Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Sci-Fi

Recenze (313)

plakát

Arcane: League of Legends (2021) (TV seriál) 

Opravdu výborně vypadající seriál s prokreslenými postavami a chytrým dějem, který zahambí kdejakou hranou produkci. Tedy až na závěr sezóny, kde je vidět, že se snaží děj za každou cenu dotlačit do startovních bloků pro sezónu příští. Jedno z největších překvapení roku.

plakát

Arcane: League of Legends - Stvořili jste monstrum (2021) (epizoda) 

Po výborných prvních a prostředních dílech tvůrcům bohužel dochází dech ohledně smysluplného děje a hraje se na wow-efekt. Logika, zejména posledního dílu, padá na bod mrazu. Doufejme, že pro další sezónu se jim podaří se nad tím pořádně zamyslet.

plakát

Kate (2021) 

Ač se k tomu tvůrci zdá se nehlásí, tenhle film je vlastně vykrádačka Kite (1998) kteréžto anime bylo navíc už jednou - a podle mě trochu lépe, ale taky nijak skvěle - zfilmováno, viz: Kite (2014) Elizabeth Winstead je překvapivě OK a asi to jediný, co na téhle podprůměrnosti stojí za to.

plakát

Kovboj Bebop: Lovec odměn (2021) (TV seriál) 

Bylo jasný že ani v slušně financovaným hraným seriálu si tvůrci nebudou moct dovolit tolik vizuálu a šíleností jak v anime. I tak to ale vypadá hodně dobře. Cast je opravdu sympatický a děj využívá témata anime, ale nekopíruje příběh beze změn, což je vlastně dobře. První půlka seriálu jen "dobré" ale poslední díly jsou super a otvírají cestu novému originálnímu příběhu. Snad se dočkáme pokračování.

plakát

Sebevražedný oddíl (2021) 

Nemůžu se rozhodnout, jestli je to horší než pokus z 2016. To, že miluju Guardians of Galaxy eště neznamená, že Gunnovi sežeru tenhle fail. napětí: NE, vztah k postavám: NE, vtip: vzácně povedená hláška, jinak rádobyhumor na sílu, akce: obvyklý digibordel, který si nápaditost nahrazuje velikostí. Když pak "drsný antihrdinové" začnou mentorovat rodinné hodnoty, je to už jen k smíchu.

plakát

Příležitostní detektivové z Baker Street (2021) (TV seriál) 

Slabota. Asi nejvíc tomu škodí, že se tvůrci zjevně nemohli rozhodnout, kdo je jejich publikum. Dětské postavy a často úplně naivní děj vypadají, jako že to je Scooby Doo pro 21. století. Sem tam dospělácké gore by zase chtělo být pokračovatelem Penny Dreadful. Ve výsledku to malí špunti neuvidí kvůli přístupnosti, a náctiletí a dospělí se budou chytat za hlavu nad tou dětinskostí.

plakát

Lov (2020) 

Zvráceně zábavná vyvražďovačka, která si stíhá dělat srandu z politicky vypjaté situace v dnešních USA a vtipně se trefuje do krajní levice i pravice. Betty Gilpin z GLOW dobře využitá. Společně s rozumnou stopáží to znamená, že se ani chvilku nenudíte. Společně s Chicagským tribunálem film roku 2020.

plakát

Boj s obry (2017) 

Je to solidně natočený i zahraný, ale pointa by se klidně vešla do 20-minutové "short-story". Film, kde se prakticky nic neděje a skončí to tak, jak jste celou dobu tušili. PS: Malé děti s psychickými problémy skutečně nejsou schopné uvědoměle hláškovat, ať už si scénárista namlouvá cokoli. To bohužel působí zcela nevěrohodně a rušivě.

plakát

Jeho temné esence - Série 2 (2020) (série) 

Druhá sezóna je bohužel v závěru utahaná a vešla by se klidně do 5 dílů místo 7. Postavy žvaní a žvaní o proroctví, vyvolených a blablabla a nic se neděje. Na konci pár postav, se kterými se - zjevně zbytečně - ztrácel čas v minulých dílech, prostě odstřelí, což snad uspíší závěr seriálu. Herci převážně dobrý (Ruth Wilson specielně), ale ani oni ten bloumající děj nedokážou úplně zachránit.

plakát

Imawa no Kuni no Alice (2020) (TV seriál) 

Mystery mix Matrixu a Battle Royale po japonsku. Seriál je pořádně ujetý, super zpracovaný a má sem-tam fajn nápady. Tempo bohužel sráží typické asijské přehrávání zejména v emo scénách, kdy se budete držet za hlavu a zuřivě klikat na fast-forward. Méně je někdy více, zejména u emocí, ale to asi autorům shohen anime a seriálů, jako je tento, nikdo nevysvětlí. Dočkáme se tak osudového řvaní, minuty trvajících srdcebolných flashbacků do minulosti - často i u postav, které jsou vám úplně šumák a zhebnout si zasloužili. Prostě klasika. Kdo ví, třeba se v druhé sérii trochu polepší.

Reklama

Reklama