Malá mořská víla (1976)

Skvělá pohádka, kterou jsem ocenil až v "pozdním věku". Klasických zpracování už mám dost a tohle byla vítaná změna. Musím nesouhlasit se zdejším "mazákem " gouryellou, Miroslava Šafránková hrála výborně a Libuši strčila hravě do kapsy. Ve vzájemné konfrontaci ji dokonce předčila i svými přirozenými půvaby. Libuše je přeci jenom všude jinde příliš. Poetika filmu mě dostala, konečně má pohádka taky ještě další významové vrstvy. Prostě super.

Na dvoře je kůň, šéfe (1989) (TV film)

Horor. Jedná se o film z TV série, která má sice velmi dobré obsazení, ale bůhvíproč je to k nekoukání. Už z těch barev se člověku dělá špatně. Na co to točili? Na toaleťák? Je to pravděpodobně pokus o humorné ztvárění těžkého života galerky v naší jinak spořádané socialistické společnosti, jenže... No škoda slov. Jestli chcete vidět špatný film, tak tohle je opravdu dobrá volba. Enjoy.

Jeden svět nestačí (1999)

Bondovky jsou filmy, které jsou nadupané akcí a ironií, takže si divák téměř neodpočine, protože musí stále něco sledovat. Jenže popravdě: je to jenom spotřební zboží v elegantním obalu, které vás rozpálí, ale v podstatě to o ničem není. Tím nechci Jamese odsuzovat, je to jen konstatování. Takhle dobře natočených akčních filmů je ale málo a ten styl a sebeparodii zároveň můžou ostatní filmy agentovi Jejího veličenstva jen závidět.

Zítřek nikdy neumírá (1997)

Tahle bondovka je podle mého názoru hodně povedená- i když převelice akční. V roli padoucha Jonathan Pryce- tedy jeden z představitelů členů týmu v Nulové šanci, to je prostě super. No a scéna s Brosnanem a Michelle Yeoh na motorce podle mě patří mezi ty nejlepší akce, ve kterých se Bond za čtyřicet let svého služebního života blýsknul. Mimochodem nového 007 jsem ještě neviděl, ale zdá se mi, že tvůrcům dochází fantazie,.Když investují takové miliony dolarů do triků, to jim pak asi nezbyde moc peněz, aby zaplatili nějakému kreativnímu maníkovi, který by ze sebe vysypal nějaký originální název. Už teď se mi všechny nové filmy s Brosnananem pletou, a teď ještě do toho "Dnes neumírej": to trochu přehnali.

Svéráz národního rybolovu (1998)

Tohle pokračováníl mi přišlo vtipnější než jednička. Hlavně ta scéna s tím zablouděním byla dobrá. Film měl chvílemi i celkem slušné tempo. Jestli se někdy bude točit trojka mohla už by na tu čtvrtou hvězdičku- i když asi s odřenýma ušima (zajímavé logické spojení:))- dosáhnout.

Svéráz národního lovu (1995)

Trojku obvykle dávám filmům, u kterých jsem se bavil. Tady udělám výjimku. Pro mě to byla celkem nuda, moc se toho nedělo, ale občas se objevily i světlejší momenty a ty stály za to. Je to takový typicky rozvláčný ruský film. A na takové je asi třeba si nějakou dobu zvykat, než člověku sednou.

Covington Cross (1992) (seriál)

Dobrý seriál, který byl občas trochu přehnaně sentimentální a rodinný, ale jako přiblížení jedenáctého (nebo 12.?) století divákovi podle mě uspěl. Podobného principu jako "Covington Cross" se drží i "Doktorka Quinnová". V porovnání s ní jsou ale středověcí Britové daleko zábavnější.

Cesta domů (1996)

Kdo by řekl, že film kde jsou jen husy, husy, husy a pak 3 herci může člověka udržet u obrazovky a nepoškodit mu mozek. Dokonce, a to se podržte, to má i drive.

Mumie (1999)

Svého času velký hit, který ale neaspiruje na to stát se nějakou legendou.