Čistá duše (2001)

TOP10. Od Russela Crowea naprosto fenomenální výkon. Člověk až koketuje s myšlenkou, že mu rozhodně není cizí Stanislawského metoda. Z mého pohledu naprosté nepochopení neproměnění Oscarové nominace - jedno z největších pochybení ze strany akademie za její historii. 94% PS.: Jennifer Connelly je šílená kost a své role se zhostila též perfektně.

JAG (1995) (seriál)

Po dlouhých 8 letech jsem viděl konečně závěrečnou epizodu a tak mohu ohodnotit. Řeči o tom, že je seriál náborovou propagandou a motá se okolo všech složek US army je jako vyčítat Dr. Houseovi, že se vše točí okolo lékařství. Jinou věcí jsou ovšem herecké výkony. Na Catherine a spoustu částí jejího těla se sice šíleně dobře dívá, ale žádné herecké výkony od ní nečekejte. Vykulené oči Harma pak začnou člověka srát asi tak od druhého záběru a to má seriál snad 10 sérií. Nebýt jednotlivé epizody tak repetitivní a ke konci opravdu nevařit naprosto z vody, hodnotil bych výše. Takhle dobrý tak na TV Nova v 90. letech. Podobný formát je doufám už naprosto přežitý. 59%

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Smutné pokračování, které to nejlepší z předchozích dílů nechává bez povšimnutí a nahrazuje to naprostou plochostí postav, děravým scénářem, nelogičností v chování a spoustou dalších negativ. Akce je navíc vesměs nezajímává. Je mi smutno. Mohlo jít o skvělé zakončení trilogie. Mohlo. 55%

Nezastavitelný (2010)

Já vám nějak nevím... Kdyby nebylo několika divných hovadských kiksů a nesmyslného chování postav, tak bych dál velice rád 4, možná i 5*. Několik případů: Zpomalení mašiny (pokus první). Proč řidič prostě nepřelezl z lokomotivy sám v klidu se nechajíc unášen vlakem před ním a tak lokomotivu celý vlak nezastavil. Za další (pořád první pokus) nechápu, když byla přehozena výhybka, jaktože odbočily pouze lokomotivy a ne i vlak jedoucí za nimi. A pak (pokus o zastavení dva) přeskočení z auta - proč to proboha někdo neudělal v průběhů celé předchozí jízdy a ještě bez rozesrané nohy. Nebudu tady nějak dopodrobna rozebírat běhání po vlaku od Denzela a neschopnost mariňáka seskočit na vlak. Možná jsem trochu hnidopich, ale od filmu, který má diváka nechat v napětí potřebuji přesvědčivou kulisu a děj a to zde prostě chybí. 67%

Vetřelec ³ (1992)

Prvotina Finchera, který na to jde úplně jinak. Docela by mě zajímalo, jak by snímek vypadl finálně, kdyby nedocházelo k tolika (dnes moderním) tvůrčím neshodám a Fincher snímek natáčel jako dnes už stálice ve svém oboru. 78%

Holocaust - Odhalené koncentrační tábory (2006)

3 hvězdy se možná zdají málo s ohledem na tématiku, avšak hodnotím i samotné zpracování, kterých na toto téma bylo zpracováno více a v lepší úrovni. To každopádně neubírá nic na zvěrstvech, která byla spáchána. Člověk může jenom litovat, že ty svině, které se na tomto podíleli často utekli nebo zbaběle spáchali sebevraždu, aniž by čelili svému stíhání a následně zasloužené popravě. Osobně jsem navštívil Osvětim či Terezín a není míst, které by vyzařovaly víc utrpení, smutku, beznaděje a zmařených lidských osudů jako tato. Nechť duše všech lidí, kteří zažila toto peklo, dojdou klidu.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Blíží se konec třetí série a mám velikou radost s kvality, která se drží až neuvěřitelně vyrovnaně. Bravo, bravo, bravo...

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Něco úplně nového a jiného. Zhlédnuto o zkouškovém za 2 dny (to chce už výkon). Pro mě prdel až na půdu. Ač můžete některé postav na začátku nesnášet, na konci je budete milovat. Postava Nathana geniální hláškař. Herec hrající Simona pak naprosto bravurní. Docela by mě zajímalo, do jaké míry ho hraje nebo vystupuje za sám sebe. Jasných 5*. 87%. PS: Iwan Rheon viděn v GOTech, které hraje neskutečnou kurvu z rodu Boltnů a takhle autisticky nepůsobí, takže to vypadá bravurního herce.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Sakra, tohle má prostě šťávu, ať si říká kdo chce, o Tarantinovi co chce, ale on je prostě borec... V životě už asi neuvidí takhle dobrého kazatatele - Samuela a nikdy nebudu litovat víc, že šel Travolta na záchod. Pecka

Expendables: Postradatelní (2010)

Prakticky čistá akční žánrová pecka, kde srdce každého akčně zaměřeného diváka spokojeně zaplesá. Větší sebranku badass motherfucker zmrdů si člověk už přát nemohl. Jen škoda občas až frenetického střihu kazícího dojem z akčních scén. Šup sem s dvojkou. 88%