REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Pred horším hodnotením zachránili tento film len výkony Hardyho a najmä DiCapria. Režisérove hrátky s kamerou a vkladanie rôznych snových prídavkov pôsobili mimoriadne odpudivo, nie že by sa to tam v inej forme nehodilo, ale proste štýl tohto pána je, ako som zistil, proti mojej srsti (chvalabohu, že som nevidel Birdmana). A ten záver, no čo povedať, iba ak to, že to bolo predvídateľné a ťažko uveriteľné klišé (akože Kapitán si nezoberie na hon zločinca svojich mužov, keď si predtým na hľadanie DiCapria mužov zoberie? plus iné chuťovky), rovnako ako plachčenie sa v ľadovej vode pri mínusových teplotách bez následkov (čo by na to povedal Bear Grylls?). Pre mňa veľké sklamanie, zbytočné naťahovanie a miestami dosť nuda. Ak tento film získa Oscara, tak prestanem veriť v súdnosť zodpovedných a začnem veriť, že Inarritu je protežovaný príbuzný aspoň 7 delegátov :-)

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Sľubný úvod do novej etapy SW. Nebolo to excelentné, ale ani výrazne slabé. Potenciál nového príbehu tu je, uvidíme ako sa rozvinie v ďalších epizódach.

Úlovek (2009) (seriál)

Excelentný výkon Toma Hardyho,ak to teda hral,snáď áno :-O

Wyatt Earp (1994)

Trošku moc zdĺhavé a miestami nudilo, ale herecké výkony super. Costner a Quaid excelentný, no a legendárna prestrelka pri O.K. Corral zvládnutá bravúrne t.j. dosť realisticky, nie ako v Tombstone, ale ten bol viac blockbuster menej real :-)

Terminator Genisys (2015)

Prvých 20 minút bolo presne tak, ako to Kyle vysvetľoval polícii pri výsluchu v prvom Terminátorovi. No ale potom to už išlo dole vodou, aj keď niektoré scény boli dobré. Nový Reese úplne odveci, nesympatický, proste castingový fail. Nová Sarah bola ok a Arnold je Arnold, jeho životná úloha, v ktorej bude vždy dobrý :-) Obsadenie Connora slušné a Skynet v podaní "doctora" potešilo :-)

Kingsman: Tajná služba (2014)

Kým neprišla scéna v kostole, tak som si hovoril, hmm dá sa to, ale nič extra...no a potom prišiel kostol a to čo nasledovalo po ňom mi totálne vyrazilo dych. A ten happy end, noooo asi pôjdem tiež zachrániť svet, napríklad recykláciou odpadu, ale asi nedostanem želanú odmenu od nejakej okoloidúcej princezny :-P

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Ku koncu veľmi slabé, dávam 3, za niektoré zbytočné dejové linky a diely by si to zaslúžilo aj dve. R.I.P.

The Iceman (2012)

Veľmi povrchná a slabá adaptácia knihy...

Temný případ (2014) (seriál)

1. séria: Matthew McConaughey a jeho výkon mi úplne vyrazil dych...Dej je tiež výborný a správne gradujúci. Teším sa na ďalšie diely. 2.séria: Priznám sa, že prvých 7 dielov som si musel pozrieť ešte raz a dosť sústredene, aby som pochopil súvislosti. Potom som si vychutnal diel 8. Je to iné ako prvá séria, veľmi ma prekvapil Vince Vaughn, on je fakt rodený gangster, ostatní boli tiež super. Zakončenie je tentokrát poriadne temné, čo je dobré, lebo však je to temný prípad :-P

Vlk z Wall Street (2013)

Veľmi podarený film o vychcanom hajzlíkovi, čo odrbával ľudí a nakoniec skončil vo väzení, keď ešte predtým stihol natreť, vo vidine nižšieho trestu, všetkých svojich kamošov...Čo však tento film posúva hore je výkon Leonarda a tiež to, že celých 180 minút som sa vôbec nenudil. Možno tento film má aj skryté posolstvo a "nebankovky" majú po chlebe, lebo ľudia po jeho vzhliadnutí budú viac obozretný a nenechajú sa napáliť...hahaha, to bol len naivný vtip :-)