Sinecod

Zuzana Dolívková

Norsko
maso na špejli

• 18.9.2013  12:47
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Nelíbí se mi Pohreich. Při každém jeho sprostém slově nadskočím, takže sem pak víc ve vzduchu než na gauči. Vařit umí, jistě, ale takových lidí je. Stačí mít pro jídlo cit a jde to samo. Hulváty nebrat.

• 9.8.2013  19:43
    Pot a krev (2013)

Děsné! Postavy hloupé, protivné, nevtipné a trapné, stejně jako celý film a vše co ty svalouši říkali. Zasmála jsem se jednou, vadila mi absence dobrého příběhu a sympatických postav, zoufalá snaha o jakési drsňáctví (nebo ten film na svou hloupost a zhovadilost sázel?). Když už chtěl Bay něco dle skutečného příběhu, měl si vybrat někoho jiného, než tři paka. Nekorektnost mi nevadí, neskutečně mě vytáčí drzá hloupost a arogance celého filmu. Dvě hvězdy za dobrý soundtrack, Rebel Wilson, která mi poprvé nepřišla příšerná a postavu Tonyho Shalhouba a Eda. Ještě dlouho si budu vyčítat, že jsem nedala přednost Jasmíniným slzám. My name is Daniel Lugo, and I believe in fitness. My name is Susan, and I don´t believe in Michael Bay anymore! Příjemný komentář: xxmartinxx

• 29.6.2013  12:18
    Monte Carlo (2011)

Obyčejná pohádka, která není o nic horší ani lepší, než desítky takových podobných filmů. Pro dívky 10 - 15 let ideální, protože mám pocit, že v tomhle věku jsme každá chtěla být slavná, bohatá, obletovaná. Tak si to chvíli zažijou (sebe do téhle skupiny dávno nepočítám) aspoň prostřednictvím tohohle filmu. A v rámci tohohle žánru je to film příjemný. Ano, nejvíce sem si užila záběry na Paříž a toho zcestovalého týpka. Jak bych to řekla slovy Monicy: Hami ňami, hami ňami!

• 12.6.2013  07:45
    Posel ztracených duší (TV seriál) (2005)

Ne špatný seriál, kde je plus hlavní sympatické postavy a hezké, šťastné manželství Jennifer a Davida. Seriál, který si pouštím k jídlu, ale nemohla bych ho sjíždět po seriích, protože se pak více prokáže, jak stereotypní a stále stejný dokola opakující děj to má. Příjemná oddychovka.

• 2.6.2013  18:45
    Bloomington (2010)

Slabší tři hvězdičky. Takhle to přece ve vztahu není a je úplně jedno z jakých lidí se vztah skládá. Dvě hlavní protagonistky se k sobě chovaly jako kdyby spolu už nějaký ten pátek žily, nebyly tam vůbec počáteční rozpaky, emoce, jen scény zvláštně na sebe nalepeny bez nějaké struktury, jen scény o tom, co dělají, ale mohly být klidně zpřeházené a vůbec by to film nenarušilo. Neuvěřitelně povrchní film.

• 14.4.2013  18:07

Miluji StarGate. Akorát, že tu seriálovou. Tohle je nemastné, neslané, ani napínavé, O´Neill akorát civí ani nemrkne, tak ňák se tam vůbec nemluví a Kurt Russell vypadá díky svému účesu sám jako mimozemšťan. Pro fanouška seriálu je tohle povinnost, vždyť mi to poprvé otevřelo bránu do tak super světa jiných planet a bytostí, ale vnímám ho jen jako podivný pilotní díl, který se následně přetočil na opravdový první díl seriálu s tím, že vyměnili nudné a zírající postavy bez zajímavého charakteru za ty, které jsem si tak zamilovala.

• 23.3.2013  16:43

Takhle krásně romantické filmy už se netočí. Je to krásně romantické, ikdyž se dva hlavní hrdinové vlastně ani nesetkají. Hm...

