Lisztománie (1975)

Čisté šílenství - úžasně ujetý film:)

Kuřátka (1991) (pořad)

Zajímalo by mně, kdo byla ta holka z úvodní znělky (a ze závěrečné vlastně taky...)

It (1927)

70% Němá komedie a přitom ne groteska, konečně... Clara Bow (kvůli které jsem si tento snímek sehnal) hraje sice expresivně, ale přesto naprosto přirozeně... zmínil bych se ještě o kameře, některé záběry byly vcelku slušně technicky zpracovány (zoomy a nájezd).

Stoic (2009)

Ve vězeňské cele se oběsí jeden z vězňů. Jeho spolubydlící jsou vyslícháni (vyšetřovatele nikdy neuvidíme) a pomalu se rozkrývá příběh dne, během kterého k tomu došlo... Bollovi se podařilo natočit pár skutečně působivých scén.

Finance pana velkovévody (1924)

Překvapil mě neobyčejně čistý a ostrý obraz kopie (77, min., tónovaná, ozvučená, německé a španělské tit.), což ale jsou snad jediná pozitiva tohoto filmu. Jinak docela nuda, se smečkou cvičených čoklů.

Johnny Suede (1991)

70%. Zažili jste už člověka, který by byl takový debil, až byste ho chtěli umlátit holýma rukama? Johnny Suede takovým člověkem je - a ten účes je ještě nejvíce snesitelný. Skoro se nechce věřit, že takovýhle kretén dokáže okouzlit holky v čele s Yvonne neboli Catherine Keener, kterou jsem si oblíbil už v Životě v oblouznění. Zatímco Život mě pohltil od první minuty, Johnny Semišák se k tomu musel prokousávat postupně a jen díky zajímavému scénáři se mu daří překonávat odpor vůči hlavní postavě.

V objetí upíra (1995)

Námět by mohl být zajímavý, nebýt otřesného zpracování a blbého obsazení. Je zajímavé, že ačkoli upír o své vyvolené napíše do deníku, že byla "a maid to royalty," což jsem si já a nejspíš i ostatní překladatelé (dabingu, viděl jsem to v originále) přeložili jako že byla služka, ovšem pohled na závěrečné titulky nám říká, že to byla princezna (a kontrolní pohled do slovníku nám zase řekne, že je to archaický výraz pro dívku nebo pannu). Pozitiva: seznámení s fotografkou a scéna v jejím ateliéru - nejkouzelnější moment celého filmu, pak už snad jen hlásek Jennifer Tilly, "holčiny," co se pokoušela svést kluka hlavní představitelky. Negativa: vše ostatní. Upír je naprosto nesnesitelný a způsob, jakým si mluví pro sebe je naprosto šílený (to už i v telenovelách přišli na to, jak dělat vnitřní monolog). Výsledný verdikt: Ztráta času. PS, na žádné orgii nebyla, bloncka jí na párty šoupla do vína X(tázi?).

Rigoletto (1982)

Viděno kdysi v hodině hudební výchovy na gymplu. S českými titulky, myslím...

Hundra (1983)

Už jste někdy viděli fantasy film, jehož hlavní náplní by byla emancipace žen? Hundra je příkladem takového snímku - a ona je to i docela zábava:) Hudba docela ujde, i když na rozdíl od Polendourisova soundtracku k Conanovi nemá sama o sobě takovou sílu.

Deathstalker I (1983)

Kdysi dávno jsem v jednom z prvních čísel Pevnosti četl na tento skvost recenzi, kde se psalo něco v tomto smyslu: "Hrdina píchá mimo obraz do nepřátel, nebo v obraze do ženských." No, docela to sedí:)