Frankensteinka (1990)

Neexistuje na tomto svete nič romantickejšie, ako si za použitia náhradných dielov z vybuchnutých šlapiek zrevitalizovať priateľku, rozšmelcovanú vlastnoručne upravenou kosačkou. Žiadna výzva pre chirurga-amatéra a elektrikára-profesionála v jednej osobe. Stačí vŕtačka na priamy brainstorming, nejaké peniaze na biologický stavebný materiál, estrogénový roztok, noc plná bleskov, obrovská dávka odhodlania a... čo by sa predsa mohlo pokaziť?

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Lásky jednej bipolárnej plavovlásky, alebo mydlová opera zo špionážneho prostredia.

Dark Waters (2019)

Teflónové panvice a hrnce práve opustili budovu. Čo tam máme ďalej a treba vyhodiť? Kde ešte dochnú kravy a miestni obyvatelia slúžia ako laboratórne skúmavky? A čo ma zaujíma najviac... Prečo ešte stále za to nikto nesedí?

Miss Violence (2013)

Výborná a zároveň drsná posledná tretina mi nevynahradila rozťahanosť prvých dvoch. Tá mi práve prišla príliš rýchlo odbavená, čo je škoda. Už od začiatku je jasné, že sa nepozeráme na klasickú a hlavne zdravú nukleárnu rodinu, preto mi pravda nepripadala až tak šokujúco prekvapivá.

Ava: Bez soucitu (2020)

Áno, Ava viac slzí nad svojim civilným životom, ako by sa zaujímala o ten pracovný... ale keď odsunie bokom sebaľútosť a divne vyzerajúcu rodinu, začnú sa diať zaujímavé veci. Farrellovi s Malkovichom by som dopriala väčší priestor a neviem, prečo niekto brble na Geenin monster vzhľad, presne pasuje k jej postave.

Naši kluci (2019) (seriál)

Keby tých mierumilovných náboženstiev nebolo, ani by sme nevedeli, ako skutočná nenávisť vyzerá.

Příležitostní detektivové z Baker Street (2021) (seriál)

Keby exhumovali zvyšky Sira Arthura Conana Doyla, na vnútornej strane veka rakvy by našli hlboké škrábance, ako sa zdesený Sir pokúšal vyhrabať z hrobu, odhodlaný zabrániť sodomizácii postáv, ktoré stvoril... Odhliadnuc od tradičných nešvárov súčasnej filmovej a televíznej tvorby, sú The Irregulars neškodnou, aj keď dosť jednoduchou, niekedy až hlúpou zábavou pre mladšie, alebo duchom mladé jedince. Prípadne, keď na Netflixe momentálne neviete nájsť nič lepšie. Seriál je trošku podhodnotený (toho času 34 %), ale to je možno spôsobené nedostatkom autorskej fantázie vytvoriť si svoje vlastné, originálne postavy a kur... nevhodnými úpravami tých existujúcich.

V síti 18+ (2020)

Čo sa formy dokumentu týka, tam viac ako tri dať nemôžem. No a čo sa týka obsahu, tam by som najradšej "hlavných hrdinov" ohodnotila osobne a namiesto hviezdičiek použila nožnice na plot.

Protiúder (2010) (seriál)

Takto nejako si predstavujem dieťa Hustleru a zbrojárskeho priemyslu. Nesmrteľná armáda dvoch samcov kosí v absurdných misiách miliardy ozbrojených zlosynov a zlodcér. Akcia prerušovaná kvantami erotických scén, ktoré sú do deja umiestňované bez rozmyslu a zjavnej logiky. Moje hodnotenie sa týka sérií s Damienom a Michaelom, ešte si rozmyslím, či budem pokračovať, zatiaľ ma úvod neomámil. Ďalšie série sa zrejme potýkajú s budgetovými škrtmi, očividne si nemohli dovoliť hlavných hrdinov v plnej výške, rozhodne to nevyzerá dobre, keď sú najnižší v boji a nedajboh, aby si niektorá z kolegýň dala štekle.