• 18.3.2013  17:36
    Kobra (1986)

Ještě sexy Sylvester s o číslo menšíma kalhotama, absolutně trapný záporák u kterýho sem až do poslední vteřiny netušila o co mu teda vlastně jde (a to počítám i ty maníky se sekyrama (jaká sekta? Co chtěli? Jak toho chtěli dosáhnout?)), ve scénáři dost silných slov absolutně nesilných a vůbec sem tak nějak měla pocit, že jsou všichni ztracený a neví co mají dělat. Mohu tak být akorát vděčná, že jsem nežila v 80. letech (léta hrozného mejkapu, příšerných účesů a úděsných hadrů).

• 20.2.2013  16:05
    Můj den (studentský film) (2013)

4* Protože Kája je skvělý herec, je to milé, příjemné a upřímné.

• 2.2.2013  17:18
    Tajemství železnic (TV seriál) (2013)

Protože mám ráda vláčky a nádraží.

• 24.1.2013  20:56

Viděn pouze díl z Grand Canyonem. Takhle mizernej dokument sem snad nikdy neviděla. Záběry z kaňonu skoro žádný, nejvíc se kameraman vyžíval z velmi blízkých záběrů na něčí ksichty, a vopravdu mě nezajímala paní hasička Danea nebo indiánský Pancho, kterej musí platit účty. Velká slabota.

• 30.12.2012  22:17

Byla jsem deprimovaná. Proto jsem se dívala na tenhle film. Proč ne, je to výplach. Takže, tenhle film je blbej. Ani taneční čísla nejsou dobrá, ani herci nejsou dobří, říkají pitomé věci a hlavní hezoun je držka. Nejméně hrozná byla Selena Gomez. Btw. po zhlédnutí jsem byla ještě o trochu více deprimovaná.

• 29.12.2012  23:07
    Ladíme! (2012)

Zklamání na plné čáře. Hlavní hrdinka je na začátku moc sympatická a skončí jako tuctová blbka. Rebel Wilson je trapná jako všude, mam pocit, že hraje ve filmech jen proto, aby tvůrci dali světu najevo: ,,Ne, tlustí lidé nám nevadí." Celý film provází akorát popíková hudba, hloupý řeči a pitomý lidi. Dvě hvězdy za Annu Kendrick, která se mi moc líbí a za občasné pěkné zpívání. Jistěže člověk ví jak to skončí, ale dát dohromady tlustou holku, pak takovou, která se nepodřizuje společnosti, lesbu, tichou asiatku, organizace-milující bloncku, částečnou nymfomanku a pak jen pár nezajímavých charakterů, to je výsměch. Ne, to je amerika!

• 24.12.2012  20:42
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Vlasy Romana Vojtka? Epic! Myslim, že se asi nikdy nepřestanu smát. Pohádka nic moc, hodně uječená, když jí nikdy už neuvidím, líto mi to nebude.

• 16.12.2012  21:44

,,Wenn du wüsstest, dass es auf dieser Welt nur einen Menschen gibt, der dich glücklich macht, derfür dich bestimmt ist, was würdest du opfern, um ihn zu finden?"

• 1.10.2012  23:54
    Osud jménem Tugendhat (TV film) (2012)

Nesnášim ty rádoby autentický záběry, který působí směšně a jak pěst na voko. Stále dokola opakující se klavírní melodie (to tam nemohli dát aspoň tři?) a naprosté vynechání co se dělo s vilou v druhé polovině dvacátýho století. Scházelo mi víc informací o vile po technické stránce. Prostě nelíbilo.

• 21.9.2012  20:55
    Jižní Pacifik (TV seriál) (2009)

Vím, že je naše planeta fascinující. Snad více fascinující je téměř vždy to co nevidíme. Jako svět pod vodou. Krásný seriál doplněn výbornou hudbou, se kterou sem se u dokumentárních pořadů ještě nesetkala. Po prvním mnou viděném dílu dávám pět hvězd a nerada předbíhám, ale myslím, že zůstanou v tomhle počtu po všech šesti.

• 30.8.2012  13:32

Hrušínský!

