• Krátkometrážní

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Kurt Russell se vrací jako Stuntman Mike se svou nabušenou károu a jede zabíjet mladý holky . Samotný příběh je prakticky o ničem , ale to by nesměl seďět na štokrli režiséra ( a za kamerou ) mistr Quentin Tarantino . Pod jeho vedením se rozjíždí kolotoč hlášek a odkazů a když už přijde nějaká ta akce , tak je akčnější než většina ,, akčních ,, filmů . Po dlouhý době jsem se opravdu přistihl jak hltám každou hlášku a někdy když Quentin vytáhl zvlášť pikantní sousto , přišla opakovačka - například kulervoucí crash uprostřed filmu ( když v pozadí zní známá Hold Tight ) a honička na konci . U tohoto filmu boduji následovně - tři hvězdičky za mistra Quentina a jeho práci , hvězdička za nadupaný káry v čele s Novou SS v první části ( to je neskutečná mašina ) a pak bodík za ty překrásný holky jako Mary E. Winstead ( moje no.1 ) , Sydney Tamiia Poitier ( neskutečně sexy baba) a Rose McGowan ( ta léta zraje jako víno :) ) - závěrem snad jenom můžu říct , že jsem Death Proof viděl v jeden den s Temným Rytířem a u mne zvítězil o hvězdičku právě Tarantinův bonbónek ...

Pojišťovna štěstí (2004) (seriál) odpad!

Tak nejdřív musim uznat , že to neni taková tragédie jako RP , či VKV - na druhou stranu je to odpad jako malovanej ... naprosto debilní dialogy , scénář kterej by sepsal každej druhej člověk večer před spaním , šílení ,,herci,, v čele s Katkou Brožovou a pak ta hudba ... bože ta hudba , to je na mě moc . Nejen že se k tomu co se zrovna děje vůbec nehodí , ale opakovat pořád dokola jeden motiv ( to už měl lepší hudební doprovod Herkules v New Yorku :D ) je fakt známka amatérství . Jirka Adamec je u mě jako režisér naprostá nula , takže ten nikam níž spadnout nemohl ( dokonce i Ed Wood by se mu musel okamžitě vykálet na hlavu ) ... prostě děs - díky NOVO za tyto skvosty !!!

Osudový dotek (2004)

Na první zkouknutí hodnotim čtyřma hvězdama - tenhle snímek má něco do sebe a Ashton Kutcher dokazuje , že hrát rozhodně umí a neni to jen chlapík z Punk´d , co vymejšlí každou chvíli nějakou vylomeninu . Zvlášť když porovnam rozpočet a kvalitu filmu , povedlo se dvojici Gruber , Bress opravdu výborný dílo . Ze začátku je to dost propletenej příběh a vy se budete jen těžko orientovat - postupem času se budete dostávat do filmu víc a víc a pak přijde logický vyústění ( i když to Happy end moc neni - tak někde mezi ) . Každopádně atmosféra je po celou dobu dost napjatá a ty necelý 2 hoďky utečou jako voda ... jo a ještě něco - ta scéna kdy se Ashton probudí bez rukou je fakt morbidní jak sviň - to jsem se už fakt musel tý jeho smůle smát :D ... a věc druhá - Eric Stolz je tu ujeťák fakt dokonalej !!!

Herkules v New Yorku (1970)

Arnold měl to štěstí , že si hned ve svým prvním filmu zahrál hlavní roli - bohužel ale pro diváky ... Herkules v New Yorku je neskutečnej blábol céčkový kvality a zdejší dialogy , scénář a režie jsou opravdu odpad jak malovanej - většina ,,herců,, předvádí výkon zralej na kterejkoliv českej seriál z produkce TV NOVA a korunu tomu nasazuje sám Arnold a jeho angličtina . Na druhou stranu dávat tomuhle filmu odpad a poslat ho kamsi ke Kameňákům a Majsnerům mě přijde jako škoda - na to jsem se u týhle blbůstky až moc bavil . hned úvodní Olymp vypadá fakt výborně - je to park kdesi ve velehorach , Leze to tam samá kočka a šéfuje tam tomu chlapík s nalepenejma vousama . Arnolda už ale tenhle ráj omrzel a tak odchází - kam ? Stačí seskočit z Olympu a hned se ocitá v New Yorku !! A pak už to jde jedna scéna za druhou ... chytání vysokozdvižnýho vozíku , házení oštěpu a disku půl kilometru daleko , bitka s třistakilovým medvědem , bitka s mafiánama co místo zbraní používaj pěsti a tvrdý hlášky , zvedání pětisetkilový činky nad hlavu , jízda po New Yorku v kočáru ... prostě jízda Arnolda Stronga :D

Don Camillo (1983)

Popravdě dávam ty 3 hvězdy trochu z nostalgie , protože dneska by mě tenhle film tutově do 30 minut uspal ... ale scéna fotbalovýho mače mezi Hillovo boží eskadrou a komunistickou squadrou končící velkou bitkou je fakt výborná ... takže 2 hvězdy a třetí za Pepponeho Ferrari :D !

