Frida (2002)

nelipnem na zivotopisnych filmoch, ale sklamany som vobec nebol. naopak. film na mna posobil ako na fridu stetec a na diega frida a hocijaka ina zenska. energia vyzarovala z tohto vydareneho dielka, aura salmy hayekovej ziarila. takisto molina bol fantasticky. co z toho vyplyva? hocico, ale hlavne treba to vidiet.

Magnolia (1999)

malokedy sa pozeram na film s otvorenymi ustami. pri tomto podarenom dielku som to zazil urcite opodstatnene. mozno niekoho nudia dlhe dialogy, ktore hovoria v podstate o tom istom, ja som si ich vsak so vsetkou ctou rad vypocul a snazil sa ich nasytit. to sa mi scasti podarilo uz len vdaka vaznym hereckym vykonom, ktore predviedli hlavne postavy (cize vsetky). osobitne by som vyzdvihol toma, ktory mi v jeho pozicii profesionalneho dobyvaca zenskych nohaviciek strasne sadol a neuveritelne ma dohnal k slastnemu vyvrcholeniu pri jeho zaverecnom sole, podobne ako mooreova v lekarni. malokedy pisem tolko toho k filmom ako teraz, ten kto si vsak magnoliu cti, asi mu to ani newadi...a samozrejme vedel by som este pisat, pozriet si vsak tento film pripraveny na to, ze ho fakt treba sledovat a vydrzat stoji maximalne zato........pre tu sekundu pred titulkami.

X-Men 2 (2003)

do komiksov som sice debil, film je vsak prijemna pozeranicka, v ktorej nejde vzdy len o zabavu...

25. hodina (2002)

ani neviem preco som nedal plne hodnotenie. myslim si ale, ze film hoci sa netvari byt ziadnym trhakom, velmi lahucko vas pohlti a vcucne sa do vas. vizualna stranka je velmi prijemna, nabita atmosferov uz len z hereckych vykonov vsetkych predstavitelov vratane doyla. dialogy sa lesknu inteligenciou a je radost pocuvat tie male velke problemy ludi, ktorym niekedy nemusi hrozit ani väzenie, a ked im uz hrozi, nemusia byt ani kecy...

Mrazivá vášeň (1992)

film zo zaciatku nema ziadne tempo a chce sa mi odist. potom sa to zacne vsetko trosku zamotavat a cakam ako sa to skonci. veru nic moc koniec. snaha o nieco, cim sa to nemoze nikdy stat.

Denní světlo (1996)

tak tento film nebol toceny pre mna. stalloneho dalsi chudobny kusok. jednu hviezdicku nedam len preto, ze tu su aspon nejake akcne sceny, bez ktorych by som asi zomrel, zaspal, ochrnul, pomiatol sa a pod.

Delikatesy (1991)

svoje hodnotenie som zmenil sice z pät na styri h., no to nic nemeni na tom, ze tento film mojmu srdcu nevadi. prijemny ulet do temneho vizualne sedivo farebneho sveta Jeunetovej fantazie. uzasni herci a letmy usmev na tvari pocas celeho filmu.

Formule! (2001)

je zvlastne ake roznorode nazory na tento film tu padli, zatial co profesionalny recenzenti sa zhodli na troch hviezdickach. Ten film podla mna sice za vela nestoji: scenar je dost chaby, po miernom uvedeni do situacie mi je hned jasne ako film skonci, niektore hlavne zaverecne sceny mi privodili az usklabky a rozbijanie monopostov a veci s tym suvisiacich mi prislo dost umele a pocitacove. na druhej strane pre divakov, ktori prisli utahani z prace a je im uplne jedno aku tachlaninu budu pozerat, je to celkom prijemne nenarocne prekvapenie.

Poslední skaut (1991)

asi moj najoblubenejsi film s willisom. stylovy ironicky drsnak mu skvele sedi.

Příběh Alvina Straighta (1999)

Toto dielko je pre mna dost vyznamne. pribeh je jednoduchy, no dokonale citovo putavy. hudba badalamentiho pri scenach obycajneho putovania, v kompozicii s prehliadkami kukuricnych a inych poli mi privodila slzy. trosku zbytocne keci so zbytocnou studentkou.