Četník a četnice (1982)

Už to není ono, ale přesto se najde pár dobrých vtípků. Trochu sympatií si film získá i díky sličné četnici. 3*

Dračí srdce (1996)

Dva sympaťáci jako ústřední hrdinové, jeden jako rytíř, druhý jako drak. Příjemná jednohubka, u které se člověk příjemné pobaví. 79%

Simpsonovi (1989) (seriál)

Jak to tak bývá, s délkou seriálu klesá i jeho kvalita. To se bohužel nevyhnulo ani Simpsonovým. Ač první série svou kvalitou opravdu válcují vše co jim přijde pod kola, poslední mají problém vůbec vyjet do mírného kopce. Pokud ale vezmeme v potaz, že frčí v televizi již 20 let a mají neustále své diváky, nelze jinak než pochválit výkon, se kterým se o to pokouší. Kdo by se při více než dvacetiletém běhu občas nezasekl. I s kapkou sentimentu s ohledem na to, že mě seriál doprovází po většinu mého života, dávám 80%.

Black Books (2000) (seriál)

Bez znalosti mnoha pop-kulturních narážek si divák odnese maximálně polovinu plánované porce zábavy. 78%

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Zase trochu něco jiného. Sice k závěru seriálu recykluje dost často sama sebe, přesto vše ale obsahuje několik epizod, které patří k tomu nejvtipnějšímu, co jsem kdy viděl. Za všechny epizoda s dárky, kdy dá Penny Sheldonovy ubrousek s dna Leonarda Mimoye. Tahle epizoda mě roztřískala jako banda mladých cikánů. 80%

Přátelé (1994) (seriál)

Rozhodně jde o sitcom, kterému nelze upřít, že si získal velikou spoustu fanoušků. Mě však trochu minul. Už kvůli k absurdnosti dohnaných scén a přehrávání (nebál bych se napsat dementnosti) většiny postav. Nebýt toho, že je v televizi opakován častěji než matka moudrosti, nikdy bych tolik epizod neviděl a troufnu si tvrdit, že by minimálně u nás takovou popularitu nikdy nezískal. Docela by mě zajímalo, jak by dopadl v dnešní době, kdy jsou všude HIMYM, BBT a jim podobní. 72%

Občanský průkaz (2010)

Nemám rád novodobé české filmy, ale tohle mě po dlouhé době hodně pobavilo a zároveň potěšilo. Zajímavé je, že většina zastánců českých filmů tento film hodnotí opačně oproti mě a film se jim nelíbil. Proč proboha? Proto z mé stránky plyne doporučení. Máte-li rádi (novodobý) český film, nedívejte se na Občanský průkaz. V opačném případě hurá do něj. 83%

Star Trek (2009)

Až na dalekonosnou plošinu, která mi do 23. století moc nesedí, výborně zpracovaný prequel. Jsem zvědav jak bude vypadat sequel od J.J. Abramse, 81%