Zpátky do ringu (2013)

Tohle se prostě povedlo. Po všech stránkách perfektní. Už dlouho jsem nevycházel z kina takhle nadšenej. Tahle exkurze do minulosti se podle mě povedla ještě o něco lépe, než Plán útěku. PS. Závěrečný scény během titulků jsou k nezaplacení.

Lovci zločinců (2011) (seriál)

Teprve tři řady a už se z toho klube moje další srdcovka! J.J. Abrams a Johnatan Nolan vytvořili dokonalý akční seriál plný zvratů a překvapení, kde si nikdy žádnou postavou nemůžete být absolutně jistí. Všemu vládne skvěle sehraná dvojice Caviezel - Emerson a zbytek obsazení (Henson, Chapman, Shahi) jim zdatně sekunduje. Hodně taky potěší camea několika herců z LOST. Vývoj příběhu je zajímavý a jsem neskutečně zvědavý, jak to tvůrci budou dál směřovat. A ještě nesmím zapomenout na výtečný soundtrack, který jen podtrhuje už tak dokonalý vývoj děje. EDIT: Čtvrtá řada jede jako blázen. Role hlavních postav se sice trochu změnila, a máme tu trochu survival drama, ale pořád je PoI atraktivní podívaná. Tenhle seriál mě nikdy nepřestane bavit.

Kapitán Phillips (2013)

Na film jsem šel s vysokým očekáváním a to byla chyba. Tento Greengrasův počin mi zkrátka nesedl. Dokud se příběh odehrával na samotné lodi, tak to vypadalo na slušné drama. Ale v momentě, kdy se kapitán Hanks (ani ten to nezachránil, přestože v závěrečné scéně na ošetřovně hraje skvěle) ocitne se čtyřmi somálskými piráty v záchranném člunu, už jde úroveň filmu hodně dolů. Celá tato pasáž je neskutečně dlouhá a nebojím se říct dokonce nudná. Nástup americké armády, mariňáků a bůhví proč výsadkářů, to už je kapitola sama pro sebe. Zkrátka řekněme, že jejich impotentnímu vystupování by snad nepomohl ani doktor Uzel. Spoiler: V momentě, kdy Hanks vyskočí z člunu a piráti po něm střílí a slavná americká armáda ani teď není schopná člun zlikvidovat, tak to už jsem se jen bezmocné smál. Od spojení Greengrass - Hanks jsem zkrátka čekal mnohem víc než průměrné drama spojené s nepříjemnou agitkou, která divákovi vnucuje názor, že somálští piráti vlastně nejsou tak špatní a že jsou ke své činnosti nuceni. Sorry, tohle prostě neberu.

Californication (2007) (seriál)

Wrong time. Wrong place. Wrong vagina! Hanka Moodyho si prostě zamilujete. A když ne, tak to nemáte smysl pro humor. Motherfuckaa. :)

Lásky čas (2013)

Je těžké hodnotit další film režiséra, který natočil Lásku nebeskou. I když od tohoto filmu uplynulo už 11 let, stále se o něm bude mluvit nejvíce. Richard Curtis však opět natočil film tak výborný, že se u něj opět sejde celá Anglie. Obyčejný námět je uchopen neobyčejným způsobem. Curtis perfektně dávkuje emoce a tak vzniká romantická komedie, která diváka tisíckrát rozesměje, ale zároveň udržuje i vážnou dějovou linku. Perfektní balanc emocí - to jsou filmy Richarda Curtise. A pak je tu samozřejmě perfektní herecké trio Nighy, Gleeson a Rachel. Bill Nighy a Domhall Gleeson představují ten nejhezčí vztah otec-syn a Rachel si musí zamilovat naprosto každý. Někdo bude říkat, že jde o filmové překvapení roku. Ale jedná se o překvapení? Čekal snad někdo, že by Curtis natočil špatný film? Propably not.

Na divoké vlně (2012)

Po všech stránkách prvoplánový film, plný klasických dějových linek a klišé... Tak proč čtyři hvězdy? Někdy to zkrátka sedne nehledě na kvalitu filmu! Film byl dělán jako pocta pro surfaře, který svojí vášní a odvahou udivoval tisíce a tisíce lidí. Přesně o takovýchto osobnostech by se filmy měly dělat! TO JAY!

Pád Bílého domu (2013)

Smrtonosná past pro rok 2013! Škoda, že tam nehrál Bruce Willis. Ne vážně, Olympus Has Fallen je výborná akční oddechovka, která i přes delší stopáž rozhodně neurazí. Gerry Butler je drsnej jak šmirgl a válcuje jednoho teroristu za druhým, zrovna tak jako to dělával McClane v budově Nakatomi. :) Z ostatních postav ještě vykukují Aaron Eckhart (eště aby ne, když hraje prezidenta) a "za každé okolnosti klidný" Morgan Freeman. Nicméně film stojí na skotském hurikánu a Gerry tuhle roli zvládá na jedničku. Solidní 4 hvězdy.

Machete zabíjí (2013)

Je to šílený. Je to ujetý. Je to béčkový. Je to svym způsobem strašně debilní! Ale je tam prezident Carlos Estevéz aka Charlie "winning" Sheen. Je tam Danny Trejo, kterej dodržel slib a vrátil se s ještě větší a modernější mačetou! Je tam řidič kamionu Antonio Banderas. Je tam kněz Tom Savini. Je tam stále neuvěřitelně sexy Michelle Rodriguez a k ní Robert přidal ještě nejatraktivnější herečku současnoti - Amber Heard. Je tam Mel Gibson, kterej si po letech zas přičichl k zajímavý roli. Je tam spousta Mexičanů, který Voz (Gibson) potřebuje, aby pracovali ve vesmíru! Je tam nespočet sexy koček, který střílej z míst, kde by to divák úplně nečekal. Tak si říkám, co víc by vlastně člověk chtěl? Robert Rodriguez měl tohle od začátku v plánu, vykašlal se na jakýkoliv měřítka a prostě si natočil film, kterej se možná nezaplatí, ale status kultovnosti má už teď zaručenej. Těšim se na závěrečnej díl trilogie, protože jestli bude vypadat tak, jak slibuje trailer, tak se máme na co těšit. Ed Wood by byl pyšnej.