• 24.8.2012  17:01
    Bez dechu (2011)

No. Taylor Lautner není dobrý. V Twilightu mi byl celkem ukradený, ale pokud má být hlavním hrdinou, je to špatně. Není charismatický, hezký, sympatický a neumí hrát. To je dost blbý. Příběh není dobrý. Kdyby měl aspoň Nathan zašitý diamanty na zadku, chápala bych proč ho tolik lidí hledá. Logika v tomhle filmu neexistuje. Bývalý CIA agent a ostřílenej ruskej zlej hoch hledá Nathana přes webovou stránku pohřešovaných dětí. WTF? A ta nejdůležitější věc o kterou tam jde nechá Nathanův tatík ležet ve svým bytě na stole. To asi ne, hele. Dát nějakýho schopnýho herce, výraznou hudbu, alespoň nějaké vizuelně pěkné pasáže, neplkat tak často takové pindy a mohlo to být o trochu lepší.

• 12.8.2012  23:40

Až překvapivě příjemný a oddechový film na který sem se podívala v nemoci (i ve zdraví, ejmen sistr) a možná i proto se mi to líbilo. Hlavní hrdinky nebyly hloupé a pokud byly nafoukané (jen ta jedna) tak proto, že vyrůstaly v dostatku všeho. Rozhodně lepší než hrozné Holky v balíku. Ale tady se mi líbí podtón Mexika, postavy v tomto filmu a v mém stavu i ten sladký happy end. V rámci žánru pěkné tři hvězdičky. Btw. co ten děsný český název?

• 9.8.2012  11:13
    Australia's Got Talent (TV pořad) (2007)

Tyhle soutěže mám ráda. Zahraniční tedy, ty mají nějakou úroveň a lidi je tam děsně baští, takže je i nějaká odezva a to je nápor na moje emoce (hih:D) ale Australská je děsná. Můžou za to špatně vybraní porotci. Asi jako u nás. Takovej boybanďák Brian McFadden umí velký prd a je tudíž dost trapný aby hodnotil i ty největší loosery. A třebas taková Dannii Minogue nikdy nevystoupila ze stínu své slavné sestry a tak mi přijde, že si to tímhle kompenzuje. Vyměnit porotce a pak se za ně třeba u takového Owena Campbella nebudu muset stydět.

• 30.7.2012  11:22
    Taxikář (1976)

Tohle je ten slavnej Taxikář? Zklamání, vztek, zloba! Atmosféra hrozná, hlavní hrdina vyšinutej po celou dobu filmu, takže o ňáký přeměně nemůže být řeč, potkává nějaký lidi, postavičky, ale ty mě vůbec nezajímají, jsou to jen děsně nezajímavý osoby a to nejhorší v tomhle filmu byla hudba. Jak z lacinýho porna. Další důkaz, že sem trochu jiná než převážná část csfd. Neva, otřesný zážitek.

• 9.7.2012  20:01

Nejdřív sem dala čtyři hvězdičky. K dokonalosti potřebuju mít pocit. Nemůžu napsat více objasňující informaci k mému ´pocitu´, protože nevím jak bych ho popsala. Ale po třetím zhlédnutí opravuji na pět. Za prvé za Meryl, která je dokonalá a skvostná. Nikdy se mi v žádném filmu tak nelíbila jako tady a se Stanleyem Tuccim tvořila krásnou dvojici. Zahrála Juliu Child úplně přesně jak jí znám z videí. Za druhé, film není trapný ani hloupý a je velmi lidský, Amy Adams je příjemná a u její postavy chápu všechny její pocity. Za třetí se mi líbí dvě příběhové linie, které víceméně nikdy nesplynou, jakože spolu spíš koexistují, nenarušují se navzájem, ale obě jsou stejně zajímavé. Za čtvrté miluji jídlo a nejen jako jeho konzument (to mi jde asi stejně dobře jako Julii Child:)) ale ráda si o něm čtu, povídám, dívám se na něj a v neposlední řadě moc ráda vařím. Po každém zhlédnutí sem měla nepopsatelnou radost a chtěla sníst kostku másla. Nebo holandskou omáčku. Nebo humra. Nebo Boeuf Bourguignon. Nebo čokoládový dort!_______Po přečtení knihy bych nejraději zvedla hodnocení (což nemůžu). Hlavní hrdinka, tedy i autorka knihy je špindíra špindíratá, která neumí psát. Autorka je nesympatická blbka, která měla dobrý nápad s tím, že uvaří za celý rok podle knihy Julie Child. Ale to je jen nápad, knížka je hloupá, otřesně napsaná, ještě se mi nestalo, abych se ve větě v beletristické knížce ztratila, něco nakousne a už to nedopíše, zaobírá se svýma pitomýma kamaráda a pitomýma problémama, je zlá, sprostá a protivná. Nora Ephron byla génius, když z takového hnusu vytvořila něco tak pěkného. Asi poprvé tedy přiznávám, že film je stokrát ne-li tisíckrát lepší než kniha, která je prostě otřesná.

