Bratislavafilm (2009)

pánovi režisérovi sa v mladosti muselo stať niečo nepekné, a preto vo svojej zatrpknutosti vytvoril túto akože drámu, pričom by som skôr povedal, že to bola slabá čierna komédia, ktorá sa hrala na drámu a v konečnom dôsledku vyznela komicky. Čo sa týka deja, tak ten tam bol len akože, v podstate to bol jeden velký zmätok. Ale ako propagandistický film, zobrazujúci ako je Bratislava skazená a ako ju treba "oslobodiť" to splnilo svoj účel, niečo takéto asi urobili aj Amíci pred útokom na Irak, ale ohľadom Bagdadu resp. Sovietsky zväz niečo podobné v 1968 púštal vojakom, aby si mysleli, že nás naozaj idú oslobodiť. Tá jedna hviezdička je za miestami vtipné dialógy.

Přepadení 13. okrsku (1976)

Krásna, chladnokrvná vyvraždovačka, ktorá sa na nič iné ani nehrá. Škoda len, že to nebolo dlhšie a trošku viac dejovo prepracovanejšie, ale aj tak to bola riadna PECKA. P.S. Geniálna hudba, ktorá mi ostala v hlave ešte týždeň.

Štvanci (1979)

Film sa snažil byť celý čas realistický, ale ta scéna na hranici to úplne pokazila. Jak sa môžu profesor a jeho deti, ktorí v živote nedržali zbraň v ruke (aspoň sa to tak javí) prestrielať cež dobre vycvičenú nemeckú armádu strážiacu hranicu. Toto fakt bolo absurdné. Dal by som tri hviezdičky, ale jak tu už bolo spomínané, tak Malcolm bol absolútne geniálny a tú hviezdu naviac si absolútne zaslúži.

Předčítač (2008)

Úvod filmu, ktorý sa týkal pomeru mladého chlapca a staršej ženy mi pripadal moc sentimentálny a nudný. Čo sa týkalo rozoberania nacistickej problematiky, tak to ma strašne naštvalo, ako to bolo povrchne a samúčelne načrtnuté. Vôbec tam nerozoberali problém, ako to v tej dobe vnímali ľudia, ktorý žili a pracovali napríklad aj ako dozorcovia, myslím teraz tých radových, vtedy bola iná situácia nebolo ľahké sa postaviť proti tej mašinérií, ktorá vtedy vládla, a tento film ju ani nevysvetlil. Bol tam taký chabý pokus o mierne načrtnutie tohto problému, keď hlavná predstaviteľka povedala sudcovi. "Čo som mala robiť, bola som dozorkyňou mala som zodpovednosť", ale aj tento pokus vyznel absurdne. Ak by chcel niekto pochopiť túto jej vetu mal by si pozrieť film KONFERENCE VO WANSEE, aby pochopil ako to vtedy bolo a že jednoduchý ľudia, ako táto hlavná predstaviteľka sa nedokázali vzoprieť resp. ani nechápali čo robia, kedže systém bol nastavený, tak ako bol. Z tohto dôvodu mi tento film pripadal taký nemastný neslaný, nič nehovoriaci. P.S. A na ešte lepšie vykreslenie a pochopenie situácie v NEMECKU tej doby, odporúčam prečítať zopár kníh od Remarqua.

Van Halen Live Without a Net (1986) (koncert)

perfektný koncert, a to EDDIEHO 10 minútové sólo je proste GENIÁLNE ba priam BOŽSKÉ. Ak máte radi gitarové vecičky tak toto vrele odporúčam.

Zeitgeist: The Movie (2007)

Nechcem tu riešiť časť o náboženstve, keďže je jasné, že každý kto chce veriť, vždy veriť bude a je jedno, či to bude racionálne alebo nie. Čo sa týka WTC, tak v tej časti to boli len špekulácie aj keď nehovorím, že to tak nemohlo byť. Ale časť o finančných inštitúciách sa mi páčila a myslím si, že sa najviac približuje k pravde. Nehovorím to len tak že som videl tento film, ale kvôli tomu, že som čítal niekoľko článkov od renomovaných ekonómom a analytikov ako sú napríklad ruský ekonóm Mikhail CHAZIN a americký analytik Gerald Celente. A to, čo som čítal v ich článkoch ohľadom Fedu a celej ekonomiky, tak to bolo odprezentované v tomto dokumente. Čiže tí čo majú záujem sa ďalej „vzdelávať“ odporúčam prečítať niekoľko článkov od týchto dvoch pánov a uvidíte, že ich články sa veľmi nelíšia od toho čo bolo v tomto dokumente povedané.

Ozzy Osbourne: Live & Loud (1993) (koncert)

Ozzy vo forme. Sú to síce spojené koncerty do jedného, ale ak sa na to nebudete moc sustredit, tak si to ani nevšimnete  ZAKK WYLDE ešte bez VIKINSKÉHO výzoru, taký že dosť FEŠI, bože čo to trepem . Každopádne výborný metalový koncert, kto ma rád metal a hlavne GITARY tak by si to mal pozrieť.

Milionář z chatrče (2008)

Fim sa chcel podobať na MESTO BOHOV v indickom prevedení. Ale na rozdiel od MESTA BOHOV, ktoré bolo viac reálne a naturalistické, tento film je viac romantickejšií a nie až tak krutý. Dal by som mu aj päť hviezdičiek nebyť toho KLIŠOVITÉHO konca.

Temný rytíř (2008)

Nečakal by som, že pôvodný Burtonov BATMAN môže byť prekonaný, ale na moje milé prekvapenie stalo sa. Avšak podľa mňa Burtonov BATMAN bol predsa len v jednej veci lepši, a to v obsadení hlavného predstavitela. Myslím si, že Michael Keaton bol lepší BATMAN ako Christian Bale, a to hlavne v stvárnení Brucea Wayna, ktorý v jeho podaní vyzeral viac tajomne a jeho Batman bol zas akčnejší a nemilosrdnejší, taký COOL tvrďák. Čo sa týka Jokera, tak podľa mňa Nicholson a Ledger sa nemôžu porovnávať. Kým Nicholson stvárnil vyšinutého, sadistické gangstra, ktorému tak trochu šiblo, Ledger stvárnil Jokera ako absolútne stelesnenie chaosu a zloby. Čiže kým Nicholsonov Joker bol v jadre GANGSTER, ktorý chcel prachy, tak Ledgerov JOKER bol absolútne vyšinutý psychopat. Ale chcem povedať, že výkony oboch hercov boli EXCELENTNÉ, len vo svojej podstate neporovnateľné, keďže každý hral iný charakterový typ JOKERA.

Transformers (2007)

Tento film nemal ani hlavu ani pätu. Jediné čo mal boli skvelé vizuálne efekty, no ale to mne nestačí. Slabý príbeh, takmer žiadny dej, proste len akcia, akcia a akcia a občas nejaká tá kvázi vtipná hláška. Ako reklama na kúpu TRANSFORMEROV pod vianočný stromček to bolo dobré, ale ako film veľmi slabé.