Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Romantický

Poslední recenze (259)

plakát

Gan Tteoleojineun Donggeo (2021) (TV seriál) 

Nebylo by jednodušší přestat si, byť v dobré víře, vzájemně lhát? Prostě vysolit pravdu, copa je to tak těžký? Hlavní herec má sice moc příjemný hlas, ale jinak se celý seriál tváří, jako by ho něco bolelo (tipuji zuby, protože má takový podivný křečovitý úsměv) a hlavní herečka má zase příšerný nelichotivý účes. Tím jak se praštěně oslovují (slečno Dam a Pane - jako ve viktoriánském období) vůbec nenahrává jejich společným romantickým scénám, protože působí, že slečna Dam je služebná a Pan je pán. Poprvé mě v korejském seriálu mnohem víc zajímala vedlejší romantická linka, Kang Han Na byla roztomilá a moc se mi líbila, litovala jsem, že nemá víc prostoru. Než vyšly poslední dva díly, dala jsem si 3 týdny pauzu a vrátila jsem se k němu jen ze setrvačnosti a že už mi jako zbývají dva díly, tak to dám a jaké bylo mé překvapení, kdy jsem si nemohla vzpomenout, co se vlastně stalo těch předchozích 14 dílů. Můj první seriál, kde je Gumiho (což jak jsem pochopila je postava, kterou korejci houfně baštěj) a nějak se mi nechce do dalšího. Štvalo mě, že slečna Dam (:D) studuje historii a zajímá se o ni a ohledně historie položí 999letému Pánovi (:D) cca 2 otázky. Ano, párkrát jsem se zasmála, ale z toho zbytečného přešlapování na místě mi začalo cukat oko. Zklamání.

plakát

Můj tajný románek (2017) (TV seriál) 

No, odstřelit tenhle seriál je možná až moc snadné, samo se to nabízí. Nah, moje chyba to není. Popis seriálu je trochu zavádějící, já bych ho napsala jinak. Nezkušená naivní koza bez osobnosti se vyspí s mladým playboyem, který má hodně peněz. A vyspí se s ním, protože to má napsané ve scénáři. Tahle scénka je jediná zápletka desetihodinového (!!!) seriálu, a to je ten největší problém. Ona zápletka by byla dostačující možná tak pro film, kdyby navíc byla natočená méně trapněji. Vzhledem k tomu, že nám jí seriál servíroval, z nějakého důvodu, opakovaně (jako spoustu jiných scén), viděla jsem jí mnohokrát a pokaždé jsem se u ní cítila nepříjemně. On vypadá moc nadrženě a udejchaně, ona zvedá ruce, jako když se vzdává. Takhle nějak si představuju první sex dvou hormonů překypujících puberťáků, co na tajňáka vzali auto rodičům a vůbec netuší, co mají dělat, protože nikdy nečetli Bravíčko. Tak dál. Hlavní ženská postava má v obličeji stále stejný výraz, vyděšený, ale hádám, že to k ní pasuje, protože je to prázdná skořápka. Několikrát jsem na ní přes monitor štěkla: ježiš ty seš dylina! Myslela jsem si, že když už mladému čebolskému hrdinovi dala hned druhý den, tak bude mít nějakou kuráž, sebevědomí nebo aspoň náznak nějaké osobnosti, ale ne. Ve chvíli, kdy se měla projevit, jen víc otevřela oči. Občas něco zakníká o tom, jak jí matka svou kariérou nepříliš úspěšné erotické herečky zničila život, a proto si ona chuděra musí zapínat i ten poslední knoflík na tričku a nemůže mít žádný vztah, protože co by si lidi pomysleli. Pf, husa, sebereflexe nula. Proto nedává žádný smysl, že se celý seriál odvíjí od společné noci hlavních hrdinů, když to zcela neodpovídá tomu, jak nám seriál hlavní hrdinku představuje po zbytek šíleně dlouhé stopáže. Hlavní hrdina je pěkný, ale absolutně nechápu, proč by měl mít rád zrovna tuhle holku. Tolik prostoru nedostává, nebo spíš nedostává prostor sám za sebe, téměř vždycky to nějak souvisí s husou. Teoreticky by zajímavou postavou mohl být spisovatel/cestovatel/nejlepší kamarád hlavní husy, jenže o něm víme jen to, že má rád tu husu, že je hodný, že asi píše (něco), asi cestuje (někam) a vlastní něco jako kavárnu (ale s pivem). Mezi hlavními postavami to nijak nejiskří, možná proto, že nemá z čeho, a to, že je tam spoustu klišé by nevadilo, však které romantické korejské drama jej neobsahuje, kdyby ten zbytek nebyl tak zoufalý, nudný, natahovaný a neskonale prázdný. Jejich nevztah mě přestal zajímat už brzy na začátku a když teď nad tím přemýšlím, nejsem si jistá, proč jsem to vlastně dokoukala. Konec už jsem nějak doklepala za vydatné pomoci šipky. Z celého seriálu se mi líbila pouze jediná scéna, kdy jde hlavní hrdina na dětské hřiště za tónů La Vida Loca od Clover. Takže jsem asi zapšklá třicítka?