• 9.7.2012  11:22

Dost blbé. Charlie Sheen je mi protivný, ani ta Denise už mi nepřijde hezká, je to moc naivní, bez nějakých pěkných či vtipných scén. Hvězda za Jona Lovitze, kterého miluji a kvůli kterému mi stálo se na to podívat.

• 7.7.2012  00:22
    Sigur Rós: Fjögur píanó (hudební videoklip) (2012)

Nechápu.

• 27.6.2012  00:19
    Upíří deníky (TV seriál) (2009)

Vlezte mi na záda, Aj lav it! Zamotané, správně romantické, naivní, drsňácký. Elena se chová nelogicky jen málokdy(kromě toho, že ta koza nechce Damona, kterej je tak sexy, že chci objímat monitor), není to jen vymletá blbka a sakra, ikdyby to mělo trvat deset serií, já si na ten sex mezi Elenou a Damonem počkam! Oblíbená postava: Damon. Postava kterou nemam ráda: Pitomá Bonnie.-------------Začala jsem čtvrtou sérii, ale už sem jí nedokoukala. Sice si Elena s Damonem konečně zaskotačili, ale scénáristická bezradnost a hlouposti dělající hlavní postavy jsou trochu moc. Možná se vrátím, hodnocení tedy prozatím nechávám stejné.

• 18.6.2012  20:53

Málokdy dávám kraťasům pět hvězd, ale tenhle je moc milý, příjemný, poutavý. Hezká animace doplněná moc pěknou hudbou. Podmanivé. I want a shadow friend too. /watch?v=Uuq8GunJjos

• 14.6.2012  22:02

Něco trochu jiného než z minulých dvou dílů. Teď už aspoň definitivně vim, že fandim Lycanům. První film, kde se mi Michael Sheen líbil. Ať jak hrál, jakou postavu ztvárnil i vzhledově. Škoda za tu ošklivou lokaci a za sex hlavních hrdinů, který byl vyloženě směšný a působil jak ze špatný telenovely.

• 14.6.2012  14:35
    Underworld (2003)

Víte jak máte s něčím spjatou nějakou dobu svého života? Nebo třeba jen zážitek. Vůně ovocného koláče vám evokuje prázdniny u babičky kdy jste měli věčně odřená kolena a poškrábaný nohy; když prší, vzpomenete si na svojí první pusu kterou jste dostali v dešti, zablácený boty vám připomenou když ste jezdili na tábor a tak dále. Víte o čem mluvím ne? Tak je to asi trochu banální, ale tenhle film mi připomíná mě jako dvanácti-třináctiletou bezstarostnou slečnu chodící na základku, jejíž jediný problém bylo, že jí Jarda ze sedmé bé nemá rád. A já se občas ráda vrátím do té doby. A pokud je tenhle film jako prostředek na chvíli se stát tou holkou, nemohu ho brát jen jako hloupou fantazy slátaninu. Nedostatky mi nevadí, tenhle film se mi líbí.

• 3.6.2012  15:21
    Prstýnek (1944)

Láska, pořád láska. Už je mi to slovo protivné. Docela nic moc film no.