Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Co musím na tomto seriálu uznat je to, že mě dokáže zároveň strašně štvát i bavit. To přesně platí i o Sheldonovi. Bohužel on jediný je to, na co může Big Bang táhnout a zároveň si pořád uchovává svou stejnou úroveň a drží laťku. Zbytek protagonistů má velmi kolísavý charakter, přičemž jak je již trendem, tak postupem sérií letí úroveň strmě dolů. Vím, je těžké pořád vymýšlet něco nového, ale postupně se ukazuje, že Přátelé nasadili level tak vysoko, že současné sitcomy jim nesahají ani po kotníky. Přitom HIMYM si svou originalitu vtipů dokázaly udržet, Big Bang má mnoho dílů postavených na již použitém vtipu (z Přátel). Hodně nevyvážený seriál, škoda. Tři hvězdy se obávám nejsou konečným verdiktem a půjde to spíše dolů. Nezasmál jsem se již několik sérií...

jOBS (2013)

Na jOBSe jsem si dlouho počkal, dost se na něj těšil a musím uznat, že po jeho zhlédnutí jsem byl celkem spokojen. Z jaké fáze života tohoto člověka bude film čerpat, si lze jednoduše zjistit, tudíž příběh a jeho zpracování je u mě na 1. Nejdiskutovanější věc je asi herecký výkon Kutchera. Musím se přidat asi k té méně početné skupině, které se jeho výkon líbil. Podoba je jedna věc a nastudované pohyby, temperament jednání atd., už je věc druhá. Vše podle mě Kutcher zvládl velmi dobře. Jedná se ale o americký snímek a ke všemu o člověku a potažmo firmě, na kterou jsou za velkou louží snad všichni velmi hrdí. Není proto divu, že z filmu doslova cáká nacionalismu a emocionální výlevy, které se na vaší tváři snaží vyloudit alespoň jednu slzu. Jenže to se moc nepovede a cibule by měla rozhodně větší úspěch.

Sousedi (2014)

Z původních třech hvězd jsem přeci jen přehodnotil za stávající dvě...On to totiž opravdu není dobrý film. Popravdě nechápu, že někoho pořád baví točit takovéto filmy na stejné brdo. Vtipy jako byste odhadli už předem, takže o to těžší je se jim pak smát. Nejsem ani 17-ti letá puberťačka, která by si na tomto filmu našla své v podobě okukování Efrona do půl těla...Celkově je film zahalen do absurdity, která by snad šla filmu s ohledem na zařazení do žánru komedie i odpustit, ale právě některé šroubované vtipy už ne. Ještě, že jsem na to nešel do kina. To radši ty ušetřené peníze hodím do kašny :-)

Poznáš, až to přijde? (2010)

Filmu chybí asi vše, co by mu chybět mohlo. Teda krom slušného hereckého obsazení. O to ví nepochopím, jak i s takovýmhle matrošem (Nicholson, Witherspoon, Wilson, Rudd) lze natočit takhle špatný film. Neuvěřitelně se táhne, o některých scénách ani nemluvě, postrádá celkový náboj, divák dost dobře odhadne průběh a na konci filmu lituje, že mu vzal skoro dvě hodiny času. Mezi nikým z dvojice Witherspoon- Rudd/Wilson to zdaleka nejiskří a jejich vztah na plátně působí dost divně. Tak snad jen Jack svým hereckým uměním a šarmem tomuto snímků přidává něco navíc, což se ostatně asi jako jediné podepíše na celkových dvou hvězdách hodnocení.

Applikace (2014) (pořad)

Podle mě jsou Applikace hodně dobře pojmutý a zvládnutý pořad. Bavím se u něho, dostávám vždy slušnou dávku inspirací a co hlavně, můžu vše z pořadu ihned vyzkoušet. Že to je jen cílená reklama na Samsung, hTC, T-Mobile atd. atd....Je, a co má být? Na druhou stranu vychází i zdarma časopis Applikace, takže pohoda. Jen pořád váhám ohledně angažmá Fruhlingové. Mikoláš to je jasná volba, zábavný týpek, který přitom moc dobře ví, o čem mluví. Ona je na mě přeci jen občas trochu mimo, aneb řekněte mi, co mám říct a já to tak nějak řeknu...snad. Často i unuděnej výraz moc nepřidá na celkovém dojmu. Suma sumárum slušných 80%, soboty po obědě patří Coolu.

Pojedeme k moři (2014)

S čím jsem na tento film šel do kina, s tím jsem také odešel. Stejně jako očekávání se mi potvrdilo, což můžu napsat jen o pár filmech a považuji to za úspěch. Filmy, které předčily mé očekávání pak zařazuji do své osobní sbírky. Tento film je takový lepší tv snímek, který s lehkostí strčí do kapsy mnoho českých filmů od zaběhlejších režisérů/scénáristů. Popravdě jsem nečekal takovýto konec, byť jsem se k němu všemi možnými variantami dosti přiblížil. Z původně 100% komedie se film ke konci mění k dramatu a vůbec tak vlastně není pro děti. Mně se to líbilo.

Český žurnál - Dělníci bulváru (2014) (epizoda)

Vlastně ani nevím, jestli je špatný ten dokument, nebo jestli jsou špatní ti lidé z bulváru. Popravdě jsem ale docela změnil názor na Pavla Novotného. Myslel jsem si předtím o něm něco jiného a mile mě překvapil svou inteligencí a celkovým postojem ke své práci- opravdu to je dělník bulváru a dělá práci jako každou jinou. Škoda jen, že mu je celý dokument dost špatně rozumět. Člověk s jeho vadou řeči by asi neměl být v tv apod., ale v pozadí psát články, což taky dělá a je to ok. Špatná kvalita dokumentu, respektive zvuku, respektive tomu, že lidé v tom dokumentu evidentně neumí ani mluvit je dost na škodu. Doslova s hubou otevřenou a nechápajícím výrazem jsem koukal na osobu jménem Olga Štiplová. Co to-ona má znamenat nechápu. Mluvit jí dělá stejný problém jako za sebe skládat slova do vět. O inteligenci u ní asi řeč ani být nemůže. To mi o bulváru snížilo dojem ještě o něco víc...Tudíž Novotný ho trochu pozvedl, ale Štiplová ho zase srazila na kolena.

Fighter (2010)

Opravdu velký respekt před hereckým výkonem Christiana Balea!Klobouk dolů, pan herec. Vždycky jsem ho měl rád, ale až tady se na mém osobním žebříčku dostal na přední příčky.

Ve stínu (2012)

Hnus doby jedinečně ztvárněn a zachycen. Škoda, že máme takové dějiny a velké štěstí, že máme takové lidi, kteří je dokázali takhle zpracovat.

Velký Gatsby (2013)

Je to o atmosféře, pocitu z filmu během sledování a po skončení, emocích. To vše jsem zažil a rád to zažiji v budoucnu znovu.