Dogani (2011)

Zákony, ktoré sú postavené na hlavu a pomáhajú ľudom čo páchajú zverstvá. Keď sa snažíme dovolať spravodlivosti tak tá je hluchá a vo veľa prípadoch práve my dostaneme trest väčší ako ne-ľudské bytosti spáchali. Svetu vládne ten kto má moc a nie ten kto má srdce. Preto je tento film výnimočný lebo ukazuje skutočný príbeh. S podobnými príbehmi zaspáva veľa ľudí ak vôbec môžu zaspať.

Old Boy (2003)

Výborný brutálny film, ktorý šokuje viac ako jeden krát. Čím viac sa ponoríte do príbehu, tak už na konci neveríte čo sa vlastne stalo. Pre mňa nepredvídateľný, ale zrozumiteľný koniec. Koniec jasne hovorí o tom aký zvláštny môže mat človek osud. Tiež ako vlastne ovplyvníme osudy iných ľudí a o tom ani nemusíme vedieť. Rozhodne veľmi zaujímavý film, v ktorom sú aj zaujímavé "citáty" na zamyslenie. Nie je predsa všetko také ako vidíme na prvý pohľad.

Kolja (1996)

Kolja je veľmi vtipný a krásny film. Výborné výkony dvoch hlavných hrdinov či už staršieho muža, alebo chlapca. Krásne zvodné ženy, ktoré zvádzajú inak ako "nahotinkami". Pár krát som mal veľký výbuch smiechu a to sa mi až tak často už nestáva. A keď sa smejem na plné hrdlo viac krát za jeden film musí to byť klenot, ktorý je zároveň aj veľmi dojímavý a príbeh ma ani sekundu nenudil.

U Konce světa (2013)

Škoda film sám sebe nastavil vysokú latku a potom sa podľa mňa veľmi zvláštne skončil. V každom prípade zasmiať sa na tom dá.

Samsara (2011)

Film bez slov, ktorý toho dokáže veľa povedať.

Hlad (2008)

(Hodnotenie 3,5)