Dva nestačí (2017)

Potrebovala som iba dva prstíky, keď som počítala, koľkokrát som sa zasmiala. Jeden by si myslel, že z podobného námetu by sa dali vytrieskať celkom výživné humory. Potľapkanie chlapa po ramene po nudnom, krátkom a neuspokojivom sexe, s verbálnym ohodnotením "good job", si určite zaradím do svojho súkromného zoznamu postkoitálnych reakcií.

Číslo 7 (2015)

Nie som síce tak úplne cieľovka, už sa môžem legálne otráviť alkoholom a kúpiť si cigarety, no vôbec mi ten mládežnícky duch neprekážal. Šuhaj 7 je viac fi ako sci o mladej láske (známej tiež ako pretlak hormónov), ktorá hory prenáša. Dej sa odohráva v blízkej budúcnosti, čo je trochu vágny časový rámec, ale aspoň sa z nej nikdy nestane minulosť a točí sa okolo pubertálnych delikventov, ktorých miesto do väzenia pošlú na drezúru do načisto futuristického zariadenia, kde sa dejú nekalé veci. A teraz taký mini spoilerík. Chlapec sa musí neskutočne dobre bozkávať, keď dievčine vyskratoval čip. Žiadny eufemizmus, priatelia.

Elle (2016)

Pračudesní ľudia vám v tom Francúzsku žijú. Ani jeden vzťah medzi tými karikatúrami nie je zdravý, ani jediná interakcia normálna. Celé to na mňa pôsobilo značne rozháraným dojmom. Príliš mnoho liniek, ktorým sa nedostalo adekvátnej pozornosti. Niektoré situácie vyzneli nevhodne komicky, ako keby farár do kázne zakomponoval nemravný vtip. Napríklad kolorované dieťa dvoch bielych rodičov. Navzdory viacerým rušivým elementom som sa na tejto absurditke celkom pobavila.

Umění lhát (2009)

Škoda, že sa Ricky rozhodol svoj postoj k náboženstvu spracovať takýmto opatrným a nežným spôsobom. V rámci danej tematiky dokáže byť omnoho trefnejší a ostrejší. Očakávala som výraznejší humor a viac irónie. Pointa však ostáva jasná a človek má častokrát ten "presne!" pocit, ktorý sa dostaví vždy, keď Ricky trafí klinec po hlavičke. Bateman ako lekár ma neskutočne pobavil. Rozhodovala som sa medzi *** a ****, ale po repríze a s prihliadnutím na základnú ideu sa prikloním k vyššiemu hodnoteniu. To vážne mužom pripadajú hlúpe, povrchné a obmedzené ženy tak úžasne atraktívne? No zbohom.

451 stupňů Fahrenheita (2018) (TV film)

Predlohu od Bradburyho som čítala. Presne tak, som nielen krásna, ale aj inteligentná. To je všetko, čo som chcela povedať, lebo film je na prd.

Franklyn (2008)

Film začína Senecovým výrokom o náboženstve a ja si vravím, že to asi nebude až taká somarina, ako som sa dočítala v niektorých komentoch. Pri záverečných titulkoch som si ale uvedomila, že som práve absolvovala patetickú náboženskú agitku. Aj keď teda Preest bol zo začiatku vo svojich antináboženských vyhláseniach dosť sugestívny. Či išlo o úprimné vyjadrenie názorov zabalené do opak tvrdiaceho celku, to netuším. Žiaľ, z jedinej racionálne zmýšľajúcej osoby urobili psychicky narušeného človeka, žijúceho vo svojom súkromnom iracionálnom svete. Odkaz svetu je taký, že ateizmus patrí do cvokárne. Takže ak máte chuť na nejaké tie božie cesty a plány, pustite si Franklyn. Tentokrát to bude bez hviezd. Nie som si istá, čo chcem pri hodnotení brať do úvahy.

Město duchů (2008)

Ricky ma vždy spoľahlivo rozosmeje, občas ho používam ako antidepresívum. Niekedy mi stačí už len jeho výraz v tvári alebo gesto a cuká mi kútikmi. Scenár síce nepísal, ale nepochybujem, že niektoré hlášky sú z jeho tekvice. Niekomu by mohlo prekážať, že na jeho mieste nie je fyzicky atraktívnejší herec, lenže v tom je práve pointa. Nikde totiž nie je napísané, že krásna žena nevyhnutne uprednostní dobre vyzerajúceho ale nudného chlapa, pred nie bohvieakým fešákom, ktorý ju ale zase dokáže rozosmiať. Trošku cheezy a zjednodušené, ale pravdivé. Posledná časť, ktorá znateľne upustila od vtipu a venovala sa hlavne romantike, ma až tak nebavila. Pincusov dáviaci reflex pri pachoch a podozrivých substanciách mi prišiel veľmi povedomý. Téa je veľká sympaťáčka.

Poldové v akci (2016) (seriál) odpad!

Na tomto mieste si dovolím na pomoc prizvať kpt. Ořecha a požičať si jeho oduševnelé vyhlásenie "to kurva ani omylem!"

Rudá volavka (2018)

Podľa môjho názoru, bol výcvik špiónšlapiek veľmi užitočný a prospel by každej slušnej žene. Po rozšírení kurzu o lekcie varenia, by sa z absolventiek stávali dokonalé manželky.

Oni 2: Noční kořist (2018)

Približne dve tretiny filmu som sa musela pozerať na to, ako jedna z hlavných postáv hyperventiluje, vzdychá, vrieska, šteká, plače, heká, panikári... V tomto prípade pre mňa trojica hravých kamarátov s bodnými a sečnými zbraňami predstavovala kladných hrdinov, keby som doma našla nejakú vhodnú masku, tak sa k nim pridám. V trojke už by konečne mohli nájsť obydlie, kde by Tamara bola doma.