Cirkus Humberto (1988) (seriál)

Cirkus mi nikdy nepřipadal jako nějak zvlášť zajímavá zábava, ale jeden z mých nejoblíbenějších spisovatelů, mistr zemitého slova, Eduard Bass mě málem přesvědčil o opaku.. A jiný mistr, či režisér považovaný za mistra, totiž František Filip, se dané látky chopil a učinil z ní legendu české seriálové tvorby, pokud pomineme fakt, že se jedná o seriál koprodukční.. Famózním se jeví rozhodně ústřední hudební motiv Karla Svobody !! Absolutorium, za mě jasných pět hvězdiček.. Dál už lze Filipovi přiznat snad jen to mistrné vedení svých herců, hvězdy vedle hvězdy..

Teror na 40. podlaží (1974) (TV film)

Škoda, můj konečný dojem, a tak i hodnocení kazí opravdu hodně nesympatické postavy..

Profesionální lovec (1996)

"A hele !! Něco jsi s ním měla, že jo ??" - "Všichni děláme chyby.." ;) Taky jsem chyboval, když jsem se nechal zlákat lovcem Dudikoffem.. Sledovat až do samotného konce se to samozřejmě dá, ale opravdu jen horko těžko, když o život přijdou, spíš než špatní herci, stovky mozkových buněk.. [ Dabing 3/10 ] Korunu té vší hrůze nasazuje naprosto příšerný devadesátkový dabing Studia Auvit..

Tyranosaurus: Zhouba Aztéků (2007)

Nápad docela dobrý, krásná lokace, za zmínku stojí i Ian Ziering.. Ale ve finále to připomíná sci-fi remake naší pohádky Za humny je drak..;) Docela jsem se pobavil ve smyslu od srdce zasmál, což ovšem určitě nebylo v plánu tvůrců tohohle "majstrštyku".. Ano, až tak trapně působí jak výkony všech zúčastněných pseudoherců, tak i veškeré efekty..

Jako za starejch časů (2012)

"To není moc dobrej nápad, Vale !!" - "Možná, ale můj život je plnej takovejch nápadů !!" ;) Jako vždy excelentní Pacino, důstojně mu sekundující Arkin a Chris Walken, který si tu podle mě užívá svoji nejlepší roli od Mrtvé zóny.. Není to nářez, jen fantasticky zrežírovaná krimi s nádechem melancholie a žijícími hereckými legendami.. Mimochodem scéna v kostele je naprosto famózní !!

Smrtonosná past 2 (1990)

"Jsi špatnej chlápek, co se ocitl ve špatnou dobu na špatným místě !!" - "Příběh mýho života.." ;) Bezpochyby nejlepší film vraha studia Carolco Rannyho Harlina, který znovu nese na bedrech bohovský Bruce Willis hláškující na všechny strany.. Die Hard 2 jako krásně zasněžená, vánočně akční a odkazy na neméně skvělou McTiermanovu jedničku vymazlená jízda znovu popírá pravidlo, které říká, že pokračování úspěšných bijáků jen zřídka dosahují jejich kvalit..

Masakr na svatého Valentýna (1967)

"Ahoj chlapi !! Můžu pro vás něco udělat ??" - "Jo, můžeš držet hubu !!" ;) Jeden z nejosobitějších příspěvků subžánru..

Dredd (2012)

