Vodonoš (1998)

Filmy tohohle ražení, v nichž hlavní roli hrají koktající ňoumové, mi příliš nesedí, takže jsem tam našla opravdu jen velmi málo okamžiků, které by mě pobavily.

Sherrybaby (2006)

Přes závažné téma je Sherrybaby tak nějak filmem bez jakékoli výpovědi. Cosi se tam sice odehrává, přesto film působí téměř prázdně. Nic zvláštního Vás nepřekvapí, žádná pointa Vás citově nezasáhne, nic Vás nedonutí k zamyšlení. Zkrátka film, který se sice očividně o nějaký přesah snažil, ale nedaří se mu vybočit z šedivé, již několikrát viděné průměrnosti a zarýt se hlouběji do paměti.

Juno (2007)

Skvělá komedie a takový úderný cynický pohled na vážný problém jedné středoškolačky. Nejvyšší hodnocení není v tomto případě úplně čisté, ale už jen za to, že se tenhle film obešel bez moralit, americké slzopudnosti, přehnaných gest a zároveň i bez trapnosti a křečovitých vtipů za každou cenu a že přináší nečekaně dobře fungující směs dramatu s komedií a báječnou atmosféru, si ho zaslouží.

Příšerná tchyně (2005)

Jenom výjimečně vybídne stupňující se souboj dvou žen k pousmání, po většinu času však bohužel nebezpečně balancuje na hranici nudy a trapnosti. A konec? No, čekala jsem něco amerického a limonádovitého, ale že až tak...

Tajemná vražda na Manhattanu (1993)

Tradičně zábavný Woody, tentokrát šmrcnutý záhadou a napětím. Tajemná vražda sice chvilkami trochu pokulhává, ale některé hlášky to bohatě vynahradí.

Svědek obžaloby (1957)

Skvělé soudní drama. Film má slušný spád, dobré dialogy, patřičnou dáku napětí i parádní herce, jen v závěru se dostavuje mírně rozpačitý dojem, jestli toho šokujícího nakonec nebylo trochu moc... Přesto si Svědek obžaloby nejvyšší hodnocení zaslouží.

Pokání (2007)

Drama přesně podle mého gusta. Dobře konstruovaný příběh, včetně nelineárního vyprávěcího postupu, který rozhodně přidává na zajímavosti a nutí trochu přemýšlet, a mého oblíbeného prvku, kdy je možno nahlížet jednu situaci z více perspektiv a objevovat tak, jak může být "pravda" v různých interpretacích odlišná. Ačkoli si někteří stěžují na rozvláčné tempo, tak já mám naprosto opačný pocit, ani jedinkrát mi nepřišlo na mysl podívat se na hodinky. Především začátek se přes zobrazení dusivé nudy odehrává v ideálním tempu, ve střední části se to sice trochu rozbředává, ale závěr vše bohatě vynahrazuje. A také musím samozřejmě vyzdvihnout formální stránku filmu, protože když si vymakaných technických detailů všimnu i já, tak to už je co říct...

Monstrum (2008)

Netřeba zastírat, že minimálně dvě hvězdičky navíc jsou za formu, ale nejenom obsah dělá dobrý film. Někomu asi mohou neustále se klepající kamera a nezodpovězené otázky lézt solidně na nervy, ale podle mě to vytváří perfektní, intenzivní a úzkostnou atmosféru, která z filmu dělá opravdový zážitek. Velkým plusem je také mimořádně působivé ozvučení.

Kněz je poděs (2007)

Nic moc zvláštního. Maximálně předvídatelné, s nepříliš sympatickou ústřední dvojicí a vcelku mírně podprůměrné, ale protože jsem se na to dívala pozdě večer, kdy jsem potřebovala vypnout mozkové závity a relaxovat, tak to dokonale splnilo svůj účel.

Misery nechce zemřít (1990)

Pěkně hutný souboj mezi dokonale vyšinutou psychopatkou Annie, která se z minuty na minutu dokáže změnit z milující obdivovatelky ve vraždící bestii, a znehybnělým spisovatelem. Film má tu správnou atmosféru a parádně graduje.