Room (2015)

Jacob Tremblay mi pomohl, na korbě auta, uvědomit si, co znamená se znovuzrodit, objevit svět. Prožil jsem si tu chviličku s ním.

Rytíři spravedlnosti (2020)

Rytíři paráda, tohle je kurva Jensen. Absurdní příběh, hláškující Páni herci, filozofování, akce, humor, drama, slzy, Lennartova vystrčená prdel. A k tomu jako třešnička hudba bratra Nikolaje Lie Kaase, Jeppeho. Jdu tomu nalepit 5 hvězd!

Sama nocí tmou (2014)

Mně se to líbilo, výtečnej byl Dominic Rains a jeho sjeťácká taneční kreace, vysloveně jsem si pochrochtával u nonverbálního vyznání lásky (Vand, Marandi) doprovázené skladbou Death od White Lies, mňam... Vůbec hudba byla silnou stránkou, Radio Tehran, Kiosk či Federale fungovaly skvěle. K tomu upírka na skejtu? Proč ne, fajn komedie...

Sama v noci na břehu moře (2017)

Z febiofestu: Pomalá věc zajímavá tím, jak ti Korejci vlastně žijí, co pijí a o čem sní.

Saulův syn (2015)

No, letní komedie to opravdu není... Ale na pětníku je tam řečeno téměř vše o druhé světové válce, tedy že náckové byli opravdu neskuteční zmrdi a kdo se jakýmkoli způsobem k jejich odkazu hlásí, je ještě větší! 5/5.

Sicilské přízraky (2017)

Atmosférické artové drama o lásce a krutosti. Sílu mu dává uvědomění si toho, že to je podle skutečné události, příběh je v podstatě velmi jednoduchý a jasný, byť neskutečně silný a krutý. Celý film jsem si lámal hlavu nad tím, kdo stál za kamerou, protože ten vizuál byl zkrátka perfektní a ejhle, on to geniální Luca Bigazzi, za nímž stojí snímky jako Božský, Velká nádhera, Mládí či Krásný únik.

Spása (2014)

Tohle neni žádná podělaná "májovka". ;-) Parádní western s mým oblíbencem Madsem Mikkelsenem a Ericem Cantonou v roli Korsičana! Scénář: A. T. Jensen.

Spectre (2015)

SPOILER! Proč to dělat důvěryhodný, když lze sestřelit vrtulník walterem, že jo...

Studená válka (2018)

Silně autobiografický film oscarového režiséra mne zaujal právě svojí autenticitou, nevyzpytatelností co se vztahových peripetií jeho rodičů, ztvárněných skvělou Joannou Kulig a Tomaszem Kotem, týče a přesně vykresleným rozporem mezi bohémstvím a touhou po lásce, s čímž se potýká nejeden umělec či umělkyně. Odi et amo, řekl by Gaius Valerius Catullus, tedy nenávidím, však miluji zároveň. Tak by se dal jednoduše vyjádřit vztah dvou lidí, kteří na pozadí jazzové, ale i folklorní hudby bojují se železnou oponou, komunismem, sami se sebou i vzájemnou přitažlivostí a nevraživostí. Dojde jejich vztah naplnění?

Summit (2017)

O dilematech. O prioritách a kompromisech. O politice jako schizofrennímu fenoménu dneška. O paralelních světech a lidských démonech. Atmosférický a silný film s duchovním přesahem v krásném prostředí chilských hor.