"Zajímalo by mě, kdy si zapamatujete, že máte mít helmu !!" - "Pane, helma mi narušuje moje psychoschopnosti !!" - "Kulka do hlavy ti je naruší ještě víc !!" ;) Vpravdě ikonická postava britského komiksu, Soudce Dredd se svojí charakteristickou přilbou a přísně semknutými rty se ve filmu objevuje již podruhé, už v roce 1995 se totiž na filmové plátno dostal pod vedením nováčka Dannyho Cannona se Silvestrem Stallonem hlavní roli, a toto zpracování nenaplnilo velká očekávání diváků, ani kapsy mocipánů z Hollywood Pictures, o fanoušcích komiksu ani nemluvě !! A tak se Dredd zcela zákonitě musel vrátit znovu, Britové tentokrát k projektu nikoho cizího nepustili, Hollywoodu se obloukem vyhnuli, a nutno podotknout, že udělali kurva dobře, protože faux pas sejmuté helmy, které před 17 lety vyvolalo tak obrovskou vlnu kritiky, se už nedočkáte, Karl Urban totiž není Stallone, tedy pan Velké Ego, jehož tehdy nechutně monstrózní sebevědomí a naprostá nedotčenost předlohou učinili z prvního Dredda Stalloneho po právu největší filmový propadák !! Nyní už byl tento typický rys postavy zachován dokonce i na začátku snímku, kdy se Urbanův Joe Dredd obléká v potemnělé místnosti, aby mu nebylo vidět do tváře, za což by měl být režisér Pete Travis blahořečen, a to nejen skalními příznivci předlohy !! Stejně tak za snímek vrchovatě nabušený akcí, krví a hláškami vezoucími se na vlně toho nejčernějšího humoru, navíc se tvůrci v rámci bezchybného vizuálu podpořeném více než slušnou výpravou se scénami plnými střel, kopů, úderů a výbuchů opravdu pomazlili, což Dredda s použitím 3D efektu oproti původnímu snímku táhne na ten nejvyšší level !! Velkou poklonu zasluhuje i scénárista Alex Garland, který přichází s příběhem, který sice snad až příliš připomíná zápletku indonéské akční pecky Serbuan Maut, jak tu naprostá většina nezapomíná připomenout, třeba však říci, že o nějakém vykrádání námětu ze strany tvůrců Dredda nemůže být ani řeči, scénář k Dreddovi totiž vznikl o mnoho let dříve !! Hned zkraje se Dredd, kterého si zahrál výborný a typově velmi dobře zvolený již zmiňovaný Karl Urban, byť bych si určitě dokázal představit většího řízka, ujímá spolu s kadetem v podobě mutantky Cassandry v podání překrásné Olivie Thirlby, která zahrála také velmi slušně, vyšetřování případu tří brutálních vražd v jedné z vysokých budov jeho rodné Mega City One, přičemž právě tuto budovu ovládá Ma-Ma, jejíž role se zhostila fantastická Lena Headey, překvapivě podávající nejlepší výkon ze všech zúčastněných, které se však logicky vůbec nelíbí, že jí někdo čmuchá v rajónu, a nechá proto celé místo uzavřít, na hlavu soudců vypíše odměnu, díky čemuž se z budovy velmi rychle stává válečná zóna !! Samotná zápletka rozhodně originalitou neoplývá, tvůrci se však na omezeném prostoru pohybují obratně, režisér Travis, který svůj talent a cit pro akční hrátky dokázal už výborným Úhlem pohledu, akci šikovně a umě dávkuje, do čehož efektně, cíleně a především smysluplně využívá zpomalených záběrů, Ma-Ma totiž vaří v budově novou drogu, po jejíž aplikaci se uživateli zdá, že čas běží stokrát pomaleji !! Naprosto geniální kus poctivého řemesla, zde odvedl kameraman Anthony Dod Mantle, který už několik let doma vystavuje sošku zlatého naháče za Milionáře z chatrče, toho prostě nelze opomenout, stejně jako Paula Leonard-Morgana s jeho dokonale padnoucím a úderným soundtrackem, které z Dredda ve výsledku činí naprosto ultimátní biják a za mě jednu z nejdokonalejších komiksových adaptací vůbec, a tak nezbývá než kroutit hlavou, jak moc to Soudce Dredd od lokálních distributorů schytal, když místo sálů tuzemských kin putoval rovnou na DVD a Blu-Ray, byť by právě tomuhle bijáku velké plátno jistě tolik slušelo !! Můj milovaný Sly by ze mě asi neměl radost, ale já si tenhle remake parádně užil od začátku až do konce, ačkoliv si naprosto dokonale uvědomuji, že právě ona oslavovaná věrnost předloze má paradoxně i svoji odvrácenou stranu, silně specifický komiks totiž měrou vrchovatou platí za nekompromisní a brutální záležitost, kterou jednoduše, byť jakkoli potěší fanoušky žánru, nelze považovat za masově vděčnou...

Malý televizní kabaret (1977) (pořad)

Tenhle pořad mi nikdy příliš k srdci nepřirostl. Pitvořící se kvartet Dvořák, Molavcová, Zedníček a Gerendáš z nichž ani jeden nepatří k mým oblíbencům.. Ale přiznám se bez mučení, že si dodnes pamatuji ústřední melodii, která se převážně pohádkovému Jiřímu Klempířovi opravdu velmi povedla.

Malí démoni (1993)

Film působí minimálně o deset let starším dojmem..

Časové pásmo bylo změněno