Charlieho andílci (2000)

Po zhlédnutí druhého dílu musím přehodnotit. Jde o vskutku velikou sračku, ale zase takového dno jako díl druhý to není. 16%

Párování (2000) (seriál)

Poprvé jsem viděl jeden díl tohoto seriálu na ČT1 zhruba 20 let zpět bez možností jeho stáhnutí (doma nebyl internet a tak zapadl v zapomnění). Naštěstí mi tento klenot o mnoho let doporučil můj kamarád (a doma už byl internet). Po hodně dlouhé době jsem se opět nemohl odtrhnout od obrazovky a hltal jsem jednu epizodu na druhou. Skvěle napsané postavy, které předčí hodně do té doby viděného (přátelé, HIMYM, Big bang..., ad.) Každý díl dokáže překvapit vtipnou pointou. Dejte mu rozhodně šanci, rozjezd trochu trvá, ale téměř do finální rovinky se seriál nezastaví. SHADAYIM. Kýbl plný uší. Jeff. Briliant. EDIT: Po odjezdu Jeffa na Lesbos na konci 3. série a jeho nahrazení jiným hercem, ztrácí seriál trochu na svém kouzlu. I tak je pořád ale o velice slušný nadprůměr.

Sedm (1995)

Premiérový komentář pro prémiový film. Můj TOP10. Se7en. Fincher zde předvádí doposud nevídanou podívanou – 7 hříchů provedených s takovým sadisticko-poetickým detailem, až se z toho člověku může udělat špatně. Celým filmem prostupuje pochmurná atmosféra podpořena všudypřítomný deštěm. Teda až na finální scénu jasně osvětlující počínání hlavního vykonavatele hrůz. Při samotném zúčtování mezi Pittem a Spaceym nedýchám. Poslední věta Freemana s výrokem od Ernesta Hemingwaye plně vystihující poetiku filmu: "Svět je krásné místo, za které se vyplatí bojovat. Souhlasím s druhou částí". 97%