Černý přízrak (1986)

Tady prostě musim napálit fanouškovskejch 5 hvězd a tečka . Kolikrát jsem tenhle filmík viděl na starý VHSce s německým dabingem ... no nic - Charlieho Sheena zabije (auto)gang Nicka Cassavetise, a tak se vrací jako přízrak ze záhrobí se svým nabušeným Dodge M4S ( i po 20 letech naprosto kulervoucí kára ) aby pomstil svou smrt . A když už se to točí všechno kolem těch kár , tak si nevybere jinej způsob jak zprovodit uličníky ze světa , než závody muž proti muži ( končící většinou rozmetáním M4Sky na sračky , ale ta má lepší samoopravovací vlastnosti než Arnoldovo Porsche z Komanda :D ) . Film přináší plno začínajících hereckých star ( taky pohodáře Randy Quaida ) a výborná je i hudba okolo . Občas se ukáže béčkovost ( stíny kamer skoro při každým závodě ) , ale jak říkam - míň než 5 to nebude :)

Česká soda (1993) (seriál)

První díly ještě trpěly nevyrovnaností , ale pak už se to zvrhlo v totální zvěrstva a půlhodinku nepřetržitýho smíchu . Občas sice pánové Čtvrtníček , Šteindler a Vávra trochu přestřelili ( Zpívánky s Bendou a dětské orgány v reklamě vidíme byznys za vším ) , ale klasika jako Árijec , Věra Bílá , Prasata , Dr. Sova nebo Alles Gute tenhle pořad posunujou úplně někam do nebe nad českou tvorbu a brak jménem Tele Tele ... PRO TRAUTENBERKA TO JE PONAUČENÍ , JAK JSOU ČEŠI CHYTŘÍ - KDE UŽ JE JEDNOU VŠECHNO VYTUNELOVÁNO , TAM UŽ NIC JINÝHO NEŽ HOVNO NENAJDEŠ !!! :D

Harley Davidson a Marlboro Man (1991)

Tak tohle je absolutně největší pecka mýho mládí - Mickey Rourke jako hláškující drsňák Harley , tak trochu nešika a Don Johnson jako zkušenej kovboj a nejlepší střelec pod sluncem kterýho nikdy nic nerozhodí - oba si to štrádujou na svejch mašinach s kvérama za opaskem ... pak ale přichází problém - kamarádi vlastnící místní bar jsou v problémech a jediná cesta jak z nich ven je přepadnout konvoj místní banky narvanej doláčema - všechno to dopadne trochu jinak a tak jde oboum hrdinům o život a všichni kamarádi mizí na onom světě :D . Scény jako přepadení obrněnýho vozu , neprůstřelní Daniel Baldwin a jeho Hot Boys , nebo přestřelka na vrakovišti letadel maj prostě něco do sebe i po těch 15 letech . Navíc Tom Sizemore jako slizskej ředitel banky ( a minimálně dvakrát hubenější než je teď ) ... tohle je prostě 5 hvězd - ,, Z bouchaček se střílí Harley , ty se neházej ... necukej tak s tim když střílíš - neni to tvuj pták ! ,,

Whitesnake: Live... in the Still of the Night (2005) (koncert)

Nemůžu si pomoct , ale tohle je ten nejlepší koncert co jsem kdy viděl - pecka střídá pecku , kapela šlape ( fantastickej Doug Aldrich ) a Dave řádí s publikem jak za starejch časů 10/10

Rammstein: Live aus Berlin (1999) (koncert)

Tenhle koncert se stal u Rammstein fandů ještě větším kultem , než kterékoliv z jejich famózních alb . Pro větší zábavu hned doporučuji necenzurovanou verzi . Po téměř neznatelném intru které ke koncertům z té doby bylo , začnou zhasínat světla a kapela rozjede svou těžkotonážní show písní Spiel mit Mir . Hned první co vás zaujme je trochu strašidelná image členů kapely - stříbrné melíry , bílé čočky ... následují další hity jako například Weisses Fleisch , která se opravdu velmi povedla a nebo Sehnsucht či mohutná Asche zu Asche . Ohromující je i scéna s lukem v DRSG či hodně ostrá Bück dich ( není na cenzurované verzi ) . Hlavní set pak zakončuje Engel kterou Lindemann zpívá společně se zpěvačkou Bobo . Přídavek načíná tradiční song Rammstein s hořícím Tillem . Co je ale zlatým hřebem celého vystoupení je melodická Tier . Po porci dalších hitů z alba Herzeleid přichází závěrečný Seemann a výlet klávesáka Flakeho mezi diváky na nafukovacím člunu ... Rammstein koncerty jsou opravdu ohromnou šou , což si můžete ověřit i na následníkovi - dvd s názvem Volkerball !