Glen, nebo Glenda (1953)

niekedy bolo tazke film sledovat. napomahali tomu miestami prilis dlhe dialogy. mnozstvo nejasnych reziserovych krokov, naoko nesuvisiacich scen vsak v konecnom dosledku nedopadlo az tak strasne. niektore ulety, ako bizony, zabery z nejakej tovarne a bela lugosi mi pripadali usmevne, nepochopitelne. no napriek tomu to bola sila, sila ktora vychadzala z premietnutia osobnej skusenosti rezisera do filmu a jeho nekonecneho filmoveho entuziazmu, ktory ho vsak paradoxne posadil do kresla najhorsieho rezisera vsetkych dob.

Ed Wood (1994)

skvely film o jednej z najrozporuplnejsich postav hollywoodu. reziserovi, ktory sa nikdy nevzdaval, hoc tocil prepadak za prepadakom. co je vsak dolezitejsie, nevzdal sa svojho sna.

Přísně tajné prázdniny (1991)

napriek tomu, ze je tu vsetko riadne pritiahnute za vlasy, dalo sa to pozerat a bola to aj trocha sranda. filmy ako tieto patria k celkom prijemnym nenarocnym oddychovkam.

Killer (1989)

akcna vyvrazdovacka v style johna woo. myslim, ze tu mozeme johna woo vidiet v plnej parade, i s jeho obcasnym patosom, hoc krvou zaliatym.

Faktótum (2005)

moze byt, hoci som cakal mozno nieco drsnejsie. chinaskiho tu tvorcovia trochu setria. napriek tomu nadpriemerny pohodovy filmik nielen pre fanusikov bukowskeho.

Štamgast (1987)

odporucam kazdemu, kto bukowskeho moze. film a osudy chinaskiho plynu v pohodicke sta chlast jeho hrdlom.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

prijemna hollywoodska oddychovka so skvelym johnym deppom, krasnou keirou knightly a zaporackym geoffreym rushom. pukancova zabava, ktora nenesie ziadne vazne posolstvo, no pobavi siroke publikum. a to sa nosi.

Medvěd (1988)

jeden z prvych filmov, na ktore som bol v kine. mal som asi osem rokov a pocity ktore som po filme prezival sa daju len tazko popisat. pre mna neskutocne skutocny film pri ktorom sa sem tam hrnu slzy do oci. nadherne scenerie, skvele "herecke vykony", skvelá režia, dojimava hudba, ...

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

ak by som mal zhodnotit film, asi by som sa k tomu mohol postavit z roznych hladisk. ako popcornova zabava plna vtipu, sarmu a dobrej akcie, na cele s johnym deppom, krakerom a inymi morskymi bytostami si nemozem stazovat a vychutnal som si ju naplno. ak mam film hodnotit trosku vaznejsie a serioznejsie, straca moje nadsenie na gradoch. uz ma trosku unavuje sledovat dejove linie, ktore niekedy vobec nedavaju zmysel, ale su tam prave kvoli tomu popcornu. kedze som vsak ale nic od scenara necakal a na film som isiel len kvoli zabave a akcii, nesklamal ma.

Pururambo - prales, kde se zastavil čas (2005)

skvele natoceny dokument, ktory svedci o neutichajucej tuzbe cloveka po objavovani nepoznaneho. miestami diskutabilne z mravneho hladiska v otazkach zasahovania do zivotov ludi vo svete, ktory by mal ostat nedotknuty, na druhej strane ako by sme o takych ludoch vobec nieco vedeli, nebyt prave takychto dobrodruhov, ktori doslova riskuju svoje zivote v tuzbe po poznani. rozmyslal som o mravnej podstate tohoto vyletu. napriek tomu, ze je diskutabilna, vplyv tvorcov na povahu tychto koncin je podla mna minimalny. misionari, ktori sem skor, ci neskor dorazia, napachaju ovela ovela viac skody, nehovoriac o smutnej moznosti konca podobnych domorodych civilizacii vplyvom ekonomickyjch zaujmov nadnarodnych spolocnosti, dychtivo pachtiacix po kazdom zdroji bohatstva. a tu je ho v podobe nekonecneho pralesa stromov i pripadnych surovin dostatok. dakujem preto za obrazky, ktore bohuzial mozno za par rokov budu len historickym dokumentom o zivote v lone tej ozajstnej Prirody.