Heavy Metal v oblacích (2005) (seriál)

Skvěle udělaný dokument, vtipně a poutavě moderovaný Brucem.

Významná letadla (2008) (seriál)

Moc pěkně udělaný dokument. Hlavně na něm oceňuju to, že přestože je americký, nejsou tu typické nešvary US dokumentů - počítačové animace, nekonečné opakování stejných věcí a pod. Great planes jsou fakta, parádní záběry a zajímavé vzpomínky pamětníků. Za mě bez chyby.

Život (2009) (seriál)

6 hvězdiček z 5.

Úžasňákovi (2004)

Skvělý, vtipný, technicky výborně udělaný film s pěkným příběhem a dobrým dabingem.

Iron Sky (2012)

No strašná píčovina, ale chechtám se ještě teď. Film rozhodně nesedne každému, je potřeba mít nějaké všeobecnější znalosti a celkový rozhled, nejlépe historický, nicméně za skvělé triky, výbornou hudbu, slušné herecké výkony a hlavně odvahu to natočit se nezdráhám dát tomu pět hvězdiček. Já se bavil dobře. Viděno na velkém plátně v originál znění. EDIT: tak buď ten film rychle stárne a kulturní narážky už přestaly být aktuální, nebo za to můžou jiné titulky než byly v kině, ale teď jsem si to po roce a půl pouštěl doma a skoro jsem se nebavil. Divné, Původní hodnocení z kina ale nechám.

Petr a vlk (2006)

Vizuálně fascinující a s několika velmi překvapivými zvraty. Ode mě pět hvězdiček jako vyšitých.

Kings of Power 4 Billion % (2008)

Fascinující, ohromující, odzbrojující a přitom neuvěřitelně úchylné. Množství práce za tímhle filměčkem musí být obrovské. Viděl jsem to už asi padesátkrát a pořád mě to fascinuje. Masochistický masakr, po kterém budete mít nutkavou potřebu vyrvat si oči z hlavy a rozsekat si hlavu mečem. Oblemcaná verze je ke shlédnutí na youtube.

O rodičích a dětech (2007)

Pro mě obrovské překvapení. Film jsem viděl až po čtyřech letech v televizi a mrzí mě, že mi utekl v kině. Výborné civilní herecké výkony všech vystupujících, uvěřitelné dialogy, pěkná kamera a lokace (pro pražáka) i dobrá hudba.Několik časových rovin spojených postavami. U mě pět hvězdiček. A samozřejmě i pěkné kozy.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Všechno už bylo napsáno. Jeden z nejkvalitnějších sitcomů, které kdy byly natočeny a zároveň jeden z nejlepších českých dabingů. Sitcomy nemám rád, ale tohle je mistrovské dílo. Moje nejoblíbenější postava: Charles.