plakát

Eoneu Nal Uri Jib Hyeongwaeuro Myeolmangyi Deuleowassda (2021) (TV seriál) 

Jsem zcela nekriticky nadšená a zcela neobjektivní. Vztahový kolečkový taneček nejdřív ano a pak ne mi normálně leze na nervy, ale tady nikoliv, jsem si vědoma všech plot holes v příběhu, vedlejší romantická linka byla utrápená a netrpělivě jsem čekala na skončení každé jejich scény (ještě nedávno jsem si myslela, že Kang Tae Oh má jen nevděčné role, ale začínám mít pocit, že je mi prostě jen protivný) a už jen tenhle kratinký výčet by mi stačil na snížení minimálně o hvězdičku, ale hlavní dvojice měla tak skvělou chemii a tak moc to mezi nimi jiskřilo, že těch pět prostě chci dát. Park Bo Young mi poprvé ani trochu nevadila, naopak se mi moc líbila, jak její herecký projev, tak i její postava a In Seo Guk je můj nejnovější crush. V mezidobí, kdy jsem nedočkavě čekala na nové díly, jsem s ním stihla vidět další dva seriály (protože nemůžu čekat pět dní, než znovu uvidím jeho horní ret) a v tomhle mě absolutně pohltil. Z těch dvou mě příjemně mrazilo v zádech a každičkou jejich scénu vytáhla ještě o stupínek výš hudba, všechno jsem jim to věřila a odpustila jsem jim i to, co by mi v jiném seriálu vadilo. Abych nezapomněla, interiér domu Myeol Mang byl skvostný a výborně se k jeho postavě hodil. VELKÝ SPOILER: dobrý konec jsem ani náhodou nečekala, myslela jsem si, že to skončí tak nešťastně, že nešťastněji by to ani skončit nemohlo, tj. oba mrtvý nebo utrápení ze smrti jednoho nebo druhého, možná by mě ani nezaskočilo, kdyby skutečně skončil celý svět, do poslední minutky jsem stále čekala něco ve smyslu City of Angels - nemusel by jí přejet zrovna náklaďák, ale třeba jen osobák. Rozhodně si ale nebudu stěžovat. Konec spoileru. Konec nebyl natahovaný, žádné otázky myslím nevyvstaly (ale hnala jsem se tak rychle do konce, že je docela možné, že mi něco uniklo) a už se těším, až uběhne nějaké množství času a já se podívám znovu. Mně se to prostě moc líbilo a doufám, že tyhle dva spolu nevidím naposledy.

Poslední hodnocení (1 644)

Woonmyungcheoreom neol saranghae (2014) (TV seriál)

27.07.2021

Gan Tteoleojineun Donggeo (2021) (TV seriál)

22.07.2021

Namjachingoo (2018) (TV seriál)

21.07.2021

Roboti aniya (2017) (TV seriál)

16.07.2021

Můj tajný románek (2017) (TV seriál)

13.07.2021

Haneuleseo naelineun ileog gaeui byeol (2018) (TV seriál)

08.07.2021

Nal nokyeojuo (2019) (TV seriál)

05.07.2021

Geunyeoui sasaenghwal (2019) (TV seriál)

02.07.2021

Eoneu Nal Uri Jib Hyeongwaeuro Myeolmangyi Deuleowassda (2021) (TV seriál)

29.06.2021

Reklama

Reklama

Reklama