Hannah Montana (2009)

Zcela průměrný hollywoodský film, nic víc, nic míň. Kdo to sakra je Hannah Montana? Konstrukt v reálném světě i ve světě příběhu, karikatura valley girl á la Pravá blondýnka, která si nikdy nesmí zapomenout obří kufr se šminkami. Oproti tomu Miley Stewart je docela fajn holka se zajímavým hlasem, který se mi líbil hlavně ve chvílích, kdy nezpívala. A scéna "prozrazení," i když je jen roztáhlou verzí toho samého z Táty v sukni, je náhodou docela zábavná.

Dracula III: Odkaz (2005)

Nejlepší část z celé trilogie Dracula 2000, Dracula II Vzestup, Dracula III Odkaz, nebo alespoň pro mně. Není to horor, ale solidní drama s dobře zvládnutými triky. Tohle můžu.

Síla lidskosti - Nicholas Winton (2002)

Vcelku normální dokument, jehož nejsilnější a nejemotivnější scénou je setkání Wintona s dětmi v tv show. Potíž je v tom, že tato scéna je zahrnutá už ve filmu Všichni moji blízcí, nyní jsem na ni čekal a už tak silně bohužel nepůsobila.

Divoška (1932)

70% Předposlední film Clary Bow. Bohužel už nehraje tak expresivně jako v The Wild party, ovšem její výstupy ze začátku (kde zápasí se psem nebo bičuje hada) získávají tomuto filmu čtvrtou hvězdičku.

Dracula II: Vzkříšení (2003)

Místy se mi to líbilo více než Dracula 2000, v kontextu filmů s Draculou (i když jeho jméno se objeví jen jako název filmů a poté v závěrečných titulcích) se konečně dočkáváme něčeho nového, v rámci upírského žánru obecně ale zas tak moc ne. Škoda méně zajímavější druhé poloviny, přestože se děj rozjede právě tady...

Michael Jackson: Number Ones (2003) (video kompilace)

K Jacksonovým písním sice mám výhrady, ale klipy měl slušné. Thriller, Bad, Black or white, Earth song.

Barvy nekonečna (1995) (TV film)

70% Dokumentární/Edukativní film o fraktálech a jejich esteticky vytříbených grafických zobrazeních... průvodcem pořadu je A.C.Clarke a mluví tu pár vědců, o kterých jsem nikdy neslyšel, ozve se i Stephen Hawking.

Česká soda (1998)

Seriál jsem viděl několikrát dokola (pozdější díly dokonce během původního uvedení), ale film se mi dosud nepodařilo sehnat.

Moucha (1986)

70% Tento film mi tolikrát utekl v televizi, že jsem si (po rozhovoru s kamarády v hospodě) řekl dost a rozhodl jsem si ho sehnat. No - nelituji, scéna porodu je působivá i dneska - a gynekologa si zahrál sám rejža:) Překvapilo mně, že na rozdíl od verze s Vincentem Pricem přerod v mouchu probíhá postupně - ale zase můj oblíbenec Jeff Goldblum neočichává mlsně popelnice:)

Kdysi byli bojovníky (1994)

Na jednom místě jsem se rozbrečel, nekecám. Možná dám ještě vyšší hodnocení...

Časové pásmo bylo změněno