Ve spárech yakuzy (2000)

Keď som išiel tento film pozerať, tak som si myslel, že pôjde o brutálnu ázijskú krvavú akciu. Nič také sa však nekoná. Síce krvi a mŕtvych je požehnane. Kitano je totiž filozof, ktorý v tomto pomalom a jemne meditačnom tempe rozohráva hru, ktorá symbolmi a atmosférou nenechá nikoho chladným. Opäť musím povedať, že sa klaniam ásijskému rozprávaniu príbehov (proste nezvyk).

Requiem za sen (2000)

Snáď najodpornejší a najdepresívejní film aký som mal možnosť kedy vidieť. Každá minúta filmu je ako úder kladivom do hlavy. V poslednej polhodine je to už aj kladivo do brucha a posledná 20 minutovka je k tomu aj kladivo do chrbta. Proste som bol v jednom ohni. Silno držiac vankúš a perami si mi pomrmlávajúc, že to už nemôže ísť ďalej. Na konci okamžite studená voda na čelo a na krk. Dlho ma žiaden film takto nedostal. Aronofsky je proste borec, ktorý mal silnú predlohu, dobrých hercov, majstrovský um rozprávania a geniálny main theme.

O myších a lidech (1992)

Napriek tomu, že film sa veľmi ťažko pozerá(kvôli niekedy až nudným pasážam), tak sa jedná o nadpriemerný kúsok. Okrem Steinbecka môže za to Malkovichov herecký koncert a podarená Siniseova réžia.

Velká ryba (2003)

Vyjadrenie "nádherný film" som prvýkrát použil pri kúsku Stranger Than Fiction. Tu ho musím spomenúť znovu. Nádherný film. Neuveriteľná atmosféra, žánrová odlišnosť, skvelé herecké obsadenie a výborná záverečná myšlienka. A v podstate nielen tá záverečná (o mliekarovi to bolo tiež dosť husté).

Město bohů (2002)

Brazílci umí. Fakt hnusný odporný film, ale taký výborný až až. Hej toto je koment, kde sa musím len trošku vykecať a nič nikomu nepovie. Jediný odkaz čo bz mali tieto riadky niesť je pozrite si to. A ešte doporučím aj mladšieho, trošku slabšieho bračeka Tropa de Elite.

Elitní jednotka (2007)

40 minút som nechápal, čo to pozerám za film. Som myslel, že idem pozerať nejakú brazílsku brutalitku a nič. Ale potom keď všetko začalo dávať zmysel, som prestal dýchať. Výborné tempo, neskutočná drsnota a búchanie si hlavy ako sa mi to nemohlo z úvodu páčiť. Ale viem čím to je-Hollywood. Kvôli nemu mám mierne zdegenerovaný cit pre dobrý film. Ale v polke som sa ho našťastie našiel a neostáva mi nič iné ako dať len 5*.

Castle na zabití (2009) (seriál)

Hláškujúci spisovateľ, atraktívna vyšetrovateľka a dobré kriminálne prípady. O zábavu počas tých 45 min. je postarané.

12 kol (2009)

Pri vykrádačke akčných klenotov som čakal aspoň nejakú podarenú a drsnú akciu a keď nie to, tak aspoň vtipné hlášky. Nič z toho sa nedostavilo. Áno peniaze sa do toho vrazili a výbuchy boli, ale akosi ma to nechytilo a jediný sympaťák vo filme bol práve záporák, takže mi nič iné nezostávalo len držať palce jemu. A Cenovi doporučujem vrátiť sa do ringu, lebo plátno vôbec nie je pre neho.

V elektrizující mlze (2009)

Tommy Lee Jones v úlohe old-schoolového detektíva v old-schoolovej kriminálke s mysteriózno-filozofickou vedľašou dejovou linkou. Všetko je podfarbené bluesovou hudbičkou (veď predsa hurikánmi zmietaný New Orleans) a ešte ako bonus sa objaví Buddy Guy. Som prekvapený z nízkeho hodnotenia (10.12010-58%), ale dá sa to vysvetliť tým, že mystery linka nie každému vyhovie.

Barva kouzel (2008) (TV film)

Mne sa to veľmi páčilo. Čítal som síce len Farbu mágie a Ľahkú fantastiku len začínam, čiže dvojku budem mať zrejme dosť skresanú vo svojej hlave keď to budem čítať. Síce televízna produkcia ale výsledný efekt je nadpriemerný.