Já jsem ty a ty jsi já (2006)

Ale tak... Chtěl jsem bezduchou americkou komedii na odreagování a asi jsem dostal co jsem chtěl. Pokud v tom měla být uložena zpráva ve stylu:"Člověk, který se nám zdá býti odlišný může mít daleko zajímavější a plnohodnotnější život, než já sám", tak jsem jí v tom asi našel, ale věděl jsem už dávno, že všechno "divné" nemusí být vůbec něčím špatným. Že by mě ale film unesl až ke hvězdám, to tedy vůbec. Prostě průměrná taškařice plná směšnosti, trapnosti, vykonstruované prvoplánové povrchnosti a závěrečné procitnutí americké mysli, kterážto je teď najednou po shlédnutí filmu lepší a moralizuje lidi ve stylu "Vy jste byli ale strašný kreténi, snad jste se poučili!"... Ale stejně se nepoučí....

Gallipoli (1981)

Stoupající hvězda Mela Gibsona zde zazářila v celé své kráse. Byť i on mi příjde jedním z herců, kteří ve všech filmech hrají stejný charakter, tak ho hraje skvěle a není mu co vytknout. Celý film člověka provází bezbřehá pohoda, která se ke konci začíná pozvolna přetvářet v jakousi krizi bytí a v příjemně nepříjemné obavy o život hlavních hrdinů. Konec je jen příjemně nepříjemnou tečkou za kvalitním snímkem, který absurditu války staví do pozadí vztahu mezi dvěma kamarády.

Piknik na Hanging Rock (1975)

Ze začátku jsem vůbec neměl chuť vidět takovýto film, ale nakonec to stálo za to. Představte si, že se jdete s kamarády projít do lesa a třičtvrtě se vás nikdy nevrátí a ani vaše tělo nenajdou. Možná to takhle zní trošku uboze, ale v tomto filmu to funguje perfektně a nutno říct, že některé nenásilně vykonstruované okamžiky mohou lehce svojí zdánlivou banálností dohnat člověka k ryze hraničním prožitkům.

Šéf na grilu (2011) (pořad)

Zdeněk Pohlreich je takový český Dr. House v kuchyni. Pálí mu to jak čert, má geniální nápady a navíc ještě umí udělat pěkně "vostrou" srandu, která kdekomu nesedne. Máme však obrovskou výhodu v tom, že ten náš "Dr. House" fakt žije a opravdu ty zázraky dokáže. Někdy bych chtěl přijít k němu do restaurace a ochutnat jeho nejmilejší jídla přímo jím připravená... Docela by mě zajímalo, jestli ty některé čančaninky ďobnuté doprostřed talíře umí zaujmout víc, než trošku "štrapácnější" kvalitní svíčková, nebo steak. Jednou, až budu bohatý a nebudu vědět co s penězi (nepřeji si, aby tomu tak někdy bylo ale kdyby náhodou) tak se k němu příjdu najíst a uvidím, jestli zažiju takový chuťový orgasmus, jaký jsem zažil tuhle, když jsem si udělal naprosto dokonalé bramboráky, do nichž nebyla použita ani špetka soli.... Pořad jako takový se mi moc líbí, ať už svojí pestrostí, rozmanitostí tak tím, že vlastně ukazuje všem, kdo takhle po víkendech grilují na chatě se známými, že to vlastně vůbec neumí. To pomyslné "dělání z lidí blbce" a jakási kuchařská moralita... Jóóó´to fakt můžu...

Na nože! (2010) (pořad)

Tento seriál mohl ukázat, jak u nás lidé umí a nebo neumí vařit. Ukázal však něco daleko zajímavějšího. Tím byla podstata čechů, přetvářka, nevraživost, sobectví. Podle mě se z těch soutěžících ani jeden nechoval slušně. U všech mi za tu celou dobu alespoň jednou vadilo to, co řekli a nebo jak se zachovali. Byla to náhoda, nebo pravdivý obraz naší společnosti? Jsme opravdu takový svině? Vždyť to je sakra soutěž, ve které nikdo nemůže nic ztratit, má sympatické moderátory a má to být zábava. Tak proč pořád ti lidé mají potřebu házet jeden na druhého takový špíny a plivat jim do obličeje. Je mi z toho asi bohužel docela dost blbě. Vysoko hodnotím proto, protože to byla skvělá sonda do mozků lidí a příjemné vaření bylo jen v pozadí. Kdybych měl však hodnotit výkony herců (těmi výkony je myšlena vyrovnanost a jakási vyšší morální úroveň) byl by to ten nejšpinavější odpad v dějinách těchto stránek. Upřimně je mi jedno, že na sebe někdě v Big Brotheru křičej američani atd...ale jestli je český národ takto nechutně prohnilý, tak ať si ten konec světa příjde, protože to asi s náma fakt jinak nejde.... Máme se tu fajn, máme co jíst, co pít, pěknou přírodu, kulturní bohatství a dědictví... Ale pořád si stěžujeme, pomlouváme se a nejhorší je to, že jsme na to ještě hrdí...

Princ a pruďas (2011)

Tak tohle byla príma záležitost na úrovni, i když byla plná neskutečných demencí. Ale bavil jsem se a ta hodina a třičtvrtě uběhla jako voda. Určitě si to ještě někdy pustím. A ne jen kvůli Natalie..

U nás v Mechově (1960)

Tohle mě dostalo. Krásná stará česká komedie s kvalitními herci ale hlavně s tou typickou venkovskou povahou. Jako malý pamatuji naprosto stejné prostředí, když jsem býval o prázdninách u prarodičů na Vysočině... Tomuhle není co vytknout i když je to trochu režimová záležitost. A jako Pardubákovi se mi to líbí dvojnásob.

Hawkingův paradox (2005) (TV film)

Mám rád teorie "magořin". Kdy si člověk vycucá z prstu šíleně úžasnou fantasmagorií a všichni ho pak strašně obdivují. Tenhle dokument je však na můj vkus (ač fyzik nejsem) příliš laický a takový neurčitý. Nenabízí žádný pořádný pohled na věc, ani záměr.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

O tomhle filmu se podle mě vůbec neví a je to škoda. Protože některé vtipy v něm jsou vpravdě luxusní a svěží. Možná svým námětem ne zcela originální, ale všechno tam perfektně zapadalo a i přes několik slabších míst musím uznat, že to je pro mě zatím filmové překvapení posledních dní.

Gnomeo & Julie (2011)

Celkově docela originální (jak už název napovídá), ale bylo tam pár docela hluchých míst. Nejvíc se mi líbila asi roztomilost postaviček. Někteří trpaslíci byli prostě dokonalí.. Ale podruhé bych na to už asi koukat nemusel.