Ptákodemie: Děs a hrůza (2010)

Pánové a dámy, běžte s těmi odpady do koše (nebo spíš do prdele) a neházejte je na tento brilantně zpracovaný D(éčkový) snímek. Každý fanoušek této kategorie musí přece ocenit: Digitální triky, kde se objekty pohybují fixně s kamerou. Orli házející svůj trus v podobě vybuchujících bomb. Orli chčijící moč v podobě kyseliny. Zpětný ráz u zbraní s několika vteřinovým zpožděním oproti samotném výstřelu. A to jsem určitě spoustu perel vynechal.  Tohle prostě není myšleno vážně, tak běžte s těmi odpady někam a dejte jako správný fanda 5* hodnocení. Nebo aspoň smrtelně vážně a možná trochu škodolibě tenhle snímek doporučujte lidem, kteří na takovéto snímky nejsou. Určitě to moc ocení. Už se těším na pokračování s podnázvem Resurrection.

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Proč 4 hvězdičky? Protože to je sakra odpočinkovej nářez. Film jsem viděl poprvé někdy před 10 lety a podruhé včera (28.4. 2011) a ten film mě prostě dostal - nevím, jestli to bylo tím, že to byl příjemnej únik při psaní bakalářky, moje totální nevyspalost nebo je ten film prostě nejlepší. Každopádně jsem se velice příjemně bavil. Jsem zvědav, s čím přijde nově naplánovaný MK, ukázky vypadají víc něž dobře. 78%

Vetřelci (1986)

Můj nejoblíbenější a nespočetněkrát viděný (sci-fi) film vůbec. TOP10. Pro fanoušky filmu povinností zhlédnutí režisérské verze, která filmovou zápletku dále rozvíjí. Oproti jedničce mnohem akčnější pojetí. Dále rozvíjená mytologii vetřelců. Uvidíme konečně jejich matku, náznak inteligence a komunikace mezi nimi. Přesně tyhle a spousta dalších drobnosti dělají z filmu filmovou legendu dosud nepřekonanou. Bravo. Jedno z nejzaslouženějších 5* hodnocení. 95%

Smrtonosná past 3 (1995)

Bruce Willis jako vždy hraje svým klasickým drsňáckým stylem a pořád mu to člověk nějak žere. Co žere ale už o poznání méně je extrémní množství náhod a jeho nesmrtelnost spojená s neomylností při střelbě na hony vzdálené v kontrastu k neschopnosti kohokoliv čímkoliv zasáhnout jeho klidně z pár metrů. 2 scény za všechny. První vyplivnutí McClaynea vodou přímo k autu jeho parťáka po asi hodinové honičce s jinou bandou záporáků na druhém konci města. Druhá scéna, kde při finální střelbě z vrtulníku Ironsovi nestačí plný zásobník jeho kulometu, aby trefil aspoň jeho gatě, stačí Willisovi 2 kulky, aby trefil asi km vzdálené elektrické vedení jeho škytavkou a tím poslal Ironse i s jeho kamarádkou prdět do hlíny. Slabé. 55%

Život je krásný (1997)

Po dlouhé době film, který mě hodně dostal a stojí za zhlédnutí, ale přitom ho co nejdéle nechci vidět znovu (kontrastní průběh filmu proti jeho závěru). Velice umně, i když pro někoho možná trochu absurdně umístěný děj, kterému spousta lidí neodpustí jeho naivitu. Ale právě v tom se pro mě skrývá jeho kouzlo. Z lehkostí vyprávěný příběh jednoho pološíleného Itala, který se neuvěřitelnou souhrou náhod dostane ke své vysněné, následně k dítěti, se kterým skončí i se svou ženou nakonec v koncentračním táboře. Zde, aby zachránil svého syna, snaží se ho přesvědčit, že je to celé pouze hra k jeho narozeninám. [Spoiler] Což se mu až do konce daří, a to i přes zvěrstva, které se v koncentračním táboře dějí (upalování dětí, zplynování jeho strýce či dalších vězňů a obrovskou hromadu mrtvých těl schovanou v mlze). [Spoiler end] Všem můžu jen a jen doporučit, jen se může stát (stejně jako mě), že vám nezůstanou po celou dobu oči úplně suché.  90%.

Moulin Rouge (2001)

TOP10. I když klasicky trochu kýčovité provedení Luhrmanna, přesto krásný film s velice silným koncem a hlavně pro muzikál hodícími se skvělými písněmi. Výjimečně ponechám bokem filmovou stránku věci a zaměřím se na jednu konkrétní píseň  - COME WHAT MAY. Která ve finálním zkráceném podání má neskutečnou sílu. Nikdy se mi nestalo, aby mě nějaká píseň vehnala slzy do očí jako právě tato (a to i při opakovaném poslechu). Bravo. 84%.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Oba díly neochvějně patří k tomu nejlepšímu v komediální žánru. Sice se už při opakovaném zhlédnutí nepočůrávám smíchy jako v dětství. To však nic nemění na tom, že počet zhlédnutí nesnižuje zážitek z filmu a jde tak v pravdě o jednu ze stálic komediální tvorby, které čas nic neubral na kvalitě a po každé mě znovu rozesměje. Cihlu na Marva, to nikdy neomrzí. 90%

Cesta do středu Země (1999) (TV film) odpad!

Občas si člověk říká, že při natáčení takovýchto sra*ek museli být autoři úplně sjetí. Problém však je, že na naladění na stejnou vlnu by člověk musel být sjetý taky. A tolik peněz do drog kvůli tomuto snímku zase investovat nechci. Do odpadu s tebou.

Robinsonovi (2007)

Film poskytující především hodně nudy, seč se snaží člověka překvapit... svými vynálezy, překvapí spíše... nějak jsem ztratil nit, stejně jako tento animák. 23%

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003) odpad!

Tohle se opravdu nedá. Nuda nad nudu. Ale zase jeden klad to má. Po shlédnutí jsem musel zvednout hodnocení předchozího dílu z odpadu na jednu hvězdičku. Čekal jsem nic, dostal jsem ještě míň a to jsem si říkal, že to snad nejde. Bohužel ano. 6%