Policajti z předměstí (1999) (seriál)

Není to legrační, že stvořitel téhle a dalších černých perel české kinematografie si v Reflexu bere na paškál nekvalitní televizní tvorbu? A není přímo česky tragikomické, že má pravdu?

Bílá smršť (1996)

Zcela ideální film - pokud jste dorazili z práce servaní jak borůvky a otrávení jak Vávra po šálku turka, za okny zuří smršť, proti které vypadá ta v tomhle filmu jako vlahý jarní vánek, a na vás se pro změnu celý den sypala smršť malérů, průšvihů a katastrof. Uznejte sami, že pak koukáte na opálenou hruď Jeffa Bridgese jako na svatý grál, příběh party mořských vlčat prožíváte víc než svůj vlastní a jakékoli námitky proti sentimentu, patosu a klišé si tentokrát necháte od cesty.

Madisonské mosty (1995)

Eastwood je člověk? Tak tohle teda je překvapení.

Herkules a Minotaurovo bludiště (1994) (TV film)

Faidro, tak si to tak neber, rozhodně ne tak, jako já si beru tu idiotskou úpravu, že Mínótauros měl být Diovým synem. Že jsem se spustila s Poseidónovým posvátným býkem, fajn. Ale s vlastním tchánem? To si vyprošuju. Jo a ta hvězdička je za Anthonyho, i když z jeho účasti na tomhle je patrné, že senilita nikoho nešetří.

Astronautova žena (1999)

Tož jestli mimozemšťani vypadají jako Johnny Depp, máme to spočítaný. A bez boje.

Nelítostný souboj (1995)

Já to prostě musím říct: jak Ala miluju, tak mě v životě tak nesral jako v tomhle filmu.

Arachnofobie (1990)

Ehm.... a dodatečně bych se ráda omluvila Faidře za to, že jsem jí pod vlivem arachnofobie vlastní v jejích třech letech lstivě vnutila představu, že bude moc šikovná holčička, když pro svou maminku vynese pavouky z domu. A očekávám její dodatečnou omluvu za to, že o deset let později začala pavouky pro změny do domu nosit - a to sklípkany.

Bratři Lví srdce (1977)

Nějak mi ti herci nesedli, jak by měli, ale pro severskou depku, zvlášť v tvorbě pro děti, která už dnes snad ani neumí být nesentimentální, nepřeslazená a nevyhýbající se nepříjemným tématům, mám slabost. Astrid Lindgrenová prostě nemohla napsat něco špatného.