Autosalon (2005) (pořad)

Autosalon je celkem fajn pořad, když výjde díl s dobrýma kárama a menší prostor je věnován slabším ,,expertům,, na auta. Jen se pro mě jedná vždy jen o záležitost, na kterou se kouknu, když na pořad náhodou trefím v televizi. Rozhodně si nedávám upomínku, abych nezmeškal díl a ani se na jednotlivé epizody nedívám zpětně na internetu. Což je veliký rozdíl, oproti například Top Gearu. Ano, srovnání asi není v tomto případě na místě, ale...Obojí je pořad o automobilech, není to už jen osekaná verze založená čistě na testování aut, tak proč je trochu nesrovnat. Top Gear má sílu v moderátorech, penězích a nápadech. To ale nemusí být problém pro Autosalon. Větší prostor bych věnoval nápadům na vtipné testování a různým úkolům spojeným s cestováním po ČR. Ze stran obsazení vidím veliké mínus ve Františkovi (není mu rozumět) a Radkovi (většího suchara už snad vybrat nemohli). Naštěstí to dohání Pepa, který je sice tak trochu svéráz, ale aspoň je vtipný (ale pořád odborný). Je co zlepšovat, 4 hvězdy pak nebudou problém, ale 5 asi nikdy nezíská.

Starci na chmelu (1964)

Pro mě osobně se jednalo o jakousi expedici do neznáma. O filmu jsem mnoho slyšel a vzhledem k faktu, že se jedná o dnes již klasiku, bylo mou povinností tento film shlédnout. Expedicí do neznáma mým na mysli dvě skutečnosti. Žánr muzikál mi není zrovna blízký a počet těchto filmů by šel spočítat na prstech jedné ruky. Vlastně mu krom opravdových klasik moc neholduji. Druhá věc má co dělat se zasazením filmu do prostředí brigády na chmelu. Jedná se o dobu a činnosti, kterou má generace zná pouze z vyprávění. Tudíž se mi nevyvolají žádné vzpomínky, neasociuji si chmel prostě s ničím...Proto kdyby se Starci na chmelu jmenovali třeba Starci na vinici, nebude to pro mě žádnou velkou změnou. Nicméně film jako celek se mi líbil, písničky super, herecké výkony už slabota a příběh průměr. Čtyři hvězdy ve finále vyzní možná až překvapivě dobře (opět s ohledem na mou generaci!), ale o lepší hodnocení se postaraly opravdu velmi povedené písničky. Takže se mi vlastně asi zalíbil muzikál :)

Pí a jeho život (2012)

Na Pí a jeho život je potřeba nahlédnou pokud možno bez zbytečných referencí jiných osob. Knižní předlohu jsem sice nečetl, ale také jsem nebyl zatížen kritickou recenzí jiného člověka. Pouze drobný popis děje mi stačil k tomu, abych se na snímek podíval a vytvořil si tak na film svůj vlastní názor. Ten bych zařadil do velmi úzkého okruhu filmů, neboť Pí je skutečně film svého druhu ojedinělý. Taková hezky kýčovitá věc, ve které je skryto spoustu moudra (pokud si ho člověk dokáže dostatečně uvědomit).

Dobrý Will Hunting (1997)

Dobrý Will Hunting je zkrátka dobrý film. Pro mě osobně ne výborný tak, aby hodnocení dalo na 5 hvězd. To není ale nic špatného, možná právě naopak. Soustu výborných filmů už nemám potřebu dlouhou dobu vidět (byť mě v daném okamžiku odzbrojily), ale na Willa se s chutí v brzké budoucnosti opět rád mrknu. Třeba se pak dostane i do elity nej filmů mé osobní sbírky. Rozhodně k tomu má slušně nakročeno.

Diktátor (2012)

Občas se člověk i od srdce zasměje, ale většinou je do spousty fóru nucen až nepřirozeně. Co mě celkem překvapilo je příběh Diktátora. Nejedná se o nějakou nouzovku splácanou na poslední chvíli tak, aby se do ní vměstnalo co nejvíce vtipů. Na film se lze v pohodě koukat a možná si z něho i něco odnést. Což každý divák jistě ocení. Tudíž jako parodie- nic moc, spíš průměr. Ale film jako celek s odhlédnutím na parodie terorismu už ok.

Vražda (2007) (seriál)

Hodně slušně zvládnutá detektivka. Jak po stránce dějové, tak režijní. Dvacet dílů uteklo jako voda a délka jednotlivých epizod utíká, jako by snad trvaly jen dvacet minut. Na seriálu je velmi znát země původu. Zkrátka kdyby se jednalo o americkou produkci, tak rozhodně Vražda neskončí takhle. Což by byla škoda. Dějová linie je největším lákadlem a nutno uznat, že je zvládnutá na jedničku. Herecké výkony hlavních postav se mohou směle srovnávat s hollywoodskými herci. Prostředí seriálu je už jen třešničkou na dortu, které dokonale dotváří atmosféru Vraždy. Pro příznivce detektivek a seriálového zpracování se jedná o téměř must seen záležitost :)

Moneyball (2011)

Velmi tento film obdivuji především díky jeho přesahu ze sportovní branže do normálního, pracovního života.

Dostaň ho tam (2010)

Taková střeštěná blbost, za kterou se přeci jen skrývá do určité míry něco víc. Rozhodně zde ale nehledejte přehršle míry morálního ponaučení, byť se o to snímek snaží zuby nehty.

Rosemary má děťátko (1968)

Silný zážitek po všech stránkách. Kumulace napětí takovým způsobem, který jsem u žádného jiného filmu zatím nezažil. Pokud má někdo takovýto pocit rád, nemá jinou možnost a je snad i povinností se na tento film podívat!

Chilli, sex a samba (2000)

Je to taková celkem líbivá novodobá pohádka, která neurazí, ale rozhodně ani nenadchne. Přitom by k tomu mohla mít velký důvod, v podobě trumfu vaření a všeho okolo něj. A všichni víme, jak to teď v posledních několika letech frčí. Nicméně to se ve filmu pořádně ani nerozjede, aby bylo postupně vytěsněno klasickými tématy láska, zamilovanost atd. Takže hážu do kupy k filmům s jmenovkou- leda jako pozadí k jiný činnosti. Aspoň ale, že Penélope to tam sluší, to jo...:-)