Šidžó saikjó no deši Ken'iči (2006) (seriál)

Kenichi je chlapec, ktorý musí nabrať odvahu a stať sa silným. Tento seriál chce povedať asi to, že človek nech je akýkoľvek môže prekonať svoje slabosti a stať sa silným. Kenichi sa učí rôznorodé techniky od rôznych majstrov. Je tam dosť veľa vtipných situácii. Hlavná hrdinka Miu je dostatočne sexi aj s jej veľkými prsiami (čím väčšie tým lepšie?) a nie je tam len do počtu, tiež oplýva bojovými schopnosťami. Kedže učiteľov, majstrov či senseiov má Kenichi viac každý je iný a učí Kenichiho iným technikám a inej filozofii boja. Preto tu občas zaznejú aj rozumné mierne filozofické "narážky". Je tiež pravda, že zopár majstrov je tam skôr na srandu. Niijima je v tomto anime hlavne na to aby reprezentoval chovanie niektorých ľudí a je pravda, že lezie na nervy. Niijima však je aj zaujímavým elementom znázorňujúcim "slizkého" človeka, ktorého si neskôr môžete obľúbiť. Áno podobné téma, zo slabocha je hrdina využívajú aj iné anime. Kenichi je v konkurencii iných anime s podobnou tematikou na tom dobre, aj keď sa dosť sústreďuje na humorné situácie. Napriek väčšej porcii dielov, ma to bavilo rovnako po celú dobu.

Hacukoi gentei (2009) (seriál)

Hatsukoi Limited je anime vhodné pre mladých, ktorým začína práve obdobie puberty. Dospelému človeku téma prvej lásky nemôže byť taká blízka a nemôže ho tak zasiahnuť. Tým chcem povedať, že Hatsukoi Limited je kvalitné anime zamerané svojou témou na prvú lásku. Svetlých momentov a vtipných scénok tiež nie je málo takže môžem toto anime odporučiť ako oddychové anime.

Revizoři (2003)

Výborný Maďarský film Kontroll zaujme skoro vo všetkom. Pravdepodobne toľko revízorov ani metro v Budapešti nepotrebuje. V týme hlavného hrdinu sú zaujímavý "týpkovia". Hlavný hrdina je ťažko skúšaný životom a je na ňom aby to prekonal... Koniec filmu sa mi páčil z dôvodu, že sa stala najlepšia možná alternatíva konca. Keď máte radi neobyčajné filmy tak Kontroll je práve pre vás.

Drive (2011)

Najviac na Drive zaujme hudba. Hudba tak perfektne dokresľuje atmosféru filmu. Ďalším plusom je nepredvídateľný koniec.

Železná lady (2011)

Výkon Meryl Streep a aby som ešte nezabudol pochváliť Meryl Streep. Ešte niečo ? A podľa mňa to stačí na priemer.

Smrt a život Charlieho St. Clouda (2010)

A dáme si Zaca Efrona, ktorého ja teda nemusím. Po tomto filme mi prestal vadiť. Musím povedať, že priemernosť tohoto diela je dosiahnutá tým, že je tam prítomná tá Fantasy časť. A tiež sa mi páčila priamočiarosť a na nič som teda nemusel čakať dve hodiny.

Mezi vlky (2011)

Výborný film, ktorý sa na nič nehrá a je tým čím je. Je pravda, že celý film ťahá Liam ale mne to absolútne nevadilo. Čo mám rád je to ak človek si s filmu niečo zoberie. S tohoto filmu si môžeme zobrať to, že človek sa nemá nikdy vzdávať a tiež sa nemá hrať na niekoho iného ako v skutočnosti je. Ak ste tento film nepochopili ani to čím hlavný hrdina a ostatný prechádzajú nech sa páči film si pozrite znova. A to ako je film natočený je druhoradé dôležité je aký príbeh vyrozpráva. Mrzel ma len koniec, ktorý mohol byť v tomto prípade určitý (len ťažko taký napísať).

Paranormal Activity 3 (2011)

Čo povedať k trojke. Asi len to, že už sa ani nebojím lebo viem čo sa bude diať. Chcelo by to niečo nové. Nejaký nový impulz. Samozrejme hodnotiť film, že je to stále to isté a nič nové tak to sa k takému neuchýlim. Preto som sa rozhodol spraviť to rovnako ako predtým.(Hodnotenie 2,5)

Vrtěti ženou (2011)

Tak táto romantická komédia sa podarila. Bolo v nej veľa vtipných momentov a herci, ktorý boli vybraný do tohoto filmu k sebe pasovali. Jediné čo asi človeku vadí je to, že po pol hodine vie ako film skončí(teda približne to vie). Keď sa ale prekoná malý problém toho, že vieme ako to skončí tak nás film baví a to je dôležité. (Hodnotenie 3,5)

Žena v černém (2012)

Ťažko hodnotiť tento film. Je v ňom vidieť plno dobrej práce. Treba tiež povedať, že nejako extra strašidelný nie je a horory majú byť strašidelné. Teda ja som si myslel, že toto je primárne horor. Zakončenie sa mi páčilo lebo malo niečo do seba a teda film celkovo vyznieva dobre.(Hodnotenie 3,5)