• Krátkometrážní

Genesis (2018)

Nádherně upřímný a čistý coming-of-age. Závěrečná "kapitolka" to málem vyšvihla na plnej počet.

Sweet Tooth: Chlapec s parožím (2021) (seriál)

R-O-Z-K-O-Š-N-Á pohádka, který klidně odpustím i ten místama naivní a klišovitej scénář.

Anne Boleyn (2021) (seriál)

Úplně v pohodě anglikánsko-intrikářská konverzačka s divadelním feelem, která ve svým žánru rozhodně ničím inovativním nevystupuje, ale ostudu taky nedělá. Filmařsky krásnej standard (furt lepší, než 90% současný pohádkovo-historický tvorby ČR, která se snad po Žižkovi trochu napraví) s pěknou hudbou, až na pár výjimek povedenou komorní výpravou, fajn atmosférou a nadprůměrnou kamerou (jednoduchá, ale účinná symbolika v obrazových přechodech). Druhej díl se trochu vleče, ale třetí zase nasazuje laťku o něco výš, takže se to poměrně hezky kompenzuje. Velký mínus (a plus zároveň) je ovšem scénář, kterej je chvilkama naprosto otřesnej, aby v zápětí přišel s nějakou fakt povedenou transakcí mezi postavama. Podobná ambivalence panuje mezi hercema, kdy poměrně tragický výlevy (královna venku) střídaj skvělý a sebevědomý výstupy (královna s králem a ve věži). Zároveň mi bohužel herečka v hlavní roli celkově nepřišla tak přesvědčivá, jak měla, což je v minisérii, která měla stát na jejím výkonu docela problém. Trochu překážela i podivná "gay kiss scéna" u rybníku, u který chápu, co měla prezentovat, ale z mého pohledu byla trochu nadbytečná. Ke castingový kontroverzi se asi nemá moc cenu vyjadřovat, protože každej, kdo to skutečně (celý) viděl, trochu zná historii a nenechá se unést emocema to nemůže brát tak vážně. Seriál se sice tváří naoko věrně a "historicky", ale trochu pozorným a neafektovaným divákům snad musí bejt jasný, že tvůrcům šlo o něco úplně jinýho.  Horší tři.

Alexander Veliký (2004)

Tří a půl hodinovej monument, kterýmu lze jen stěží něco zásadního vytknout. Nenudil jsem se ani minutu.

Rozhněvaný muž (2021)

Ač jsem byl v některých (hlavně úvodních) momentech ne úplně šťastnej ze samoúčelnýho nadbytku testosteronu, už jenom kvůli tomu naprosto fantasticky strukturovanýmu scénáři nejde dát nic jinýho než plnej počet. Brilantní revenge-heist neRitchieovina, která by mě překvapila nejspíš i kdybych od ní něco očekával.

Zabiják proti své vůli (2019)

Zábavná jednohubka s roztomilým Radcliffem, cool Weaving, několika hodně slušnýma gagama a nesmírně ocenění-hodnou snahu vyhnout se žánrovým klišé. Furt je to ale "jenom" spotřební akčňák.

Armáda mrtvých (2021)

Naprosto fantastickej meganářezovej mišmaš, kterej jsem si užil jako dlouho nic a kterýmu klidně odpustím i těch pár scénáristických nedošlapů. I přes to, že člověk u podobnýho filmu jen stěží může čekat nějaký srdceryvně napsaný dějový linie, Zackovi a spol. se i tak povedlo tam nacpat několik emočně nabitých scén, který pozornýho a souvislosti znalýho diváka prostě potěšit a dojmout musí. O tunách odkazů na starý hororový klasiky, skvěle natočený akci a báječný hudbě ani nemluvím. Čtyři a půl.

Kdo mi jde po krku (2021)

Dost jinej Sheridan než jsme zvyklí. Někdy až nečekaně patetický a wtf Angelina tomu taky zrovna dvakrát nepřidává (až na pár docela slušnejch gagů), nicméně nemůžu říct, že mě to nebavilo. Má to spád, herci fajn (hlavně dětskej překvapil), je to napínavý a pěkně a dynamicky natočený. Byť to není asi nic, po čem bych se znova nenabažitelně sápal, slabší čtyři hvězdy tomu dál velmi rád.

Nezměrnost noci (2019)

Kdo by byl řekl, že nejlepší Spielbergovinu posledních let natočí někdo jinej než Spielberg. Krystalickej retro zážitek.

Voyagers - Vesmírná mise (2021)

Napínavý jak prase a hodně pěkně natočený, ale bohužel nevyužívající svůj plnej potenciál morálně-filosoficko-sociologickýho přesahu. Mít to tři hodiny, 18+ (tady se přímo nabízel ten kontrast!!!), psychologicky vybroušenější scénář bez nucenejch zkratkovitostí a podivných klišé scén, trochu výraznější hudbu a experimentálnější kameru, mohl z toho bejt sakra kultovní sci-fi psychologickej opus. Mohl.