Revival (2013)

(Hodnotenie 3,5)

Hon (2012)

(Hodnotenie 3,5)

Sametoví teroristé (2013)

No mal som tú česť položiť otázku : ... To bol nápad Stanislava na tú zoznamku? Nie nebol to jeho nápad bol to nápad tvorcov filmu. Zhodnotenie je jednoduché je to celkom zaujímavý počin. V podstate dosť humorný aj keď o humor vôbec nešlo. Je to nahliadnutie do života postáv hlavne teraz a nie do minulosti.

Fairy Tail (2009) (seriál)

Fairy Tail je viac dielne anime shounen typu. Začína sa príchodom nového člena Lucy. Lucy postupne zistí čo sú zač mágovia s Fairy Tail a začlení sa medzi nich. Ako to už býva viac dielne anime má svoje nie veľmi podarené časti, sú to diely buď fillery (diely nečerpajúce z mangy), alebo nudnejšie diely. Nebudeme si klamať aj Fairy Tail ich zopár malo. Musím však napísať aj B keď som napísal A. Postupom Času sa príbeh skvalitňoval. Dozvedeli sme sa dôležité skutočnosti o hrdinoch a často dostávali priestor aj vedľajšie postavy. Najväčšiu kvalitu do príbehu zatiaľ priniesla Erza, jej príbeh, jej láska a jej minulosť. Snažím sa hodnotiť ako celok, ale v takomto prípade vždy uprednostním lepšie diely a keď ich je oveľa viac ako tých horších. Fairy Tail si dá záležať na vtipnosti, ale zažívame s hrdinami aj ich smútok, obavy, nemožnosť naplniť lásku a plno iných pocitov. Súboje sú na dobrej úrovni a jednotlivé postavy majú veľmi rôznorodé schopnosti. Stále tam rezonujú nezodpovedané otázky, ktorých odkrývanie je dávkované veľmi pomaly. Najobľúbenejšia postava Juvia.

Demolition Man (1993)

John Spartan si bude musieť dávať pozor na jazyk, aby nedostal príliš veľké pokuty za ostrú reč. Výborný film, ktorý opisuje budúcnosť aká skutočne môže nastať. Herecké obsadenie, ktoré mi v tomto filme veľmi sedelo.

Hvězdná pěchota (1997)

Kvalitný film, ktorý má stále čo ponúknuť. Pohľad na vojnu proti nepriateľom, ktorý zdanlivo vyzerajú, že nepoužívajú vôbec rozum. Opak je pravdou „brouci“ používajú aj hlavu. S človeka sa behom chvíle vie stať vraždiaca mašina keď už nemá čo stratiť. Je zaujímavé, že hlavný hrdinovia si vybrali rôzne vojenské kariéry –letec, vedec, vojak (pechota). Páčilo sa mi logické „sfanatizovanie obyvateľstva“ pomocou televíznych spotov (čo by sa mi inde asi nepáčilo, ale tu to sedelo). Celkový vývoj od tréningu až po vražedné misie bol fajn.

Očista (2013)

Očista nám pekne zasahuje do zaujímavej témy a rozhodne to nie je zlý film. Očakával som presne to čo som dostal. Keby sme chceli lepší film rozhodne by sme sa museli najprv pohrať lepšie s jednotlivými postavami a ukázať „čo sa im odohráva v hlavách“. Takto je to priemerný film.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Mne a možno každému bolo jasné ako Hobit dopadne. Každý sa tešil aspoň na to čo bude a ten kto čakal viac tak ten je samozrejme sklamaný (nechápal, že to inak nemôže byť). Chýba mi trocha „poetickosť“ v príbehu. Chýba toho veľa, ale stále je to skvelý prequel. Je skvelé samozrejme z nostalgie vidieť obľúbených hrdinov. Ale ukovať „prsteň“ nasilu nie je také isté ako ukovať ho z vášne aby niečo bolo nádherné.

Slova (2012)

Toto je film kde je v jednom pohľade skryté tak veľa, že by nestačili na to žiadne slová. Za tento jeden okamih sa rozhodne oplatí pozerať celý tento film. Ostatné samozrejme tiež nenudí. Koniec je taký, ktorý sa nemusí každému páčiť, ale veľa filmov končí podobne. (Hodnotenie 4,5)