Havran (1963)

70% Zábavný úlet s dosluhujícím Lorrem a Karloffem, Pricem ve formě a naopak nastupujícím Nicholsonem. A ten souboj čarodějů fakt stál zato:)

Dobytí Měsíce (2009) (TV film)

Tomuto hranému dokumentu nejvíce ubližuje dabing - i přes použití provařených dabérů dokumentů se v české zvukové stopě stírá v originálu pravděpodobně slyšitelný rozdíl mezi původními nahrávkami a nově natočeným materiálem, což je strašná škoda. Proč sakra ČT nevysílá duálně, titulky pro neslyšící teď má prakticky každý film, na který jsem se v poslední době v TV díval...

Železný dráp (1993)

70% Do momentu, kdy Wong Fei-Hung ohluchne, je to zběsile zábavná, trochu trhlá jízda, pak už se film bohužel poněkud uklidní.

Ve stínu Beethovena (2006)

70% Ano, nejlepší scény končí premiérou Deváté, ano, inspirace Formanem (a nejen Amadeem) je v závěru více než patrná. Jo a poznámka pro překladatele - Silesia je Slezsko.

Únos domů (2002)

70% Místy to trochu drhne (hlavně ve druhé části), jiné scény to ale docela zachraňují (snová - či spíše nočně-můrová sekvence je hodně libová).

Den kobylek (1975)

Před několika lety jsem četl předlohu a na konec jsem se opravdu těšil... to bylo taky to jediné, co nezklamalo.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

70% Romanticko-komediální složka kvalitou vysoce převyšuje složku akčně-hororovou, film daleko více než kniha působí jako takové delší přemostění mezi pětkou a sedmičkou, Lenky Střelenky je moc málo, Hermiona je sexy a koště mezi nohama opravdu působí jako falický symbol. Mohlo to být lepší.

Zůstane to mezi námi (2004)

Vůbec ne špatný česko-slovenský film (všechny hlavní role hrají Češi, kromě Danici), ve kterém se postavy jmenují stejně jako jejich herečtí představitelé, svícení je záměrně (aspoň doufám, docela mi to tam sedělo, pokud to nebyl záměr tak jsou autoři idioti) slabé a většina scén tone v pološeru, případně před světlým pozadím defilují stínované postavy, sem tam se objeví nějaké to cameo (Uzel mě rozsekal a Belohorcová svou call girl zahrála tak dobře, že jsem ji vůbec nepoznal). Bratia Slováci se mě teď nejspíš pokusí umlátit, ale tohle je spolu s O dvě slabiky pozadu jeden z nejlepších slovenských filmů za posledních pár let.

Bumerang (1996)

70%. První polovina: v lágru je pěkná nuda. Film taky. Druhá polovina: Schmitzer odmítá po večerce vstát z postele, velitel tábora Šteindler za ním přijde a jejich rozhovor je to nejlepší z celého filmu. Nakonec sfárají do uranového dolu (Schmitzer, Dlouhý, Heřmánek) a zas tak moc se toho nestane. Nebýt té scény, byly by to tři.

Silný kafe (2004)

Přestože mě první třetina filmu moc nebavila, poté mě to začalo zajímat... a nakonec z toho byl jeden z nejlepších filmů, co jsem v poslední době viděl.