Ulice Cloverfield 10 (2016)

Goodman nejlepší na planetách, příběh neotřelý, napojeni na předchozí díl nečekané. Celé zápletce by však pomohlo k většímu vtáhnutí diváka vysvětleni podnětů, které vedly k chování Goodmana. Nu což, i tak jako jednohubka na nějakou chvilku zasytí. Spíš než čistokrevné pokračování Cloverfieldu jde o zasazení nového příběhu v úplně jiném žánru do původního jeho universa. 67%

Spotlight (2015)

[ČSFD projekce] A najdou se tací, kteří by napsali, že chudák nebohý kněz tomu zkurvenými spratkovi narval v sakristii svoje ve svaté vodě smočené péro do huby omylem. Je mi blivno. Po dlouhé době jsem emočně vybranej. Mimo jiné Mark Ruffalo byl neuvěřitelný. Promluva k ostatním, kdy chce jít s pravdou ven byla naprosto odzbrojující. Po projekci bylo špendlík spadnout. Ke zhlédnutí doporučuje 10 z 10 ministrantů. 91%

Spectre (2015)

Veliké zklamání. Craig pořád dobrý, ale úplně se z Bonda vytratil ten feeling předchozích dílů, kdy po remaku Bonda každý díl přinesl něco nového a ještě si stihl utahovat ze starých bondovek. Pokud vynechám výše zmíněné, nejvíce mě srala Bondova neomylnost a nesmrtelnost (na x desítek metrů rychlým zaměřením zabiju kohokoliv malorážkou, aby mě z dálky netrefili ani po půl hodině míření sniperkou), člověk si případně jak při zápasu hendikepovaných proti supermanovi - ztrácí se veškeré napětí. Nuda, nuda, nuda. Mendes mě už jednou vytočil s kardinální nudou pod označením Americká krása, nyní to zopakoval. 62%

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

K hercům. Affleck je pro mě, ač to nerad přiznávám, příjemným překvapením. Cavill lepší průměr. Kdo mě šíleně štval, byla čím dál tím víc stejná Amy Adams. K filmu. Uvěřitelný přechod k bitce mezi dvěma superhrdiny, balancování mezi klaďas vs. parchant zvládnuto na jedničku (já teda klasicky fandil temné straně - Batmanovi. K finále. Zbytečný a 100x v podobných variacích viděný záporák bez pořádných koulí a to doslova. No když už kritizujeme, ve střižně si asi řekli, že nasekáme záběry technikou "Macédoine de legume" (nepravidelné kousky malých rozměrů). Škoda. Snyder Nolanovi nesahá ani po kotníky. 67% PS: Kytarové riffy byly poměrně rušivé.

Akta X - Můj boj 2 (2016) (epizoda)

Staré dobré Akta-X připomínají už jenom herci. Nové pojetí v dynamickém, až uspěchaném tempu mi moc nevoní. Osobně bych si odpustil díl předchozí a místo toho natáhl děj tohoto a to zpomalil tempo. Abych ale jenom nehanil. Spokojenost především za docela uvěřitelné navázání na předchozí série, oživení kuřáka a drobné cameo agentky Reyesové. Nakonec převažuje mírná spokojenost, jen vyvstává veliká obava, že se s původním seriálem budou společní opravdu jenom herci. Atmosféra původního seriálu je bohužel ta tam. 69%

Akta X - Babylon (2016) (epizoda)

Jsem smutnej. Člověk tolik let doufá v návrat milovaného seriálu (ač v posledních sériích čím dál tím víc guilty pleasure) a když už to přijde a člověk si říká: "Ty vole, těším se na pokračování mytologických dílů, celkem jich je 6, tak minimálně 3 budou mytologický, to je jasný". No a on skončil pátý díl a zatím byl čistě mytologický jenom jeden a to byl ještě k tomu z nejslabších. Co to kur*a, Cartere? Běž se spláchnout do hazjlu, takhle zacházet ze svým dítkem. O takového spratka nikdo nestojí. 53%

Most - Epizoda 10 (2013) (epizoda)

Tohle jsem nečekal. Poslední díl mě hodně překvapil a srovnal hodně z očekávání, kterých se mi ne vždy dostávalo po téměř dokonalé první sérii. 91%

Most - Série 2 (2013) (série)

Ač se celou dobu zdá, že druhá série za předchozí trochu pokulhává, poslední díl přesvědčí o tom, že tomu tak rozhodně není. A to ještě u předchozího dílu se zdálo, že hlavní záporák z první série nemá vetší význam, že ústřední linka tolik nepřekvapí, ale opak je pravdou. Za hlavní klad dávám skvěle fungující chemii mezi Sagou a Martinem, zvraty ve vyšetřování a to že se nešetří úmrtími postav (někdy možná až moc). Hlavním pilířem je pro mě však pořád Saga - budete jí pořád milovat za to jak je jiná, chladná, odměřená, přímá a nejde jí být dobrou partnerkou ve vztahu a nakonec ani... 84%. Veliká natěšenost na 3. sérii.

Most - Epizoda 10 (2011) (epizoda)

Scénáristicky vyladěná kriminální lahůdka trochu v závěru vykrádající mistra v kategorii krimi/thriller - Se7en. Přes tuto krádež za bílého dne jde pořád o mistrovský počin ve svém žánru, kde ač se zdá, že už divák ví vše, je vždy zaskočen něčím novým. Saga jako hlavní představitelka je navíc nevídaná asociálka připomínající mi McConaugheyho z Temného případu. Už kvůli ní a jejím hláškám, kterými co chvilku někoho zcela zazdí, se baví člověka na seriál dívat. Jsem velice zvědav s čím přijde série druhá. Pokud bude z půlky tak dobrá jako první, bude to pořád hodně vysoko nad běžným průměrem. 91%

Most - Epizoda 1 (2011) (epizoda)

První díl zajímavě rozjíždí jeden z nejlépe hodnocených krimi seriálů poslední doby. Nechám se překvapit, co přijde dále. Zatím musím ocenit hlavně za seversky chladné pojetí. Jestli si ho další epizody udrží, nemůžu odejít nespokojen. 90%