Hlava-22 (1970)

Oznaceni "valecny film" se sem moc nehodi - v tom smyslu ze tohle divak od "valecneho filmu" rozhodne neocekava. Na druhou stranu je dost dobre mozne, ze tenhle film postihuje tema valky mnohem lepe nez to delaji tradicni "valecne" filmy. Je to tezka schyza, deprese, silenstvi, naprosta absence zdraveho rozumu. O to kdo proti komu tu vubec nejde - jak vam vysvetli proviantni dustojnik Milo Minderbender "Na tomhle musi proste vydelat vsichni". Nebudu se tohle dilko dal pokouset popsat, snad jen zminim, ze je to misty az prilis zdlouhave a kamera je casto dost spatna (coz rikam i prez to, ze je to asi zamerne). Varovani: tezka latka, zadny film na patecni vecer.

Painkiller Jane (2007) (seriál)

pro 4daPeace: Zapomel si dodat ze na svete je teprve pilotni dil. Hodnotit serial podle jednoho dilu nema smysl, byt uznavam ze to byla slabota. Zpracovani bylo celkem ok - to ze je to adaptace komixu je dost znat - hlavni zapletka mi bohuzel prijde celkem nudna.. no uvidime. ps: Ovsem Rob "Nick Slaughter" Steward v roli sefa tajne organizace??? muhahahahahah :D .. hodnoceni po 7 dilech: porad vicemene nuda, porad lacine vypadajici, obcas zajimava zapletka dilu, kterou ale scenar nedokaze poradne vyuzit a herci poradne zahrat.. podprumer, na 90% serial produkce sestreli pred/s koncem 1 sezony a nebude to zadna skoda (15-6-2007)

Street Fighter: Poslední boj (1994)

Paradni tezce-Bckova akcni komedie tak jak je mame radi. Dej? Herecke vykony? Moralni poselstvi? Muhahahhahaha. Velkym kladem filmu i hercu je, ze to berou s viditelnym nadhledem. Coz je neco, co spouste zdejsich recenzentu chybi.

Eragon (2006)

Tezkej prumer. Positiva: Safira & Durza (Robert Carlyle), ostatni herci nejsou spatni ale neni to nic extra. Negativa: scenar, hudba. Scenar je jednoznacne nejvetsi kotva tehle fantasy, pribeh prakticky skace vyhradne po hlavnich bodech knihy + par cgi orgii (letecky souboj na konci), nenechavajic prostor pro identifikaci s hlavnimi hrdiny, nebo navozeni jakekoli hlubsi atmosfery. Co me opravdu dost prekvapilo je spatna hudba. Hlavni motiv je hodne nudny a misty soundtrack nepasuje k obrazu. Odflaknute, doufam ze se tvurci priste polepsi.

Aeon Flux (2005)

Kdyz to vezmu kolem a kolem tak ma vlastne Aeon Flux docela zajimavej namet ze ktereho by slo vytezit dost. To byste ale museli vymenit scenaristu, rezisera a predevsim producenta (MTV). Jinak choreografove a hosi od zvlastnich efektu maji male bezvyznamne plus - film pochopitelne ani nahodou nezachrani a Charlize taky ne.

Ajťáci (2006) (seriál)

Roy: (brouka si Pink Floyd) "We don't need no education.." Moss: "Yes you do, you just used double negative." Bomba, dalsi paradni britkom. Budete se rezat a vsech sest zatim natocenych dilu date za den.

Odysea 5 - Pilot (2002) (epizoda)

Velice zajimave se rozjizdejici SF... kterou produkce zrusila pred koncem prvni rady. Radsi nekoukat, zbytecne by vas to uvedlo do deprese. :)

Vetřelci z hlubin (2005) (seriál)

Kombinace sci-fi / konspirace / katastroficky. Dalsi serial zruseny po prvni sezone. Po pravde receno si za to tentokrat tvurci muzou sami. Hlavni dejova linie je sice prekvapive dobre promyslena (coz je videt bohuzel az v zaveru sezony), ale herecke vykony obcas slusne haprujou, o blatantnim porusovani fyzikalnich zakonu, kterym by se vysmali zaci prvniho rocniku nemluve. Plus ty kretensky 100x ohrany sceny vycpavajici spoustu stopaze.. Ke konci se to lepsilo, ale je pozde. Serial nema moc sanci, ze ho nekdo koupi a zkusi dokoncit. R.I.P.

Šinobi (2005)

Slusnej film. Jeho fantasy podtext omlouva to poletovani ktery jinak moc nemusim. Vetsina stopaze Shinobi je venovana soubujum a film trochu pripomina (mozna i vykrada) anime Ninja Scroll (Jûbei ninpûchô). Ovsem dej samotny ac zdanlive jednoduchy vubec neni spatny. Varovani: motivy osudovosti vetsinou nevedou k happy-endum, pokud hledate oddechovou 'mlaticku' jste na spatny adrese.

Gaspard a Robinson (1990)

No to me podrz - zadne hodnoceni pro tenhle paradni lidskej pribeh? Je to dost let co jsem to videl, ale Gaspar a Robinson, dva outsideri na ceste zdanlive od nikud nikam mi uvizli v pameti. (brezen 2006)