5x Osvícení je můj nejoblíbenější horor...

 • poster

  Seznamte se, Joe Black (1998)

  Říkal jsem si: tři hodiny na romantický film a není to Titanic? To přehnali, ne? Naštěstí to není "jen" romantika, ale zároveň i můj oblíbený filmeček.

 • poster

  Drákula (1992)

 • poster

  Moulin Rouge (2001)

 • poster

  Nekonečný příběh (1984)

  Malá císařovna! Falco s hlasem Eduarda Cupáka! Nejlepší film Wolganga Petersena! Jestli je lepší než LOTR, s tím by se dalo polemizovat, já je stavím na roveň. ---------- Tak, konečně jednou udělal Blesk dobrý skutek a přinesl film, který už nejde sehnat... Nutno říct, že český dabing je místy lepší než originál (již zmíněná Malá císařovna a Falco. Nic naplat, tenhle film prostě miluju...

 • poster

  Medvěd (1988)

  Skláním se před Jeanem-Jacquesem Annaudem. Natočil snímek zdánlivě pomalý a těžkopádný... medvědí. Běží si huňáčovým tempem, v klidu, v pohodě, nikam nespěchá... a pak přijde zběsilý boj. A zase klid, mír, pohoda... Mám medvědy rád, a i z toho důvodu mám rád Medvědy.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace