Ďáblův advokát (1997)

Alovi v naší rodině od doby, kdy jedno vemeno v televizi vyslovilo jeho jméno tak, jak se píše, jednotně říkáme Pacík, ale nevím nevím, zda bych mu v téhle roli měla tu kuráž říkat mu tak do očí. A když se to tak vezme, tak ani za zády...

Okres na severu (1981) (seriál) odpad!

Velkou část života jsem strávila v okresech na severu tam či onde - a to je další důvod k těm přibližně tisíci, proč jsem k tomuto dílku vždycky cítila zhruba takové sympatie jako k daním a moru dohromady. A mezi námi, když pan, eh omlouvám se za tu urážku, soudruh Sokolovský natočil něco, čemu bych přiklepla aspoň tu jednu rudě zářící pěticípovku (ta symbolika, ta symbolika), byl to pomalu důvod k otevření bublinek.

Moje levá noha (1989)

Nohy mě z toho brněly obě a srdce ještě nepoměrně víc.

Nahota na prodej (1993)

Jiří Krampol párkrát nadaboval Belmonda a začal si myslet, že díky tomu může hrát drsné chlapy, Vít Olmer, jak už poznamenal Lima, po revoluci prodělal úraz mozku a začal si myslet, že může konkurovat americkým akčňákům. Pokud jde o mě, tak může, protože z toho mizivého procenta akčních filmů jakékoli produkce, které jsem viděla, jich bylo ještě mizivější procento slušných, ale myslím, že akční fandové tohle odstřelí svorně s námi neakčními sraby. A proč hvězdička... odpady dávám tak nerada, že je přisoudím jen snímkům, které mě z nějakého důvodu osobně urážejí. A tady jsem se spíš bavila než co jiného.

Hlídač č. 47 (2008)

Zní to trochu divně, připomínat v souvislosti s Koptovou adaptací... tedy chci říct s Renčovou inspirací Koptou Eda McBaina, ale celou druhou polovinu se mi dral na mysl titul jedné McBainovy novely znějící Není hluchý jako hluchý. To jen tak na okraj a na okraj taky nasměruju své výtky ohledně občas nesmyslného jednání postav a už totální zúchylnění Vladimíra Dlouhého, kterého jsem sice pravda nikdy neměla ráda, ale co je moc, to je moc. A tím s výhradami končím, protože z Wechtra se můžu radovat jak odborně (PTSD jak vyšitá), tak divácky (Roden by mohl jenom stát a dívat se a bylo by to psycho). Jen se nemůžu radovat lidsky z té depky jak uháčkované a brala bych teď zase něco letně rozjuchaného... že tomu přesně vyhovuje Mamma mia? Beru zpátky, depka má taky něco do sebe.

Mazací hlava (1977) odpad!

To je nějaký nový politicko-korektní předpis, že když je někdo úchyl, je naší povinností se tvářit, že se jedná o úžasného umělce? Pardon, panstvo, ale jestli mě praxe v psychiatrii něčemu naučila, pak tomu, že příliš mnoho lidí běhá na nesprávné straně zdi.

Kouzla králů (2008) (TV film) odpad!

Mohla bych dát hvězdičku za Abrháma se Šafránkovou nebo za scenérie, ale proč bych to měla dělat? Na ty dva se můžu podívat v něčem mnohem lepším a když se chci podívat na pěknou krajinu nebo zámek, stačí otevřít okno.