Prachy dělaj člověka (2006)

Velke prekvapeni. Kamarad me do kina doslova tahal a ja se branil, ze tohle opravdu videt nechci. Reknu to na rovinu je to mnohem lepsi nez dannyho partaci. Je jasne ze nektere posprodukcni efekty jsou desive, ze Michal Suchanek neumi hrat placiciho cloveka. Film je postaven na 3 hercich, kteri film neuveritelne zachranuji od strasliveho pruseru. Posproduckni efekty, ktere jakoby delaji film akcnejsi jsou sice dobrym napadem, ale ta forma...

Armageddon (1998)

Kazdy zaber tehle podivane je jak z reklamy na pepsi.FIlm je plny divokych najezdu kamer, drsnych ale spravnych chlapu a vybuchu. Bohuzel celovecerni film neni kratky spot a tak je te efektnosti na muj vkus az prilis mnoho.

Všechny moje lásky (2000)

No myslim si, ze az to uvidim po druhe tak prihodim jeste jednu hvezdu. Knizka byla super a film taky bezva. Vrele doporucuji.

Old Boy (2003)

Ptal jsem se svojí kamarádky z Taiwanu co si myslí o Oldboy. Řekla mi, že korejci jsou prostě krvavý národ stejně jako japonci, že jako film to není špatné ale je to zbytečně brutální. Moudrý s toho nejsem, film mě nudil, zápletka byla předvídatelná a herecké výkony asijské.. Nevím není to můj šálek kávy ani čaje. Myslím si, že to je hodně přehypované dílo.

Sin City - město hříchu (2005)

Nevím, co si o tom mám myslet. Kdyby se natočil jenom příběh Marva tak by hodnocení bylo i lepší. Nicméně film mi přišel chvílema zbytečně brutální - komics se mi líbí více. Stylizace je fajn, ale někdy je méně více. Taky jsem se docela dost nudil film je trochu utahaný některé příběhy vysloveně nudné. V porovnání s více jak 10 let starou vránou je sin city přeumělkovaná adaptace bez emocí o film noir nemůže být ani řeč. Herci s vyjímkou Mickeyho Rourka hrají vysloveně špatně. Nevím na vytvoření dobré atmosféry skaženého města nestačí tupý výraz ve tváři Bruce Willise jeho rádoby drsný vnitřní monolog, hromada digitálních kapek deště a černobílá kamera. Chtělo by to lepší přiběhy a místo na technologii se soustředit na vyprávění, protože filmy jsou o vyprávění příběhů a né o technologii - ta by měla sloužit jako prostředek...

Dům u jezera (2006)

Paradní romantický film..... No, ale nebýt té zápletky s časem asi by tam nebylo nic nového. Můžeme ovšem ve světě romantického filmu najít vůbec něco originálního. Já nevím v životě je ta romantika někdy tak neuvěřitelně kýčovitá a plná klišé a stejně mě to baví... To bude asi tím, že All we need is a love

Svatba naruby (1997)

No dal bych i jeste jednu za Kevina Kline a Joan Cusack. Ty jsou na filmu to nejlepsi.

Velké rozčarování (1983)

Pribeh ktery nema poradny uvod ani zaver, presto funguje dokonale. Je pekne jakym zpusobem nas reziser seznamuje s postavami. Herci hrajou skvele bez vyjimky. Film jsem si paradne uzil - tak nejak mi doslo, ze mezi moji generaci a generaci mojich rodicu zase takovy rozdil neni....

Krajina přílivu (2005)

Tenhle novy Gilliamuv film je prijemna jizda v prostredi ve kterem by normalni clovek nezustal ani 10 vterin. Pohled na takovy svet ocima male holcicky je neuveritelny, ale prave proto jsem po odchodu kina, nemohl myslet na nic jineho nez na tento film. Je to detsky film, ktery se odehrava v silenem prostredi drog, deprese, chudoby a prave proto tak vyborne funguje. Gilliam se asi nikdy nezmeni a jsem za to rad. Natoci vzdycky co chce a soude podle protichudnych ohlasu je jeho dilo lehce kontroverzni. Tak to ma Terry rad a ja taky.

Ed Wood (1994)

Tim Burton je skvely tvurce. Ma vyborny vkus je citlivy, je velmi vytvarne nadany a navic je to po certech dobry vypravec. Tim Burton je vsim cim Ed Wood nikdy nebyl. Tim Burton nam ukazal Eda jako cloveka, ktery mel vasnive miloval filmy a tocil je srdcem. Uspechu se nikdy nedockal, ale biograficky film o nem je bomba.