Sunshine (2007)

Není to uplně čistá pětka, ale na velkém plátně vás sluncem zalitá kosmická loď prostě dostane. Krásná vizualní podívaná.

Zodiac (2007)

Atmosféra Zodiaca Vás pohltí na hned začátku a pustí až při závěrečných titulkách. Tenhle film by zasluhoval i nějaké ocenění a je velká škoda, že si v kinech moc dobře nevedl. Fincher vyrostl v opravdu velkého režiséra - nebál bych se ho přirovnat k Kubrickovi nebo k velkému Alfrédovi....

Hvězdná pěchota (1997)

Válečná řezničina na kterou je po letech radost pohledět. Parádní zábava na sobotní večer na nově. Doporučuji zvláště dívkám které rádi gilmorovy děvčata :)

Vratné lahve (2007)

Zdeněk Svěrák je chlap. Má to v hlavě srovnané a tak dokáže chlapské pocity pěkně napsat, má štěstí, že má syna který to s papíru přenese na plátno s lehkostí a bez křečí.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Vizuální onanie, která Vás buď osloví nebo nechá chladnými. Já jsem do kina šel s tím, že se budu asi tak 2 hodiny kochat. Odcházel jsem velmi spokojený. Zack Snyder nenatočil film, který by byl bez chyb, ale plytký příběh zatlačil co nejdále a souvisle se snaží kobercovým náletem vizuálních orgií bombardovat uši a oči. Pokud u toho vypnete mozek máte vyhráno pokud začnete uvažovat o příběhu a historii jste v pasti a bohužel přijdete o skvělý zážitek.

Fontána (2006)

Jednou jsem četl trefnou recenzi od FF na 12 opic a v té se psalo, že psát o filmu Terryho Gilliama je jako tančit o architektuře - tohle je velmi podobný případ.

Opilí láskou (2002)

Nevím jestli tenhle film můžu vůbec nějak hodnotit. Režie P.T Andersona je skvělá (podle mě mu místo pupeční sňůry stříhali celuloidový pás). Jenže bohužel, když film skončil tak jsem měl pohled čerstvě vyorané myši. Fakt je ten že film měl velmi řídký děj a žádný emocionální náboj. Je to škoda protože Anderson chrlí na diváka nádherné záběry a režijní nápady jak z kulometu, ale je mu to prd platné.

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Četl jsem na tenhle film mnoho špatných recenzí a taky dost zdrcujících komentářů, přesto jsem na něj včera vyrazil do kina. Nový Menzelův je oslavou krásného ženského těla, dobrého jídla a pití, ale především se tímhle filmem vrací do českého kina klasická česká poetika a krásný český jazyk. Pro někoho to může být málo a hledá na filmu mouchy v podobě triků a tak, ale o tom tenhle film není ani náhodou. Panu Menzelovi děkuji za krasný zážitek a všem ostatním přeji, aby si překontrolovali brýle a naslouchátka jinak si to nedokážu vysvětlit. Tenhle film se prostě povedl a to se u českého filmu a obecně u filmu poslední dobou moc často nestane.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Dříve jsem tento film nedokázal ocenit tak jako teď. Film je plný poezie ať už té přednášené nebo obrazové. Výborný Robin Williams, který ovládá plátno svým živelným hereckým výkonem.