Česká pivní válka (2014)

Čekal jsem dokument o různých způsobech výroby piva, srovnání malých a obřích pivovarů a objektivním pohledu na současnou pivní situaci. Dostalo se ke mně ale něco trochu jiného. Česká pivní válka nabízí spíše subjektivní pohled na současný stav českého pivovarnictví a až filosofické zamýšlení se nad českou identitou a významem českého piva pro (nejen) náš národ.

Marta a Věra (2014) (seriál)

Stránky slevového portálu Marty a Věry vážně existují! http://leeevne.cz/ To si zaslouží plusové body navíc! :-)

Neranditelní (2014) (seriál)

Teprve poslední díl druhé série rozjíždí seriál na plné obrátky. Proč? Právě od tohoto dílu je celý seriál VYSÍLÁN KOMPLETNĚ ŽIVĚ! Živé publikum je u sitcomů ještě stále docela běžné. Živé vysílání bez přetáčení a bez postprodukce je něco, co se jen tak nevidí. Třetí série začíná velmi živě - po všech stránkách. Občas nějaká chyba, občas řepřek, mikrofon v záběru a nebo navzájem se rozesmívající herci zábavě ještě přidávají. A pak jsou tu mraky povedených vtipů, výstupy známých osobností a hlavně narážky na všechny možné filmy, seriály a sebe sama. #UndateableLive

Tři bratři (2014)

To je tak, když hned po dokoukání filmu prahnu po tom ho vidět znovu! Všechno je tady totiž perfektní. Pohádka chytne a nepustí. Výborná kamera a střih. Ladně plynoucí příběh. Naprosto dokonalý soundtrack s chytlavými, hravými, zábavnými a takřka na první pokus zapamatovatelnými písničkami i monumentální filmovou hudbou. Pestré a kvalitní herecké obsazení. Úžasné lokace. Zajímavé triky. Milé, sofistikované a promyšlené vtipy. Každá ze zmíněných složek je natolik silná, že sama dokáže upoutat veškerou pozornost a zaujmout divákovy smysly. Každá složka filmu sama utáhne celých 90 minut. A to se ty složky ještě náramně doplňují navzájem. Pak se nedivte, že jsem to musel vidět znova! Tolik geniálních věcí na pozorování a tolik fascinujících věcí na poslouchání se během jedné projekce nedá pochytat. A proto jsem to musel vidět znova! A ještě si poslechnout soundtrack.

Tým Škorpion (2014) (seriál)

Fakt megahustá akční sci-fi parodie. Tohle opravdu nikdo nemohl myslet vážně. Třeba jak se pozná, kdy vybouchne nálož? Takhle: "Based on the speed of the blinking light and the acceleration of the beep, I would say that we have approximately 5 minutes and 31 seconds." A co myslíte? Bylo to přesně tak! :-)

Derek (2013) (seriál)

Nejdojemnější seriál všech dob.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Knížku jsem nečetl, a tudíž je mi naprosto jedno, jestli to vypadá jako knížka nebo jestli to je upravené. Možná se tvůrci snažili z evidentně tragické knižní série konečně vymáčknout něco zajímavějšího. Bohužel se jim to zase nepovedlo. Zas a znova je to pořád to stejné dokola. Pořád tam pobíhá banda panáčků, pořád je chce někdo zničit a pokaždé čirou náhodou uniknou. Takže ve výsledku tu máme už asi 15 hodin jakési trpasličí „roadmovie“, která už opravdu nemá co nabídnout. A to VÁS ještě minimálně další 3 hodiny čekají… Mimo naprostou příběhovou nudu k tomu máme ještě hromadu digitálních efektů, díky nimž si spíš člověk připadá, jako by sledoval trailer na nějakou fantazy počítačovou hru. Totálně přehnaně zběsilá kamera. Snaha o monumentální a dechberoucí záběry pseudookouzlujících celků a gigantických lokací absolutně zaniká v nesmyslné prázdnosti celého díla.

Anna Karenina (2012)

Jeden z těch filmů, u kterých od půlky netrpělivě čekám na to, kdy hlavní postava už konečně umře, film skončí a já budu moci odejít. A to není dobré.