Tonari no Kaibucu-kun (2012) (seriál)

Dokážu k sebe nájsť cestu ľudia, ktorých hodnotový rebríček je dosť rozdielny? A potom čo k sebe nájdu cestu, dokážu byť priatelia, milenci či dokážu byť párom? V reálnom svete podľa mňa nie, ale v anime áno, čoho dôkazom je Tonari no kaibutsu-kun. Dynamické dielo, ktoré absolútne nenudí, lebo v každom diely sa niečo deje. Hneď v prvom diely sa stane niečo na čo inde, v inom anime čakáme aj 10 dielov. Spôsob ako sa snaží toto anime potom udržať diváka je trocha nefér, ale inak by to zrejme nešlo. Čo by to bolo za dielo keby zoberie celá napätie hneď prvým dielom. Tonari no kaibutsu-kun využíva obrovskú rozdielnosť dvoch hlavných postáv a tým sa snaží ich čo najviac zblížiť. Dobre je vykreslený aj rozdiel rozmýšľania medzi ženami a mužmi. Haru Yoshida sa nedokáže ovládať a jeho emócie ním lomcujú jedna radosť. Na prvý pohľad sa zdá, že je hlupák, bitkár a podobe lenže on je v podstate aj génius. V našom svete sú tí najmúdrejší ľudia často nepochopený lebo až príliš vyčnievajú z radu. Čo je v skutočnosti mierou normálnosti? Shizuku Mizutani dievča, ktoré sa zameriava hlavne na učenie a ide jej hlavne o výsledky. Vo všeobecnosti si myslím, že muž sa nedokáže až tak veľmi zmeniť ako žena. V tomto anime sa, ale menia pocity aj chovanie jednotlivých hrdinov a jednoznačne sa vyvíjajú a to dosť rýchlym tempom na to, že toto dielo má len 13 dielov. V podstate aj jeden aj druhý hlavný hrdina potrebujú dospieť aby pochopili seba aj toho druhého. Bol som zaujatý tou dynamickosťou jednotlivých dielov a emotívnosťou jednotlivých dielov. Romantika sa teda určite podarila a bol som spokojný. Pekná a melodická hudba zaznieva počas jednotlivých dielov. (Hodnotenie 4,5)

Aoi bungaku series (2009) (seriál)

No longer human - hodnotenie 4; Sakura no mori no mankai no shita - hodnotenie 4; Kokoro - hodnotenie 3; Run Melos - hodnotenie 5; The Spider's Thread - hodnotenie 3,5; Hell screen - hodnotenie 4,5

Avengers (2012)

Tak nebolo to ono hlavne abstentoval kvalitnejší príbeh a podľa mňa aj také situácie aby sa divák bál o hrdinov. Takýto film nezachránia ani dobré vtipné narážky a veľké množstvo trikov. Predsa len na to aby film dosiahol vysoké hodnotenie potrebuje niečo viac. Možno si týmto odporujem, že som dal podobným filmom, ktoré tiež nemali pridanú hodnotu vačšie hodnotenie, tam len môžem napísať - nebavilo ma to tak ako malo. (Hodnotenie 3,5)

Vejdi do prázdna (2009)

Tak toto bol film, v ktorom nechal režísér (a scenárista v jednej osobe) veľa odkazov. Podľa mna všetkým ani sám nerozumie. A keď si film pozrie o 20 rokov bude nad ním rozmýšlať, že čo ním chcel povedať. Áno prvotná myšlienka je jedna, ale potom sa vynára ďalších xy. (Hodnotenie 3,5)

Okamžik zlomu (2007)

Tak toto ma veľmi zaujalo. Premyslený film, ktorý necháva diváka v napätí. Skvelé herecké výkony Goslinga a Hopkinsa. Každý podľa mňa pri tomto filme premýšľa ako to urobil (naplánoval) Ted Crawford, aby mu to prešlo. (Hodnotenie 4,5)