Když se hraje o čas - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Já si práce záchranných složek nesmírně vážím a mám je v obrovské úctě. Ale dramatizace tohoto pořadu mi tedy silně nevyhovuje.

Lady Terminator (1989)

Nedá mi to, musím sem dát krátký *** SPOILER: Ženská si plave v moři, oblečená v akvalungu. Potopí se pod hladinu a najednou je přivázaná na suché posteli a do kundy jí skrz plavky vleze had. V další scéně vyjde na pláž, kde dvěma ožralům kundou utrhne čuráky a stane se z ní neprůstřelný zabiják, který se zbytek filmu pokouší zavraždit nějakou barovou zpěvačku. Přitom pozabíjí asi 30 dalších lidí (některým taky utrhne čuráky)*** KONEC SPOILERU Tenhle trash se blbě hodnotí - hodně se tu střílí a honí autem, občas se prcá a krom těhle tří činností na moc dalšího nezbývá čas. Náboje mají všichni zúčastnění nekonečné, film se bere celkem vážně a to mu dodává kouzlo. Dobrá je zkopírováná terminátoří scéna, kde si hlavní antihrdinka vypere (nikoliv vysere) voko. Mě krom všeho, co už tu bylo popsáno v ostatních komentářích, ještě potěšila úžasná paleta místních aut značky Codůmdal (jinak známých pod obchodním názvem "Máme barák v nepřehledné zatáčce"), zvlášť falešný mercedes a falešné capri jsou epes. Doporučuji shlédnout pod vlivem a s přáteli, pak se divácký zážitek násobí.

Gagarin: První ve vesmíru (2013)

Hodně patosu a spousta rozmělňujících flashbacků, ale akceptovatelné množství propagandy a líbilo se mi, jak je zahraný Sergej Koroljov. Nejsem tak starý, abych Gagarinův start zažil, ale věřím, že v SSSR to musela být neuvěřitelná událost, propaganda nepropaganda.

Invaze terordaktylů (2016)

Jako vůbec ne taková píčovina, jak byste čekali. Je to náhodou docela prdel a překvapivě i slušně technicky udělaná.

Policajt samurai (1991)

Všichni tu nosej ohromnou deku a celkově se tu pořád tak nějak něco děje, je to takovej nešikovně natočenej, ale celkově docela příjemnej akčňák. A když se kouknete na hlavního hrdinu, je vám jasný, jak by vypadal Conan, kdyby ho místo Schwarzeneggera hrál Stallone.

Velký šéf (1969)

Ztřeštěná jízda plná zvratů a podfuků. Nejlepší je ksicht Davida Nivena, když vleze do prázdného vagónu.

První velká vlaková loupež (1978)

Dobrodružná komedie s pěknými hereckými výkony, ale nějak tam chyběl šmrnc a něco, co by si člověk víc zapamatoval. Mimochodem - zaznamenal někdo, že Sean Connery je v tomhle filmu kromě lupiče i vrah? Uškrtil toho zlodějíčka.Tím ta charakteristika "lupiče - gentlemana" trochu dostává šrám, za tohle měl viset. Mám s tím stejný problém, jako s Conneryho kapitánem Ramirezem z Honu na ponorku.