District 9 (2009)

Fíha, tak tohle bych asi těžko čekal. Naprosto originální dílo, které se pohybuje ve dvou naprosto odlišných rovinách. První půle zaobalená do dokumentárního filmu působí velmi věrohodně ( začlenění kreveťáků do společnosti, jejich příživnictví atd.), a když už to vypadá, že se žádné akce nedočkáme...bum nastoupí druhá půlka s naprosto strhující akcí, kde každých pět minut jde o život. Blomkamp z nevelkého rozpočtu opravdu vytřískal maximum a ještě něco navíc. U mě je to 4 a 1/2 *, ale přikloním se k hvězdičce páte díky úžasnému překvapení, kterým District 9 byl.

Číslo 9 (2009)

Velmi vydařený a nesmírně akční animák, který nenabízí ani méně ani více než musí. Škoda že si Acker lépe nepohrál s flashbacky do minulosti. Mohlo to být ještě zajímavější.

Vzhůru do oblak (2009)

Sice film pro už odrostlejší děti, ale pořád nádherné a kouzelné. Rozhodně jeden z nejlepších animáků od Pixaru.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Bohužel, Yatesovy "úlety" v pětce (ples) byly příjemným oživením děje, který splňoval přesně to, co měl. Ale v šestém dílu už toho bylo trochu moc. To, co bylo podstatné by se čistým časem pohybovalo okolo 20ti minut (Vzpomínky, Malfoy a skříň, hledání viteálu a smrt Brumbála). Zbytek byla vata. Občas velmi vtipná, ale přesto dosti nepodstatná. Atmosféra filmu velmi kolísavá. Zoufalství v mžiku střídá bezstarostný studentský život a naopak. Ale co je nejhorší- finále. Je to čekání na Godota. Kdo četl knihu, určitě ví, že na konci podstatný kus chybí. Velká akční scéna v Bradavickém hradu se ve filmu vůbec neobjevila. Asi si Yates šetří síly na velké finále. Tak aspoň můžu doufat, že je nešetří zbytečně, a ukáže nám pořádnou podívanou se vším všudy. Moje dojmy z kina zde

Riddick: Kronika temna (2004)

Speciální efekty vypadají, jako kdyby je dělal student střední školy na svém domácím PC, které dostal ke svým patnáctým narozeninám.

Vetřelec (1979)

Atmosféra byla plná strachu a to se mi líbilo. Bohužel ale musím říct, že film byl místy nelogický (proč nepoužívali zbraně?) a přežila to ta nejnecharismatičtější osoba z celé paluby. Sigorney by furt někoho jen peskovala. Ale i tak je to výborný film, který stojí za shlédnutí

Mazaný Filip (2003)

Na české poměry slušný humor a Tomáš Hanák v hlavní roli neznamenají úplný propadák.

Kalendář Míši a Ríši (2008) (pořad)

Za Gustíka a Řehoře musím dát 4*. Jinak se hodně střídají výborné a vyloženě trapné dny.

Karcoolka (2005)

Kdo tohle vymýšlí :D Co postava to exot. Parodie je to výborná a scéna s kozlem je přímo luxusní