Devítky (2007)

Nebojim se dat 5/5. Perfektni myslenka, scenar, herecke vykony i hudba. O deji nebudu mluvit. Jeden z mala filmu, ktere svym spusobem nema smysl videt vickrat protoze prvni zazitek je to o co autorovi slo. Proto az se budete koukat, nezapomente davat pozor, sledovat tohle dilko ve stavu unavy ci nepozornosti by byla vase vlastni skoda.

Apokalypsa (2006)

Sem tam zajimave a napadite detaily, docela poutave vizualni obrazy... a za tim vsim totalni prazdno. Rozvlekle, roztristene, bezcilne - to vsechno tenhle film popisuje. Richard Kelly chtel zrejme neco rict, ale mel toho na jazyku tolik, ze z znej nakonec nevypado vubec nic.

Tahle země není pro starý (2007)

Kvalitni Coenovske drama, ktere ale nijak nevycniva nad jejich ostatni filmy (Fargo mi porad prijde lepsi). Javier Bardem tu vazne exceluje, naopak role Sherifa (TL Jones) mi prijde tak trochu nevyrazna az zbytecna i kdyz za to muze spis scenar.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Tarantino je jako obvykle originalni ve svem vypravecskem stylu, ale tentokrat se na muj vkuz prilis vyzival ve zbytecne dlouhem a ukecanem uvodu. Druha polovicka je nastesti spravne ujeta a Kurt Russell me fakt potesil. Tak 50%. Nelituju ze sem to videl, ale znovu uz bych si to nepustil.

DOA: Na život a na smrt (2006)

Lacina zabava ale priznejme si: pro cilove publikum porad zabava. Rek bych ale, ze kdyz uz se reziser vydal touhle cestou mel omezit nudny kecani a pridat vic akce. Taky trochu propracovanosti a verohodnosti by tem mlatickam neskodilo, je to takovy nanicovaty. Jenze to by to pak dostalo prisnejsi divackej rating a polovina cilovi divacky skupiny by na to nemohla legalne koukat. :) ps: Film je samozrejme silene sovinisticky, sexisticky, miri na nejnizsi pudy prasacke muzske polovicky lidstva a vubec by si zaslouzil minimalne dva cerne puntiky od zenskeho krouzku. :) pps: ten konec byl nudnej

Bionická žena (2007) (seriál)

Zatim cisty popkorn damy a panove, politicky korektni, pristupny od 12 let.. Serial zatim hleda identitu a jestli ji najde je ve hvezdach.

Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008) (seriál)

Hodnoceni po prvni sezone. Z pilota sem nebyl nijak extra nadseny, prislo mi to jako klasickej pop-serial jako je treba Bionic Woman ci SG serie, proste rutinni nic-proti-nicemu (tj pobavi ale neohromi). Zhruba kolem 3-4 dilu sem ale zacal zaznamenavat dost zasadni zmenu atmosfery serialu. Jednoduse to bylo dil od dilu lepsi. To jakym smerem se tvurci zacali ubirat se mi HODNE libi, u 9 dilu me vazne mrazilo v zadech. Doufam ze stavka scenaristu nebude mit tenhle serial na svedomi. Pro ty co se bez zajmu otocili po pilotovi: uvedomte si, ze serialovi tvurci se hlavne pilotem musi zalibit "urednikum" aby se serial dostal do produkce (v tomle pripade nechvalne znamim urednikum od FOX network). Coz znamena natocit neco co je vseobecne prijatelne pro siroke publikum - tj vycemene nevyhranene. Doporucuji dat serialu sanci, hodne vas prekvapi.

Hvězdná brána: Archa pravdy (2008)

bacha SPOILERY. budme uprimni: Archa je prodlouzeny a veskrze podprumerny dil SG1. Nestane se v nem naprosto nic prekvapiveho a nedockate se zadnych scen kde byste rekli 'parada'. Zato uvidite spoustu recyklovanych zaberu (replikatori valici se chodbou). Morena Baccarin ve dvou 30 sekundovich cameo zaberech vrhne na platno vic charismatu nez zbytek znudeneho ansablu dohromady. Neni to vylozene spatny film, ale stejne jako treba u filmu Babylonu 5 se jedna proste jen o 'prodlouzenou serialovou epizodu'. Hodnoceni na CSFD jednoznacne dusledek toho, ze film videli v podstate jen verni fanousci serialu..

Hvězdné války podle Turka (1982)

1/3 star wars, 1/3 pad sodomy a gomory, 1/3 nejuchylnejsi turecka telenovela jakou si (ne)dokazete predstavit. Zbyva jen dodat, ze jestli zakerni mimozemstani a jejich poskoci - cerveni medvedi - ziskaji silu nasich mozku, je galaxie ztracena! Dokud je tu ale hrdina ktery se neboji skakat, nadeje zije! ps: Samovolna lobotomie zpusobena sledovanim tohoto dila je na divakovo vlastni riziko.

Dračí války (2007)

Pribeh je "legendovita" tuctovka coz by nevadilo, kdyby nebyl podan tak infantilnim a dementnim scenarem. Jo jinak dost slusny CGI efekty a animace draku vubec... Proste vyprava a efekty A-ckoviho filmu zoufale(a neuspesne) se snazici zachranit C-ckovej (prinejlepsim) scenar.