• Krátkometrážní

Duna (2021)

Obdivuhodné mistrovské dílo.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Aneb jak mainstream-fandom objevil ve 21. století Ameriku. Kupodivu (na Koreu) až nečekaně konvenční reflexe kapitalismu a role lidské morálky a svědomí v něm. Pěkně natočené, pěkně zahrané a někdy i pěkně symbolické. Není to ale nic, co by přineslo do žánru nic moc nového (španělské El Hoyo mi v tomto směru přišlo poněkud výmluvnější, odvážnější a sympatičtější). Eric Berne by při sledování tohohle seriálu ale určitě měl žně.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Ve své podstatě sympatická, ale kromě pár povedených fan-boy gagů v zásadě ničím nevyčnívající trumanshow-readyplayerone-tronovina, kde celkově zajímavej vizuál střídá v některých scénách tragická CGI (Duda zrovna namysli nemám). Pro mě naprosto nepřekousnutelně otravná hlavní postava to bohužel hrozně sráží a byť ústřední "love-story" koncept (ať už je originální či neoriginální jak chce) je příjemnej, v závěru tak nějak vyvrcholí a je fuč, aniž by zanechal něco hlubšího.

Quo vadis, Aida? (2020)

Suverénně největší depka od HBO Černobylu.

Cry Macho (2021)

Sympatická road-movie s hodně fajnovou hlavní dvojkou, kohoutem a příjemným Eastwoodovským humorem. Ač se všichni snaží jak to jde, celý to ale bohužel působí až moc béčkově a levně, scénář je někdy hrozně plytkej a pitoreskní a chybí tomu větší punch. Clint je ale i ve svých devadesátkách stále bad-ass.

Voyeuři (2021)

Sympatická ero-thrillerovina, který ale chybí výraznější, odvážnější a osobitější styl, trošku vypiplanější scénář (byť základní uzlovatost je hodně fajn) a míň "teen" vibů.

Zhoubné zlo (2021)

Mistr to zase dokázal. Zrovna v době, kdy jsem si říkal, že už mě žádnej horor delší dobu vysloveně nepřekvapil a nepřinutil mě cejtit ten kvalitní pocit hororovýho rozrušení, zjeví se tenhle pán se jménem Wan, v ruce má ovocnej přístroj na jehož obrazovce je jeho novej film a řekne: "Čum."

Nový papež (2020) (seriál)

"The world once again confirms it has no use for poetry. But I am not the world. That is not me."

Nebe (2021)

Zásadní dokument a povinnost pro všechny, kdo se aspoň trochu zajímají o okolní svět. Některý obrazy budu mít před očima ještě dlouhou dobu. Závěr je jako kudla do zad-

Mladý papež (2016) (seriál)

Jako v Jiříkovo vidění. Nechutně zábavný, vtipný, nepředvídatelný, originální, cynický, emotivní, depresivní, hypnotivní a mnohoříkající. Fantastickej casting, hudba, režie, kamera, geniální scénář a divine ambivalentní Jude Law.