Podfukáři 2 (2016)

Jednička přes určitou překombinovanost solidní nadprůměr, dvojka přes určitou uvěřitelnost naprostý podprůměr. K maximální zápletce chybělo snad už jenom to, abychom se dozvěděli, že Morgan Freeman je celou dobu pod tím mejkapem běloch. 52%

Po přečtení spalte (2008)

Jako by na konci došel trochu dech a proto přišel i náhlý konec filmu. 63%

Ip Man 2 (2010)

Trochu mi to připadlo jako režimu věrná agitka spíchnutá za komunismu. Prvoplánové, až to bolí, scénář zbytečně černobílý (zlý západ vs. hodní východ). Pokud však vynecháme výše zmíněné, jde o jednu z nejlepších bojovek, co byla natočená za poslední léta. Tudíž 79%.

Logan: Wolverine (2017)

[ČSFD projekce] Nevím, jestli se dá porovnávat s klasickými X-Meny. Pokud jde ale o sólovky, jedná se rozhodně o nejlepší počin z univerza X-Menů. Dějový posun do budoucnosti sluší. Zápletka je sice trochu omšelá, za to její obsah je dávkován natolik přesvědčivě, že člověk nemůže odejít z kina nespokojen. Akční, syrové, surové, drsné, dojemné, dospělé. Jízda, u které nechcete, aby skončila. Už proto, že víte, že to je poslední počin s Hugh Jackmanem a Patrickem Stewartem (rozloučení s ním nemuselo být tak náhlé). Víc takových zpracování. Víc honorářů, kterých se vzdají (částečně) hlavní protagonisté a bude nám filmovým fanouškům krásně. Jednoznačně TOP 10 za rok 2017. 93%

Pařba o Vánocích (2016)

[ČSFD projekce] To si jdete takhle na film a máte to štěstí, že si sednete hned vedle týpka, co chlastá lahváče a k tomu přikusuje snad nějaký droždí (smrad to byl hroznej). Z druhé strany pro změnu sedí krávě dost ne nepodobná osoba, která při neustálém šustění sáčku rve do sebe jeho obsah. A aby toho nebylo málo, kousek za vámi sedí týpek, který se snad směje i tomu jak dýchá. Začátek filmu tak u mě vyvolává nenávistné pocity, kdy trojici chcete počastovat všemi sprostými slovy, které znáte a posléze vypadnout na Spáčilovou? Naštěstí týpek po levici s sebou naštěstí neměl celou basu a borka po pravici potom, co asi za 2 minuty sežrala obsah pytlíku nevytáhla nic dalšího, aby naplnila ještě víc jeden ze svých 4 žaludků a borec za mnou asi přestal dýchat, takže byl najednou i klid a člověk se mohl soustředit na film. No jeho kvalita bohužel moc oslnivá nebyla, kvalita fórků lítala jak sinusoida. Herci stabilní, příběh totálně zrecyklovaný. Dlouho bych do kina zase nešel. 59%

Westworld (2016) (seriál)

Jubilejní 300. komentář. Komentář píši po 4 viděných dílech a nebude tak plně odrážet finální dojem. Pro případné zájemce je seriál je mixem Firefly (westernové prostředí), Battlestar Galacticy (klony lidí) a GOTů (sex a násilí) a samozřejmě filmové předlohy, což dává dohromady skvělý mix. Vypíchnout musím po vizuální i hudební stránce úžasnou úvodní znělku (hudbu skládal Djawadi, co dělal GOT) a velice zajímavý casting (Harris, Hopkins, Marsden, Newton a další). Zvolený námět má navíc téměř nevyčerpatelný potenciál. Doufejme, že bude plnohodnotně využit a neskončí ve slepé uličce. Rozjeté je to zatím víc než skvěle.. EDIT: Viděna finální epizoda první série. Spokojenost zůstala. Jenom možná škoda, že finále skončilo tak otevřeně. Přesto 91%

Serenity (2005)

Film jsem naštěstí viděl po shlédnutí seriálu. U něj se chvilku zastavím, protože ho považuji za jeden z nejvíce přetěžovaných, kdy na 5. příčku mezi sci-fi vážně nemá. Zpět k filmu. Pecka. Překvapení, jaké jsem nečekal. Po všech stránkách kvalitnější než seriál. Triky o dvě úrovně výš, dokreslení vztahu mezi postavami dostalo nový rozměr, temný příběh, který má hlavu a patu (ne jako spousta prázdných epizod, které seriál nikam neposouvaly). No a hlavně se rozloučíme s několika hlavními postavami, což jsem vpravdě nečekal. Bravo. I ten seriál u mě najednou stoupl výše. 87%

Doktor Strange (2016)

Není Marvel jako Marvel. Přichází po x-té a přece zcela poprvé. Zpracování astrálního světa, LSD míchanice světa fyzického, Strange a jeho představitel, vše dopadlo na jedničku. Ne už však přerod ze světoznámého arogantního chirurga na samotného Nejvyššího mága. Celkově působí celá transformace velice uspěchaně a nevěrohodně. Čekal jsem nějakou zkoušku, zocelení, pořádnou katarzi a ne že postačí bouchat pár hodin na dveře a že poté nejvyšší mág vybalí nahned tvorbu Mandal. Mnohem víc by se mi líbilo, kdyby byl celý film věnován jeho přerodu a až další pokračování by přineslo nějakou velikou výzvu ve stylu největší záporák vesmíru. No nechám se překvapit prodlouženou verzí, jestli navštíví světlo světa (úpěnlivě v to doufám). Celkově však pocit z filmu převažuje kladný, což je potom obrovském natěšení na Počátek 2.0 veliký úspěch. 78%

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Film vystihuje tuctovost ve své čiré podobě. Scénář vykoukanej jak výloha do bordelu. Přehršel rádoby drsných hlášek, přemíra drsných pohledů, které jsou zbytečné jako postava Robin (Cobie Smulders). Ta je hned za scénářem nejslabším článkem celého filmu - role ji vážně nesedla. Cruise na padesátníka pořád dobrej. Celkově na film zapomenete dřív jak na svoji 592. masturbaci. 57%. PS: film vypadá jak reklama na Zlatou tretru.

Falling Skies (2011) (seriál)

Celkový dojem -3*, Jsem milovník sci-fi >4*, hlavní postavy nikdy neumírají <3*, občas šílené kiksy a nudný děj <2*, přežijí všichni Masoni <1*, Will Patton >2*, Pope >3*, efekty -3*, zhovadilost s měsícem <2*, občas zajímavý nápad a rozšiřování řad mimozemšťanů >3* no a na těch třech hvězdičkách zůstanu, protože to ve srovnání s jinými seriály na 4* o prsa nedosáhne. 64%