Ctihodný občan (2009)

Výborná myšlienka a výborné prvé 3/4 filmu, ale ten nepravdepodobný, ba až infantilný a trapný koniec to celé pochoval. Asi jeden z najhorších možných koncov, čo som mal možnosť vidieť. Za ten koniec si to zaslúži odpad. Nechápem.

Hlava-22 (1970)

K tomu, aby si človek tento film vychutnal, je nutné prečítanie knihy. V opačnom prípade sa vám môže zdať film zmätený.

KISSology: The Ultimate KISS Collection (2006)

Najprv som si prečital knihu od SIMMONSA, kde píše z jeho pohľadu ako sa vyvýjala skupina. Po prečítaní knihy som mal pocit, že KISS je SIMMONS a SIMMONS je KISS a že ostatný, snáď okrem STANLEYHO, sú na obtiaž a ľahko nahraditeľný. Po pozretí tejto DVD kolekcie som prišiel na to, že možno čo sa týka skladania pesničiek a marketingu je SIMMONS perfektný, ale čo sa týka koncertov a ducha hrania tak ACE FREHLEY je nenahraditeľný, môžete si hovoriť čo chcete, ale bez FREHLEYHO tam niečo chýba. On a jeho gitara ťahala všetky koncerty, robila tú správnu HUDOBNÚ show, proste sila a duch živej hudby KISS = ACE FREHLEY. Najlepšie to bolo vidieť na MTV UNPLUGGED, kde po nástupe FREHLEYHO a CRISSA diváci výrazne aplaudovali a po opätovnom príchode KULLICKA a SINGERA pískali. Záverom: ACE FREHLEY RULLEZZZ

Avatar (2009)

Film to bol, čo sa týka deja, dosť obyčajný a ľahko predvídateľný, nebyť tej techniky spracovania, tak by som bol povedal, že až gýčový. Ale teraz to dobré, jak som už spomenul techniku spracovania, tak tá bola vynikajúca, ale zároveň dosť drahá, a v tomto chápem CAMERONA, prečo urobil taký dej ako urobil. Potreboval vyskúšať novú technológiu a zároveň potreboval, aby sa mu vrátili náklady. Jediné riešenie bolo spraviť dej pre rodiny s deťmi, proste film pre širokú masu divákov, aby okrem vrátenia sa nákladov, predstavil aj novú technológiu širšej verejnosti. A toto sa mi páči, tento film bol skôr úspešná propagácia novej technológie, ako nejaký film s myšlienkou. Dúfam, že teraz keď už ľudia videli túto novú technológiu, začnú sa točiť aj iné filmy, ktoré už nebudú také dejovo jednoduché. Každopádne som rád, že som tento film videl v 3D. (nevidieť to v 3D je podľa ma IGNORANSTVO ).

Mlha (2007)

Tak tento film ma vážne dostal. Napätie od začiatku až do konca, no a ten koniec bol vážne brutálny (dosť ma aj mrzelo ako chudák DAVID dopadol). Mrazivejšie, ako scény s monštrami, boli premeny ľudských charakterov, pod tlakom strachu a nemohúcnosti, zo slušných ľudí na fanatikov, ktorí v mene vlastnej záchrany dokážu uveriť v čokoľvek a aj spraviť čokoľvek.

Šílenství (1994)

Tak toto bol vážne dobrý Carpenter, takto nejak si predstavujem mrazivý horror, kde človek nevie do poslednej chvíle o čo ide. Dosť husté.

Halloween: H20 (1998)

Aj keď na tajomnú jednotku to nemalo, a vlastne sa jej to ani nepodobalo, pretože tu už to tajomno chýbalo (všetci sme predsa vedeli o čo ide), tak napriek tomu sa na to dalo pozerať a myslím, že je to dôstojné ukončenie trilógie. R.I.P. Michael. P.S. Diely 3,4,5,6,8 radšej ignorujte, aby ste si nepokazili dojem z tejto ságy.

Halloween II (1981)

Nebyť tých zbytočných a nelogických krvavých orgií, tak by to bolo za rovných 5. Začiatok filmu bol famózny, dosahoval atmosféry jednotky, ale postupne začal upadať, koniec to však ako tak zachránil a preto dávam 4, aj keď by si to možno zaslúžilo aj 3 hviezdičky, ale ako hovorím úvod a záver to zachránili od pohromy.

Halloween (1978)

Parádne tajomná atmosféra, dobrý dej, žiadne zbytočné vraždy, proste stará dobrá klasika, ktorá ma nesklamala, ba dokonca ma potešila. :)

Hanebný pancharti (2009)

Táto brutálna čierna komédia ma nenudila ani nachvílu, pri každej scéne a každom dialógu som sa bavil, proste film, ktorý ma nesmierne zabavil. Takto ma vyzerať odviazaná šialená filmová akcia-dialóg ala TARANTINO. Najviac ma dostala paródia na Marlona Branda z Krstného otca v podaní Pitta. Už na začiatku filmu som pochopil, že tento film nemám brať vážne, že je to proste úlet a preto som si to tak aj užíval.