Já, padouch (2010)

Při dnešní konkurenci hodně kvalitních animovaných filmů to Já padouch nemá vůbec jednoduchý. Mezi onu špičku si u mě místo nenašel, ale je hned pod vrcholem. Možná kvůli hlavnímu příběhu, který mi připadne takový až hodně na rychlo splácaný. Vyrovná si to ale dějovou linkou s holčičkami, který jsou suprový. Dohromady tedy lepší průměr, který je přeci jen o něco vyšperkovaný...A to o Soundtrack v podobě Pharrella Williamse. Ten ví moc dobře, co dělá a je v tom jeden z nejlepších na světě v současnosti! (pro mě osobně i v minulosti a zcela jistě i v budoucnosti)

Mořský vlk (2008) (TV film)

Klasický případ, kdy nic nedávali v televizi. Začal jsem koukat a nedalo mi to přestat. Což jsem asi měl udělat, protože 180 minut v kuse je na takovýto snímek opravdu hodně dlouho. Zbytečně až...Přitom by to šlo hezky vmáčknout max. do 2 hodin, víc natěsnat napětí, které ovšem bylo ve filmu dobře podané, a hlavně vymyslet lepší závěr. Proto buď tento tv film rozkouskovat do více částí třeba po 30 minutách, nebo omezit pouze na jeden film o menší délce. Byl bych více spokojen a udržel bych lépe pozornost.

Spy Game (2001)

Teď nechápu, proč jsem se tak dlouho vyhýbal shlédnutí tohoto filmu. Přitom splňuje mnoho z toho, na co při rozhodování při tom, na co se podívám, hledím. Dobré herecké obsazení. Špionážně zaměřený film s promyšlenou taktikou. Do toho mnoho zajímavých míst z celého světa, které celý film příjemně rozkouskovávají. Osobně nemám nic proti filmu, který je založen na vyprávění minulosti, naopak! Jen musí být dodržet sled přehlednosti, což se tady povedlo nadmíru.

Nevinné lži (2013) (seriál)

Už jen kvůli dílu Chromozom jsem musel své hodnocení zvýšit na konečné 4 hvězdy. Proto ho vřele doporučuji...Byť se asi jedná spíše o záležitost pro ženy.

Discopříběh (1987)

Nebýt v tomhle filmu v každým momentu pišťák toho vypasenýho, bolševickýho, domýšlivýho Davida (opravdu ho tolik nemám rád), tak by ten film neměl úplně tak špatný příběh. Dokonce i atmosféra doby a těžký rodinný podmínky jsou zde výstižně vyobrazeny.

Tričko - geniální vynález (2010) (TV film)

Na jednu stranu zajímavý dokument, fakt...a dost. Na druhou stranu se ale pořád jedná o tričko a proč z něj a okolo něj dělat takový humbuk? Jednoduše proto, že je dokument zasazen do USA, kde jak každý malý dítě ví, je možný všechno. Na všem lze neskutečně vydělat, všechno jde neskutečně zažalovat- a následně vydělat a i sebevíc výstřední magor s nesmyslným nápadem může pohádkově zbohatnout a zařadit se mezi ,umělce´..nebo tak nějak. Tak na mě ten dokument působí. (ale zajímavostí je v něm opravdu dost, proto doporučuji)

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Tlustej přiblblej zlobr nebo Woody a Buzz? Jsem hodně zaujatý, ale snažím se i přes to najít co nejvíce objektivity v tomto srovnání, ale vždy u mě na plné čáře vítězí Příběh hraček. Příběh, charaktery hraček, mravní ponaučení v pozadí a symbolika našeho světa, to vše je zde v neuvěřitelné kombinaci, která dala vzniknout nejlepšímu animovanému filmu všech dob (případně celé sérii).

Prázdniny v Římě (1953)

Podobné filmy mám opravdu rád. Kdy si člověk může v klidu dopřát pohodový a hlavně kvalitní snímek. Vzhledem k době, kdy byl film natočen, je plný humoru mně blízkému a herecké obsazení je naprosto skvělé. Jen se po shlédnutí dostavil opět problém, podobně jako u Dobrého ročníku, že bych se nejradši viděl v nějaké útulné kavárně v Říme, přičemž realita byla jiná :)

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Ale spíš to líže tu nižší hranici 4 hvězd. Na druhou stranu...v poslední době jsem viděl hodně filmů podobného žánru a zaměření a tento z nich i vynikal, takže hodnocení podle mě zasloužené. Dá se to vidět i víckrát.

Kamarádova holka (2008)

Pokud člověk došel jakkoliv k tomu, se na tenhle film podívat, tak předem doporučuji shlédnout jiný, mnohem lepší filmy podobného zaměření, jako třeba Hitch. Opravdu se jedná jen o pozadí při žehlení, ale i v tomhle případě je sousta jiných a lepších věcí na koukání. Člověk občas dělá chyby a koukne na podobný kraviny, ale věřím, že pro někoho to je dobrý film. Toho ale dostatečně nebudu chápat :)