Dracula III: Odkaz (2005)

Nejlepší část z celé trilogie Dracula 2000, Dracula II Vzestup, Dracula III Odkaz, nebo alespoň pro mně. Není to horor, ale solidní drama s dobře zvládnutými triky. Tohle můžu.

Síla lidskosti - Nicholas Winton (2002)

Vcelku normální dokument, jehož nejsilnější a nejemotivnější scénou je setkání Wintona s dětmi v tv show. Potíž je v tom, že tato scéna je zahrnutá už ve filmu Všichni moji blízcí, nyní jsem na ni čekal a už tak silně bohužel nepůsobila.

Divoška (1932)

70% Předposlední film Clary Bow. Bohužel už nehraje tak expresivně jako v The Wild party, ovšem její výstupy ze začátku (kde zápasí se psem nebo bičuje hada) získávají tomuto filmu čtvrtou hvězdičku.

Dracula II: Vzkříšení (2003)

Místy se mi to líbilo více než Dracula 2000, v kontextu filmů s Draculou (i když jeho jméno se objeví jen jako název filmů a poté v závěrečných titulcích) se konečně dočkáváme něčeho nového, v rámci upírského žánru obecně ale zas tak moc ne. Škoda méně zajímavější druhé poloviny, přestože se děj rozjede právě tady...

Michael Jackson: Number Ones (2003) (video kompilace)

K Jacksonovým písním sice mám výhrady, ale klipy měl slušné. Thriller, Bad, Black or white, Earth song.

Barvy nekonečna (1995) (TV film)

70% Dokumentární/Edukativní film o fraktálech a jejich esteticky vytříbených grafických zobrazeních... průvodcem pořadu je A.C.Clarke a mluví tu pár vědců, o kterých jsem nikdy neslyšel, ozve se i Stephen Hawking.

Česká soda (1998)

Seriál jsem viděl několikrát dokola (pozdější díly dokonce během původního uvedení), ale film se mi dosud nepodařilo sehnat.

Moucha (1986)

70% Tento film mi tolikrát utekl v televizi, že jsem si (po rozhovoru s kamarády v hospodě) řekl dost a rozhodl jsem si ho sehnat. No - nelituji, scéna porodu je působivá i dneska - a gynekologa si zahrál sám rejža:) Překvapilo mně, že na rozdíl od verze s Vincentem Pricem přerod v mouchu probíhá postupně - ale zase můj oblíbenec Jeff Goldblum neočichává mlsně popelnice:)

Kdysi byli bojovníky (1994)

Na jednom místě jsem se rozbrečel, nekecám. Možná dám ještě vyšší hodnocení...

Noc na Zemi (1991)

Další Jarmusch a další jeho film, který mě příliš nebavil (kromě Mrtvého muže mě ostatně neoslovil žádný z nich - třeba musím pro pochopení absolvovat pár cest taxíkem...). Nejvíc se mi líbila druhá povídka - a pak také pasáž z Říma, ve které nesnesitelný Benigni žvaní a žvaní a žvaní a v momentě, kdy mluví o svých sexuálních zkušenostech a kněz protáčí panenky, ten moment byl opravdu kouzelný. Jinak - nezájem.